Jump to content
 • Welcome!

  Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
  This message will be deleted after you register.

 • 0
Zekeriya Kara

Focus Mk2 Biten Akü Sonrası Vites Kutusu Arızası Verdi

Question

Abilerim kardeşlerim çok acil bir durumdayım. Şuan Türkiye'de değil, Gürcistan'dayım arabam 2008 model makyajlı kasa focus benzinli. Arabamı 20 gün kullanmadım ve akü tamamen bitmiş. Dün takviye atarak çalıştırdım. Sonra bugün sabah gittim çalışmadı, yine takviye ile çalıştırmaya uğraştık ama bu defa çalışmadı ve vites kutusu arızası verdi. Forum da bununla ilgili bir kaç şey okumuştum. Aküyü değiştirdim sıfır akü alıp taktım ama şimdi yine çalışmıyor ve VİTES KUTUSU ARIZASI" diye arıza ikazı veriyor. Elektrikçi çağırdım bilgisayara bağlamaya çalıştı ama bağlayamadı. Beyinle alakalı olabilir dedi gitti. Sizden ricam böyle bir sorun ile karşı karşıyayım ne yapabilirim. Türkiye'de olmadığım için malesef gerçekten çok ciddi mağdur durumdayım. Götüreceğim ustalara nelere bakmasını söylemeliyim. Lütfen çok acil cevap yazabilir misiniz ? çok teşekkürler. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

 • 0

Araç Otm sanırım, buradan pek bir şey yapamayız ama.

Takviye nedeniyle şanzıman arızası vermiş sanırım, hata kodu görebilseydiniz ona göre davranabilirdiniz. Forscan ile bağlanıp hata kodu silinebilir ancak kablonuz yok.

Servise ulaşmaya çalışın derim. Ya da akü kutup başını söküp bir süre bekleyin ve tekrar çalıştırmayı deneyin.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

araç otomatik değil abi. Manuel araç ve sıfır akü aldım yeni taktım. Elektrik falan herşey geliyor ama çalışmadan vites kutusu arızası diye ikaz ediyor ve marşa basamıyorum bile tık sesi bile gelmiyor. İnternetten araştırdım genelde beyindeki arıza bilgisayara bağlanıp sıfırlanırsa giderilir diyorlar. Bi tane Türk elektrikçi buldum bilgisayarı getirdi bağladı ama araç bilgisayara bağlanmadı. Elektrikçi de beyinle alakalı olabilir dedi bilgisayar aracı görmüyor dedi gitti.

--5 dakika sonra eklendi--

Birazdan video çekip buraya atacam  atabilirsem belki sizin için daha iyi olur. Sorunu daha iyi anlatmış olurum. 

--49 dakika sonra eklendi--

Videoda paylaşmaya çalıştım

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
2 saat önce, Zekeriya Kara yazdı:

araç

Araç kendini korumaya almış gibi görünüyor, dediğim gibi bilgisayara bağlansa sorun çözülecek sanki.

Düşük bir ihtimal marş motoru ile ilgili sigorta grubuna da bakın ama...

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

Bir tane elektrikçi bugün geldi arabayı bilgisayara bağlamaya çalıştı ama bağlayamadı neden bağlayamadı anlamadım. Bilgisayara bağlanmıyor dedi gitti. Yarın başka bir elektrikçiye götüreceğim inşallah bilgisayara bağlarlar ve sorun giderilmiş olur. Uyarılarınızı da dikkate alacağım. Çok teşekkür ederim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.