Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ford Focus Partikul Filtresi

İsmail Çetinkaya

Soru

Merhaba 2014 Focus Trend X aracım var 20500 km de aracım.Dün ekranda hata mesajı verdi.Ve motor arızası var servise götürün uyarısı aldım.Kontağı kapayıp açınca hata gitti.Yine de içim rahat etmedi.Bilgisayara bağlattım.Çıkan hata kodu ise Egr tıkanık dedi.Ve partikül filtresi ise isli çıktı.Bağlayan arkadaşım yarım tıkanıklık var partikülde de dedi.Bunu ne yapacağız dediğimde yakıta bir sıvı katkı döküp 20 km  gidip 20 km gelmem gerektiği söylendi.Bende sıvıyı döktürdüm. Ve de dediği hızda vede km de aracımı sürdüm.(Hızıda 5. viteste 80 km civarı gitmem gerektiğini ifade etti).Aracı 2 gün daha ortalama 50 km kullanıp hafta sonu ise tekrar bilgisayara bağlayacağını söyledi.Böyle yaparsam büyük oranda açılır diyor.Kafam karıştıran olay ise servisi aradım.Servis açılabilir de açılmalayabilir de diyor.Açılmazsa parça değişimi olacak vede fiat oldukça yüksek sanırım.Değerli forumdaşlar bilgisi olan varsa yorum almam mümkün mü.Açılma olayı yüksek midir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
Şimdi, BulentGulsahin yazdı:

Arabayi devirsiz kullanmaktan oluyor. 

Yakiti az yaksin diye cogumuz devirsiz kullaniyoruz buda partikulun  tikanmasina yol aciyor. 

Evet ama ben devirli kullanmaya özen gösteriyorum 

--1 dakika sonra eklendi--
Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Burada birçok konumuz mevcuttur. 

dpf focusclubtr

Teşekkür ederim baktım ama benim soruma tam net cevap alamadım Yakup bey yardimci olursaniz sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
44 dakika önce, İsmail Çetinkaya yazdı:

Teşekkür ederim baktım ama benim soruma tam net cevap alamadım Yakup bey yardimci olursaniz sevinirim

Mevcut konulardan soruları sormanız gerekiyor ki sizden sonra arayan kişiler cevabı bulabilsin sürekli yeni konu açmanın bir anlamı yok :) Şahsen bilsem zaten yanıtlamaya çalışırım efem :yeah: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, İsmail Çetinkaya yazdı:

5.vites 80 km değilde 3. vites 80-90 km hız daha uygun deviri 3 bin rpm üzerinde sabitleyin. Ben ayda bir kez öyle yapıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kötü yakıt almış olabilirmisiniz 20.000 km  çok erken gibi tıkanma için benim aracımda 2014 model 41000 km de çok şükür daha böyle bişey olmadı sürekli şehir içinde kullanıyorum viteside 3-3500 devirde atıyorum, yakıtı sürekli opetten alıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Mevcut konulardan soruları sormanız gerekiyor ki sizden sonra arayan kişiler cevabı bulabilsin sürekli yeni konu açmanın bir anlamı yok :) Şahsen bilsem zaten yanıtlamaya çalışırım efem :yeah: 

Teşekkür ederim

--0 dakika sonra eklendi--
Şimdi, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

5.vites 80 km değilde 3. vites 80-90 km hız daha uygun deviri 3 bin rpm üzerinde sabitleyin. Ben ayda bir kez öyle yapıyorum.

Teşekkür ederim.Peki benim dediğim yöntemle açılması mümkün mü

Şimdi, Adem Kazıl yazdı:

kötü yakıt almış olabilirmisiniz 20.000 km  çok erken gibi tıkanma için benim aracımda 2014 model 41000 km de çok şükür daha böyle bişey olmadı sürekli şehir içinde kullanıyorum viteside 3-3500 devirde atıyorum, yakıtı sürekli opetten alıyorum.

Asla kötü yakıt almam.Bende aracımı ilk andan beri opetten alıyorum vede yakıt güvence kartım var.Yakıttan oluşan sorunu ödeme yapmak zorundalar 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
  • Aracınızı en az 20 dakika bir ana yolda veya otoyolda, normal sürüş sırasında daha yüksek hızlarda elde edebileceğiniz daha uygun koşullarda sürünüz. Bu sürüş sırasında yenileme işlemini etkilemeyecek kısa duruşlar olabilir.
  • Uzun süreli rölantiden kaçınınız.
  • İdeal olarak 1.500 ve 3.000 dev/dak arasında devri sürdürebileceğiniz uygun bir vites seçiniz 

Kitapçığınız diyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
  • Aracınızı en az 20 dakika bir ana yolda veya otoyolda, normal sürüş sırasında daha yüksek hızlarda elde edebileceğiniz daha uygun koşullarda sürünüz. Bu sürüş sırasında yenileme işlemini etkilemeyecek kısa duruşlar olabilir.
  • Uzun süreli rölantiden kaçınınız.
  • İdeal olarak 1.500 ve 3.000 dev/dak arasında devri sürdürebileceğiniz uygun bir vites seçiniz 

Kitapçığınız diyor.

Çok teşekkür ederim.Yakup bey o zaman dediğim yöntemle açılıyor mu.Benim anladığım sizin yazdığınız şekilde yaparsak açıldığını anladım 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, İsmail Çetinkaya yazdı:

Çok teşekkür ederim.Yakup bey o zaman dediğim yöntemle açılıyor mu.Benim anladığım sizin yazdığınız şekilde yaparsak açıldığını anladım 

Yardımcı oluyorsunuz bu yöntemle. Olup olmayacağının bir garantisi yok, olması gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yardımcı oluyorsunuz bu yöntemle. Olup olmayacağının bir garantisi yok, olması gerekir.

Teşekkür ederim.Çok saolun bakalım göreceğiz bugün 40 km yaptım yarında yine yapacam.Düz bir yolda denedim vede şehirler arası yoldu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba arkadaşlar dediğim yöntemleri uygulamadım.Dün bilgisayara bağlandı vede tıkanıklık tamamen açılmış olduğu görüldü.Teşekkür ederim cevap yazarak yardımcı olmaya çalışan arkadaşlarım

İsmail Çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.