Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Mk2'ye Elm327 ile Bağlanma Hatası Alıyorum

Halil Kara

Soru

Merhaba arkadaşlar ve değerli abilerim, konu yanlış yerdeyse affola yeni üyeliğime vermenizi istiyorum. :) 

Elm327 modifiye etmeden önce denemek icim elmconfig focus yazılımı ile araca bağlamak için giriştim. Ve sonuç aşağıdaki hatayı aldım. Dedim problem cihazda mı ( hemen cihaza suç :) ) diğer programlarda çalışıyor hepsinde nerdeyse aktif focus programında error acaba modifiye etmeden kapıdan içeri almıyor mu yoksa başka sıkıntı mı var.

vZXOJv.png

--51 dakika sonra eklendi--

El olarak yeni tip soket miş bunun modifiyesi nasıl olacak bilgisi olan var mı PQn8Y5.jpg

--43 dakika sonra eklendi--

Avometre ile test yaptım soldan 4-5 diyotlar hem 14 pin için hemde 6 pin için ötmekteler.

--5 dakika sonra eklendi--

Arkadaşlar 3 ve 11 Pinler boş olduğu için swicten onların bağlantısını yaptım. Diğerlerinin yeride belli 4 ve 5 diyor aynı hizmet ikiside 14 pin ve 6 nolu pine giriyor şimdi diyotları söküp direk pinleri swiche bağlıyayim. 4 - ve 5. diyotu da swich'in orta konumundaki 2 kabloya bağlıyayim diyorum mantık doğru mu.

Şöyle Bir mantık yürüttüm ( Konuyu görüp benim soket böyle diyip hemen denemesinler bu şema geçerli değildir )

Bilenler yardımcı olsunlar artık bu tip basılmaktadır, eski tip yok bunun için bir çözüm bulalım.

1NLjnN.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 3 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Once kablonun usb driverini yüklemen lazım. Pc den bilgisayarmdan aygıt ayaklarına bak. Orada usb hatası göreceksin. Oradaki hata neyse driweri google den de bulabilirsin. Usb yi pc ye tanıt sonra bağlanmaya çalış hocam

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.