Jump to content
  • 0

Ara Ara Gaz Kesme

Hasan oksuz

Soru

2010 1.6tdci 109 ps aracim  Sürüş halindeyken Gaza yüklenmeme rağmen araç gazı alıp kesiyor,bi gidiyor bi yavaşlıyor gazı tam almıyor tekliyor gibi. Bazen yüksek hız da bazen de düşük hızda oluyor. Sağa çekip kontağı kapatıp tekrar aracı çalıştırdığım zaman hiç bir problem yok.ve bunu surekli degil ayda 1 kere yaparsa yapiyor . Bugun bir kac usta ile konustum araci bilgisayara baglattim  kendi bilgisayari degil tabi hic bir sikinti  Gozukmedi . . Bir usta bana dediki yavas yavas partikulun tikaniyor bence uzun bir yol yap yuksek devirde ve mazot katkisi at partikul katkisi ve egsozun ici iyice yansin dedi tabi bu yolun 100 km gitmesi lazim dedi !!! Sizin gorusleriniz nedir ?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Bende de aynı sıkıntı vardı. 100 km uzun yol yapmak yada  Motorunu zorlamak onu temizlemez. Ki kaldıki ben hep uzun yol yapan birisiyim. Sadece geçici bir çözüm olur. Partikül filtresi temizliği yapılıyor. En sağlıklısı bu. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Hala bir cozum bulmus degiliz . Partikul sokulup temizlendi arac rahatladi ama sorun gitmedi . Aracin selenoid valfi degisti cozum olmadi aracin turbosu revizyondan gecti oda olmadi. Hala ayni sikinti mevcut . Arac kendini bilinmeyen bir sebepten dolayi korumaya aliyor ve kesiklik yapiyor herzaman degil . Nezaman yapacagisa belli degil .

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
Gürkan Çakıroğlu
2 saat önce, Hasan oksuz yazdı:

Hala bir cozum bulmus degiliz . Partikul sokulup temizlendi arac rahatladi ama sorun gitmedi . Aracin selenoid valfi degisti cozum olmadi aracin turbosu revizyondan gecti oda olmadi. Hala ayni sikinti mevcut . Arac kendini bilinmeyen bir sebepten dolayi korumaya aliyor ve kesiklik yapiyor herzaman degil . Nezaman yapacagisa belli degil .

Hasan merhaba, 

yıllar önce böyle bir sorun yaşadım, motorun alt tarafında şanzımanın oralarda bir modül vb gibi birşeyi değiştirdi usta araba normale döndü. Araç 07 dizel mk2 109 focusdu.

Servis Anadolu yakasında, istersen bilgilerini veririm...

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
2 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Hasan merhaba, 

yıllar önce böyle bir sorun yaşadım, motorun alt tarafında şanzımanın oralarda bir modül vb gibi birşeyi değiştirdi usta araba normale döndü. Araç 07 dizel mk2 109 focusdu.

Servis Anadolu yakasında, istersen bilgilerini veririm...

Merhaba ! Suanda araba ile ilgilenen. Bir ustam var oda dusunceli cunku ariza belli degil hic bir kayit yok ortada ugrasiyoruz ama sizden gene o servisin iletisim bilgisini alabilirim . Bu hafta da sonuc cikmaz ise sizin ustaniza giderim . Ayni bilgileri verip insallah ordan sonuc aliriz simdiden tesekkurler....

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Bildigim bir yer ilk zamanlar gitmistim partikulden olabilecegini

soylemisti ve partikulu temizlettim araba rahatladi ama sorun gecmedi . Simdi biraz arastirdim sizin arac sanirsam 07 euro 3 - 10 model aasinda fark var . Biri euro 3 digeri euro 5 . ? Bilmiyorum bilmiyoriz !!! Bakalim

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
Gürkan Çakıroğlu
2 dakika önce, Hasan oksuz yazdı:

Bildigim bir yer ilk zamanlar gitmistim partikulden olabilecegini

soylemisti ve partikulu temizlettim araba rahatladi ama sorun gecmedi . Simdi biraz arastirdim sizin arac sanirsam 07 euro 3 - 10 model aasinda fark var . Biri euro 3 digeri euro 5 . ? Bilmiyorum bilmiyoriz !!! Bakalim

Bak bakalım, İnşallah çözülür diyelim...

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Merhabalar belki birilerine faydasi olabilir diye benim sorunun cevabini verim 1. Sorun dpf tikali olmasi 2. İse selenoid valfi . Arada ben fazladan turbo revizyonu yaptirdim arizayi bulamayinca . 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.