Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus II ses problemi

Mehmet Fatih Sevik

Soru

Arkadaşlar öncelikle hepinize selam edip forumdaki ilk mesajıma başlıyorum,

Geçen sene yaklaşık bu zamanlarda 0 km aldığım focus collection umla ilgili bazı problemlerim var. Genel olarak birçok focus sahibinin ortak problemlerinin ses olduğunu biliyorum ancak yine de tavsiyelerinizi almak için buraya yazıyorum. Aracımda öncelikli olarak 5000 km civarında bagaj kısmından sağ taraftan tıkırtılar gelmeye başladı ayrıca kapılardan gelen aşırı yol sesi sebebiyle servise başvurdum. Serviste sadece kapıların kilit bölgesine fitil uygulaması yaptılar, bagaj kısmından gelen sesin de emniyet kemeri sebebiyle OLABİLECEĞİNİ, değiştirseler bile bir süre sonra tekrar yapacağını söylediler. çok uzatmak istemediğimden kaderime razı oldum. :kıhkıh: Geçen süre içerisinde sağ ön kapıdan da abartılı bir çıtırtı sesi gelmeye başladı(muhtemelen camdan). senelik bakım için geçtiğimiz ay servise gittiğimde, ek olarak gürültü problemlerini tekrar söyledim. kapıyı sökmeleri gerekebileceğini söylediler ben de eskisi gibi takabildikleri takdirde açmalarını söyledim. sağolsun arkadaşlar gayet çaba sarf ettiler hatta servis sonunda birlikte test sürüşüne çıkıp parke yolda birkaç tur attık. sorun %95 çözülmüş gibiydi. akşam eve giderken yolda sağ kapıdan yine tıkırtılar gelmeye başladı hem de artarak. şimdi servisteki arkadaşları kırmak istemiyorum. pimpirikli bir adam da değilim lakin uzun yolda ses dikkatimi dağıtıyor. servisten müşteri memnuniyeti için aradıklarında, personel gayret gösterdiği için düşük puan vermedim. sizce sorun serviste mi yoksa kaliteyi düşüren ford da mı? Ne yapmalıyım?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Benim Focus umda benzer problem yoktu. Forumdaşlara uyup fitillere tv kablosu eklemiştim az biraz dış sesler azalmıştı.

Kapılarda fitil gıcırtısı varsa temizlik + fitil yenileyici/koruyucu spreylerle sesi azaltabilir - engelleyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bendede Focus 2 var 2 sene bitti 3 ncü seneye giriyor, şeytan kulağına karşı şu anda aracın hiç bir yerinde ses yok. Aracı ilk aldığımda cam yarım açıkken bozuk yollarda ses geliyordu servise şikayetimi söyledim yaptılar ondan sonra tık yok. Sadece pütürlü Asfaltta yol sesini biraz fazla alıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Guest Sadık Taşyürek

Bendede Focus 2 var 2 sene bitti 3 ncü seneye giriyor, şeytan kulağına karşı şu anda aracın hiç bir yerinde ses yok. Aracı ilk aldığımda cam yarım açıkken bozuk yollarda ses geliyordu servise şikayetimi söyledim yaptılar ondan sonra tık yok. Sadece pütürlü Asfaltta yol sesini biraz fazla alıyor.

maşallah diyelim o zaman, :claps: Mevlüt Bey, dikkat edin insanın kendi malına kendi gözüde değermiş. :D

evet; genel olarak focusların klasik ses problemi var. hatta kapılardan rüzgar dahi alıyorlar. bunu önlemek için kapı fitillerine serum lastiği, akvaryum vs. lastikleri takmak bir çözüm yolu. ancak bununda dezavantajı, kapı lastiklerinin olması gerekenden daha kısa süre içerisinde deforme olması ve esnekliğinin bozulmasına sebep vermesi. bu nedenle yapılacak olan bu tip modifiyeler size daha kısa süre içerisinde yeni kapı lastikleri masrafı açmasına sebep olacaktır. fayda-maliyet hesabını göz ardı etmemek gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.