Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Volant Arızası

Yaşarcan Karaköse

Soru

Merhaba;

2012 model Focus 3 1.6 tdci kullanıyorum. Bu yaz başı arabayı park ederken çok kısa süreli gıcırdama gibi sesler duyuyordum çok nadir çıktığı ve bazen hissedilmediği için takılmadım, ama zaman geçtikçe ses arttı bir kaç kere otokoça götürdüm şansa o test sürüşü sırasında hiç çıkmadı ses ama ustaya arabanın 2.viteste rölanti devrinden hızlanmaya çalışırken bazen şanzımanda boşluk varmış gibi olduğunu söyleyince volant arızası olabilir dedi. 2-3 gün sonra tekrar servise gittim ve orda aynı problemi yaşayan başka bir arabayla test sürüşü yaptık ve volant arızası olduğu kesinleşti. Şimdi asıl sorum şu otokoç tamir için 4000tl dedi tanıdık bir ustada 2300tl dedi. İnternette volant tamiri yaptığını söyleyen siteler var sizce tamir için hangi yolu tercih etmeliyim?veya tamir için daha ucuz bir yol var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 4 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Tamir yapanlar sonrası için ne oranda bir garanti verebiliyor?

Ben olsam tamir yoluna gitmezdim. Fiyatın yüksek olması debriyajın da komple değişmesi sebebidir. Er-ol otodan fiyat alın derim.

Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Otokoçun size verdiği fiyat sanırım Debriyaj seti ve volant ile beraber verilen fiyat gibi görünüyor . Volant tamir edilmesi önerilmez.  Değiştirmek en sağlıklısıdır. Bu parçaları alıp iyi bir serviste kendiniz de değiştirebilirsiniz.  Fiyatı yarı fiyatına dusurebilirsiniz . Ayrica Orjinal parça almasına özen gösteriniz bu gibi hayati parçalar için . 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 saat önce, Yaşarcan Karaköse said:

Merhaba;

2012 model Focus 3 1.6 tdci kullanıyorum. Bu yaz başı arabayı park ederken çok kısa süreli gıcırdama gibi sesler duyuyordum çok nadir çıktığı ve bazen hissedilmediği için takılmadım, ama zaman geçtikçe ses arttı bir kaç kere otokoça götürdüm şansa o test sürüşü sırasında hiç çıkmadı ses ama ustaya arabanın 2.viteste rölanti devrinden hızlanmaya çalışırken bazen şanzımanda boşluk varmış gibi olduğunu söyleyince volant arızası olabilir dedi. 2-3 gün sonra tekrar servise gittim ve orda aynı problemi yaşayan başka bir arabayla test sürüşü yaptık ve volant arızası olduğu kesinleşti. Şimdi asıl sorum şu otokoç tamir için 4000tl dedi tanıdık bir ustada 2300tl dedi. İnternette volant tamiri yaptığını söyleyen siteler var sizce tamir için hangi yolu tercih etmeliyim?veya tamir için daha ucuz bir yol var mı?

Öncelikle geçmiş olsun orijinal ürününde üreticisi sachs markadır. Sachs debriyaj setinin 365, sachs volantın 625, orijinal debriyaj rulmanının kdv dahil 165 tl fiyatı var.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.