Jump to content

Fotoğraf Yarışması:

Temmuz katılımı burada
Haziran anketi burada

Abdullah Kervankıran

Member
 • Content Count

  54
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Abdullah Kervankıran last won the day on May 25

Abdullah Kervankıran had the most liked content!

Community Reputation

66 Normal

1 Follower

About Abdullah Kervankıran

 • Rank
  Ambiante

Profile Details

 • Location:
  Balıkesir
 • Car:
  Fcs1.6 EB Tit. X RS Conversion
 • Job:
  Öğretmen
 • Gender:
  Bay
 • Age 32

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Satılacak Ürün Hakkında Marka ve Model: Focus RS Spoiler ( Plastik) Model Yılı: 2011- 2017 arası Mk3 ve Mk3,5 mca Donanım: *** Kilometre: *** Motor Hacmi ve Gücü: *** Yakıt: *** Vites: *** Kasa Tipi: Hatchback Garanti: *** Diğer Detayları: 2011 ve 2017 hatchback kasa focuslara uyumludur. (2011 yılında çıkan Mk3 yeni kasa için uygundur) Ürün plastik ve astarlıdır. Sıfır ürün olup hiç boyanmamıştır. Rs spoiler sevenler için güzel bir fırsattır. ( Üründe stop lambası ve su fiskiyesi gelmemektedir ) Satış Hakkında Satış Yöntemi: Eft, Havale, Nakit İstenilen Karşılık: 700TL ( Pazarlıksız son ve dip fiyat) İletişim Bilgileri İsim Soyisim: Abdullah Kervankıran Yaşadığı Şehir: Ankara-Balıkesir İletişim Kanalları: Forum mesaj bölümü Ürüne Ait Resimler
 2. EFB'li akü söz konusu olduğunda piyasa fiyatı ve servis fiyatı güzel fark ediyor. Servisin 2100 Tl çektiği aküyü zamanında 560 tl ye almıştım:) Üstelik uzatılmış garantide devam ediyordu. Uzatılmış garanti saçmalığında her şekilde bir çok araç parçası çıkarılıyor aküde bunun başında geliyor.
 3. Piyasa da fiyat, arz ve talebin birleştiği yerde oluşur buna literatürde piyasa fiyatı denir.Bizdeki bu fiyat pamuk ipliğine bağlı. Aslında covid 19 salgını ve dolar kurundaki yükselişlerin etkisi olmakla beraber ülkemizde bazı girişimlere girmek için bahaneler her zaman aranır. Konunun ana sebebi bence kanaatsizlik ve piyasa serbestliği. Bir malda fiyat artışı olur ve yıllara göre belli seviyelerde ilerlemektedir.Ülkemizde malesef 2. elde saçma sapan bir piyasa var. Fiyat artışları aşırı dengesiz, fazla kar etme güdüsü ve biraz önce bahsettiğim bahaneler bunu tetikliyor. Ayrıca asla anlam veremediğim durumda gecen sene aldığı aracı mesela 30-40 bin Tl fazlaya satan kişi yeni araç aldığında da onun fiyatının arttığını atlayabiliyor. Kimse bunu umursamıyor ve piyasa böyle çekilmez duruma geliyor. 2 sene önce 26bin tl ye aldığım aracı bugün 45-55 bandında görüyorum.
 4. Şehir içi dur&kalk da start-stop devreye girdiğinde arabanın huyu suyu değişiyor. Stop edip çalıştığında ufak bir silkelenme hissi veriyor ayrıca focus 3 de start-stop kafasına göre çalışabiliyor. (Çalışma şartları forumda tartışılmıştır) Sonuç da araca ilk bindiğimde start-stop 'u kapatmak vazifem oluyor:))
 5. 2006 model focus 1.6 tdci aracım vardı. Meşhur 110 hplikden:)) 146 binde aldığımda turboda ses vardı. Yağlanma olarakda hava emiş borusu çıktığında emiş pal kısmının altında ufak bir yağlanma vardı. Ayrıca hava borusunda da yağ buharı kaynaklı yağlanma vardı. Kutu içerisine kadar gelen yağ söz konusu değildi. 246 binde sattım aracı. 100 bi kullanım sonucu ötme ve yağlanma durumu kaynaklı performans kaybı hiç yaşamadım. Mekanik parça biraz şans işi, ben üzerine düşmemiştim turboyu söktürüp bir baktırın normal değerlermi verecek, sonrası belli olur zaten
 6. Benim aracımda 65 Ah 650A efb li akü vardı. Orjinal ford logoluydu. Araçta ek donanomlar olduğu için akü zayıflamıştı, 75 liğini alacaktım ancak yerine sığmadı ve üst tarafı büyük geldi.( sabitleme demiri takılmıyordu) Ek donanım yoksa ve elektrik ünitelerine dikkat ederseniz sorun olacağını sanmıyorum. Ek donanımlarda montaj ve montaj yapılan malzemeler çok önemli oluyor, eğer kötü montaj ve malzeme olursa akü kısa sürede bitebiliyor.
 7. Anladım hocam. Bizde kapılar açıktı zaten kontak kapalıydı temizlik esnasında oldu, akünün durumunu bilmiyorum. Kendi aracımda akü takviye ile çalışmaya başlayınca efb li akü aldım ancak akü bitik olmasına rağmen göstergelerde bir oynama görmemiştim.
 8. Benzer şey ağabeyimin aracında olmuştu.( Yeni C-max) Yanlız bir kere yaptı daha yapmadı. Konsolu silerken göstergelere bastırdıktan sonra olmuştu ve dediğim gibi tekrar görmedim
 9. Aynen hocam bagaj kapak avantajı çok iyi bir seçenek. Arka koltuklar yattığı zaman güzel yer açılıyor.
 10. Baştan sona okuduğum çok güzel bir projeydi. Yeni sahibine hayırlı olsun. Emeğine ve düşüncene sağlık servet abi
 11. Parçaları bulmaya çalışacağım lakin maliyet yüksek çıkarsa uğraşmıyacağım
 12. İbreli olanı kullanıyordum. Bir gün uzun yolda benzinlikte tekerlek hava basınçlarını kontrol ederken elimden düşünce parçalara ayrıldı Sonra dijital olan bir tane aldım. Memnunum dijital olandan tavsiye ederim.
 13. Şnorkel var abi onu hallettik tamponu takmadan:) Sen sistemi kurmuşun abi güzel mantık:) --7 dakika sonra eklendi-- Teşekkürler hocam paylaşım için 1.6 EB da ön tarafta değişiklik yaptık. Tampon oturmadı ve bunun için ön koruma demirinin üstünde bulunan köpük ve rüzgar toplama plastiklerinin bir kısmını aldık. Ön tarafta hava için yer açıldı. Havayı dağıtan çatal parça ve alt kısma giden parçayı bulmadan takmak doğru olmayabilir. Bulabilirsem o parçaları düşünebilirim.
 14. Herkese merhabalar. Bilindiği üzere orjinal rs nin hava filtre kutusunun üstü açık. Fabrika parçayı tasarlarken bu açıklığı muhakkak hesap etmiştir. Yalnız kafama takılan bir takım sorular var. Kullanan veya bilgisi olan değerli forum üyelerinden cevap bekliyorum Orjinal filtre görüldüğü gibi bu şekilde tasarlanmış. Bu şekilde kullanım motor çalıştığı süre içerisinde araca zaman içinde sıcak hava gelmesiyle araçta performans kaybına neden olur mu? Parçayı tecrübe edenlerin ( uzun kullanım varsa) bilgisine ihtiyacım vardır. 2.bir durum da aracın hava filtre kutusuna giden hava yeri tek kanallı. İşaretli yer Ancak filtre kurusunda birde turbonun hava aldığı yerin altında giriş var, Bizde motora önden hava gelen parça çatallı değil biraz önce söylediğim gibi... Bu çatallı parça sanırım focus st ve rs de var. Şimdi çatallı parça olmadığı için alt taraf da açık kalacak. Bu parçanın amacı anladığım kadarıyla üstten gelen havayı kutuya alttan da vermek.Bu kısım motor tarafında olduğu için yine bir sıcak hava girişi olacak. Bu durumunda yine performansa etkisi ne olur?

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.