Jump to content

Ümit Barut

Member
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Poor

About Ümit Barut

 • Rank
  Ambiante

Profile Details

 • Location:
  Mersin
 • Car:
  2016 Focus 1.6 Tdci Style
 • Job:
  Öğretmen
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Merhabalar. 2016 model 1.6 tdci 115 hp focus aracın orijinal ve yan sanayi termostat fiyatı nedir?
 2. Falken lastik kullanan var mı? Ze 310 serisinin ıslak zemin A, yakıt tüketimi C, ses 67 db.
 3. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim arkadaşlar. Bir süre daha gözlem yapacağım. Eğer 75 derecenin de altına inmeye başlarsa termostatı değiştireceğim. --2 dakika sonra eklendi-- İbre tamamen aşağı düştüğünde kalorifer ısıtmada sorun yaşıyor mu Gündüz Bey?
 4. 1.6 tdci style 115 hp focus 5-10 dk boyunca gaza basmadan yapılan yolculukta hararet seviyesi 90 dereceden 75 dereceye doğru düşüyor. Hararet göstergesi araç ısındıktan sonra her koşulda 90 derece seviyesinde kalmalı mı yoksa bu düşme normal mi? Hava sıcaklığı ortalama 8-10 derece.
 5. Geçmiş olsun diyelim Abdullah Bey. Anladığım kadarıyla siz Dostlar Ford servisine bayağıdır gidiyorsunuz ve memnunsunuz. Herhangi bir problemle karşılaşırsam ben de oraya gitmeyi düşünüyorum.
 6. Ülkemizde asgari ücretle çalışan insanların oranı yüzde kırk civarında. Bizim amacımız dünyaya Türkiye lüks bir elektrikli otomobil yapmış dedirtmek mi yoksa gerçekten kendi vatandaşlarımızın çoğunluğunun da kullanabileceği, talep yaratabilecek fiyata ve ihtiyaçlara cevap verecek donanıma sahip bir otomobil üretmek mi? Neden 60 bin liraya araç almak hayal ürünü olsun. Otomobil üreten ülkelerdeki bir öğretmen 10-15 maaşını verdiğinde ortalama bir otomobil alamıyor mu ? Bu ülkede yaşayan ortalama bir vatandaş ülkesinde üretilen bir aracı satın alamayacaksa yerli ve milliliğin bize faydası ne?
 7. Fiyatı 70-80 bin lira olabilecek c sınıfı, benzin ve lpg yakıtlı, halkın büyük kesimine hitap edebilecek bir model olmalıydı. Piyasaya bu şekilde girip gerekli deneyimi kazandıktan sonra daha üst sınıf araç üretimine geçiş yapsak daha sağlıklı olurdu? Belki bu şekilde piyasadan 15 yaş altı araçların çekilmesini de sağlayabilirdik. Yani genel olarak daha mütevazı piyasada kolay yaygınlaşacak halk arabası olmalıydı.
 8. İnşallah Abdullah Bey. Sonuçları paylaşırsınız bizimle.
 9. Abdullah Bey sorun çözüldü mü ? Herhangi bir değişiklik var mı?
 10. 2011 den bu yana sigorta 2015 ten bu yana da kasko yaptırıyorum. Geçen ay sigorta poliçesini doğa sigortada 600 liraya, kasko poliçesini generali sigortada 1250 liraya yaptırdım. ( genişletilmiş kasko)
 11. Abdullah Bey lak lak sesi gelirken debriyaja basınca herhangi bir değişiklik oluyor mu?
 12. Abdullah Bey yaşadığınız yer Mersin görünüyor. Tavsiye edebilceğiniz bir özel servis var mı? Ben Silifke'de yaşıyorum. Ayrıca aracınızda duyduğunuz ses şanzımandan mı yoksa tekerleklerden mi geliyor tam olarak ayırt edilebiliyor mu?
 13. Sadece o iki tuşun olduğu bir sistemde kapı açılınca aydınlatmaların yanmasını ayarlayamadım. Yetkili servis 100 km uzaklıkta. Elektrikçi bir şey söyleyemedi.
 14. Garibime giden benim araçtaki olanın kitapçıkta yer almaması. Bir an kendimi kötü hissettim.
 15. Sanırım 2 kez enjektör bakımı yapıldığını söylediler videoda. Enjektör değişimi gibi bir şey de duymadım. Bence biraz da şans işi. Kendimde o şansı görmüyorum.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.