Jump to content

Fotoğraf Yarışması:

Mayıs ayı katılım
Nisan ayı oylama devam ediyor

Ali Özer

Member
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Poor

About Ali Özer

 • Rank
  Yeni üye

Profile Details

 • Location:
  Afyon
 • Car:
  2004 Focus 1.6 comfort
 • Job:
  Öğretmen
 • Gender:
  Bay
 • Age 33
 1. LPG'yi yeniden aktifleştirdiğim üç günden beri araba ilk marşlarda hep çalışıyor. Bir sıkıntı yok. Demekki 3-5 gün benzinde kullanınca araba kendine geldi.
 2. Cenk Bey, Furkan Bey; şu an tam olarak sizin dediğiniz yoldan ilerliyoruz. Özetleyeyim: Son 3-4 gündür 100km civarı LPG iptal şekilde benzinde kullandım aracı. Hep ilk marşta çalıştı. Sorunun LPG sisteminde olduğu garantilendiği için LPG ustama gittim bu akşam. Araç benzinde kendi parametrelerini düzelttiği için herhangi bir tamir yapmadan LPG' yi tekrar aktifleştirip kalibrasyonunu da aracın yeni sorunsuz haline göre ayarlayıp biraz denememi söyledi. Eğer ilerleyen günlerde araç yine ilk marşlarda çalışmazsa o zaman gelmemi söyledi. Bakalım yarın sabahki marştan itibaren belli olacak. İnşallah böyle sorunsuz kalır, değilse LPG'de büyük ihtimalle ya gaz kesicide yada regülatörde bir arıza var demektir. Velhasıl bu 1. sorunum için çözüme yaklaştık. Darısı 2. ve 3. sorunlara...
 3. 1. sorun için aracın LPG tankının vanasını kapattım. Aracı benzinde kullandığım ilk gün sorun devam etti. O günün akşam benzini fullettim ve ertesi gün ilk marşta çalıştı araç. Şuan hala ilk marşta çalışıyor hep. Fulletmeden önce de yarı depoya yakın benzin vardı. Şimdi LPG'yi devre dışı bırakınca iki üç günde mi araç kendine gelmiş oldu yoksa benzini fullettim diye mi? Alakası olur mu yarım depo full depo?
 4. İlginiz için teşekkürler. Dikkate alacağım. Gelişmeleri bildiririm burdan. Bu arada sizde de sorun aynı mıydı? ABS ışığı mı yanıp sönüyordu arada.
 5. Teyp çalışmasında, ampullerde falan bir sıkıntı yok. Far kesmiyor araç. Sadece bu iki gösterge dengesiz. Peki bu şasenin nerde olduğu neyden kaynaklandığı nasış tespit edilir. 1. Sorunum için tüpün vanalarını kapattım. Benzinde kullanacağım biraz aracı. Eğer sorun ortadan kalkarsa tüpçüme giderim. Değilse motor ustama.
 6. Merhabalar; 2004 model Ford Focus Comfort model aracım var. Atiker sıralı sistem lpg ile kullanılıyor. Aracımda şu üç sorun şimdilik çözümsüz gibi duruyor. Tecrübeleriniz ve yardımlarınız değerlidir. 1) Aracım bir süredir -yaz kış fark etmeden- günün ilk marşında çalışmıyor. Çok çok uzun tutulursa bazen çalışıyor. Fakat ikinci marşta hemen çalışıyor. Günün geri kalanında birkaç saat stop ettiğimizde sorun yok yine hemen çalışıyor. Fakat çok uzun sürelerden sonra ilk marş sorunlu. Serviste bujileri ve benzin filtresini değiştirdiler. Çok da çözüm olmadı açıkçası. Çünkü ertesi günün ilk marşı yine sorunluydu. 2) Araçta ABS ışığı sorunu: Her zaman değil ama sürüş esnasında bazen bu ışık dengesizce yanıp sönüyor. Bazen 3-5 saniye yanıyor sönüyor, bazen birkaç dakika yanık kalıyor sonra sönüyor tekrar yanıyor vs. Bu durum her zaman değil. Haftanın birkaç gününde oluyor. Bilgisayara bağlandı, hata kodu olmadığı için ve ustalara o dengesiz anında gösteremediğim için işlem yapamadılar. Çünkü sorun göremiyorlar. 3) El freni ışığı: Bu sorun da ABS sorunuma benziyor. Bazen El freni ışığım el frenini indirdiğimde sönmüyor. Yanık kalıyor, bir süre sonra sönüyor. Bu süre belirsiz. Düzenli değil. Mesela bir ay bu sorunu hiç görmeyip sonra 3-5 gün boyunca görebiliyorum. Bunun için de bir kapaktaki sensörden bahsetmişti usta. Bulduk parçayı değiştirdiler ama sorun bir süre sonra yine peyda oldu. Bu sorunlar çok spesifik olmaması gereken ve çözülebilmesi gereken sorunlar gibi ama ne yapabilirim bilmiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.