Jump to content

Burçin Denizalp

Member
 • Content Count

  102
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

62 Normal

About Burçin Denizalp

 • Rank
  Ambiante

Profile Details

 • Location:
  İstanbul
 • Car:
  13' Focus 1.6 TDCi Style
 • Job:
  Mühendis
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Amörtisör yamulmuş, araç hasarlı mıydı falan diye sordular. Enteresan. İşin ilginci durup dururken yaptı bu sesleri, aniden.
 2. Epey ciddi bir meblağ sıkışmış. Motor takozu Fren diskleri Fren balatası Tabla Komple Amortisör komple Bununla ilgili yan malzemeler ve işçilik toplam 7075 TL çıktı. %30 yaş indirimi ile 4950 TL. Çok hazırlıksız yakalandım, artık mecbur sonra yaptıracağım
 3. 2.güncelleme. Öğlen saatlerinde tekrar denemek için dışarı çıktım, gıcırtılar aynen devam. Şimdi Pendik Şahsuvaroğlu'na geldim. Emrah usta tarafından test edildi, gıcırtılar fazla, muhtemelen salıncaklardan dediler. Ayrıca motor titreşimi fazla bulundu, motor kulakçığına da bakacaklar. Bakalım kaç TL sıkışmış?
 4. Bende de bugün aniden garip bir gıcırtı başladı. Sabah kapalı otoparktan çıktım (14C sıcaklık), 2-3 km falan kullandım aracı. Dışarıda parkettim (4C sıcaklık). 15 dklık bir işim vardı, hallettim. Döndüm aracı çalıştırdım, (1) direksiyonu çevirdiğimde, (2) aracın 4 tekerlek dengesinin bozulduğu anlarda, (3) Tümseklerden geçerken gıcır gıcır bir ses. Durdum aracı kapattım, yeniden açtım, ani frenler yaptım, geri gittim ileri gittim vs bir değişiklik yok. Otoparka parkettim (14C sıcaklık) geldim. Bir yarım saat sonra falan tekrar deneyeceğim. Olmazsa servis. --51 dakika sonra eklendi-- Şimdi aracı otoparkta tekrar çalıştırarak denedim. Önce tam sağa çevirdim, gıcırdadı. Sonra tam sola çevirdim gıcırdadı. Sonra sesi tamamen kesti. Biraz dolaştım düz zeminde, ses yok. Sanki bir yağlama sistemi varmış da 4C'de görevini yapamayıp, 14C'de açılmış ve ben direksiyonu çevirdikçe yağlama yapmış gibi. Tamamen sallıyorum.
 5. Birebir aynı aracı kullanıyoruz, model ve km aynı, sadece benimki style. Aracı kapalı otoparkta muhafaza ediyoruz. Michelin Cross Climate + 4 mevsim lastik kullanıyorum. Benden fazla eşim kullanıyor. En çok kullandığımız rota şehir için 15km gidiş, 15km dönüş mesafeli bir rota. Ortalama sarfiyatımız 5.5lt/100km Seninki kesinlikle fazla Osman, baktırmalısın ve enjektörlerden başka birşey gelmiyor aklıma.
 6. Ben geçenlerde çift taraflı bant ile yapıştırdım, 3 hafta falan oldu, şu ana kadar sorun yok.
 7. Konu küçük ve basit bir konu ama... Fren lambası Arıza uyarısı çıkıyor birkaç gündür. Bugün baktık, sağ fren lambası yanmıyor. Önceki arabamı hep götürdüğüm oto elektrikçiye götürüp yeni lamba taktıracağım. Ama önceki arabamda böyle fren arıza uyarısı falan çıkmazdı. Focus'ta basit bir yeni lamba taktırdıktan sonra sisteme bir giriş, uyarının silinmesi vs bir şey gerekiyor mu? Yoksa bu uyarı otomatik olarak yok olur mu?
 8. Görünüm çok hoş hakikaten. --2 dakika sonra eklendi-- Diplomat bir asker arkadaşım vardı, rahmetli oldu. Onda Yaris vardı, o anlatmıştı, bir gün araç yolda stop etmiş çalışmamış. Çekici çağırmış, çekici arabayı görünce adamın yüzü düşmüş. Baya morali bozulmuş falan. Bizimki de merak etmiş. Hayırdır pek bir bozuldun demiş. Çekici "Toyota çekmemek üzerine iddiaya girmiştim bugün kaybettim" demiş. Tamirhanede arabanın benzin göstergesinin bozulduğu ortaya çıkmış. Meğer araç benzini bittiği için durmuş.
 9. Mesleğin ilk yıllarında (jeofizik mühendisiyim) Ege'de bir arazide buna binmiştim. Hiçbir 4x4 araçtan bundan aldığım keyfi alamadım.
 10. Twitter'da 180 yolcunun tamamı ölü deniyor. İran, "4-5 yolcu ve 5 mürettebat" demiş. Bir kaynak da İran hava savunma tarafından "yanlışlıkla" vurulmuş olabileceğini yazmış. Bilgi kirliliği demeyeyim ama karmaşası devam ediyor.
 11. Soundtrack'i de güzel ama film versiyonu daha bir güzel.
 12. Evet farkettim. Üstatlardan bir bilen çıkar umuyorum. Kolay gelsin.
 13. Kardeşimin 2005 TDİ Fabia (benim önceki arabam) 99 TL çıkarmış. Bazen özlüyorum Fabişimi.
 14. Videoya bakamadım ama benim araçta da bazı sesler oluyor. Birisi göstergenin önünden geliyor nadiren, elimi direksiyon göbeği üstünden göstergeye doğru uzatıp koyduğumda kesiyor. Dert etmedim. Diğeri de sağ kapı hoparlöründen geliyor, düşük devirde çok kısa süreli tırıltı. O da devir artınca kesiyor. Bu tarz seslerin pek kaçarı yok. Ben alıştım ama Würth'ün silikon spreyi ile silinerek bir iyileştirme denenebilir. Sökme takma yapmaya değmez bence. --1 dakika sonra eklendi-- Ek: Videoya şimdi bakabildim. Bu sesler bendekilerden fazla:/

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.