Jump to content

Cenk İşler

Member
 • Content Count

  124
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

132 Normal

About Cenk İşler

 • Rank
  Ambiante

Profile Details

 • Location:
  İstanbul
 • Car:
  2017 Focus trend X Benzin/Lpg
 • Job:
  Dış ticaret
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

229 profile views
 1. Ustam çok dert etmeyelim bence, ha istersen en ucuz çözüm sana '' çekmece kilidi '' Görseldeki kilit senin işini çözer, eğer dil uzun gelirse demir testeresi ile kısalt olsun bitsin.
 2. Lpg geçiş ısısını kontrol ettirin, siz kendiniz devreye aldığınızda beyanınıza göre belli bir süre geçiyor, dolayısıyla aracın ısısı arttığı için lpg sıvılaşması daha kolay oluyor. 5 derece bile fark eder. Sorun devam ederse enjektörlere bakılması gerekli, eğer hala devam ise benzinde giderken silkeleme de oluyorsa supaplara göz atılması gerekir. Umarım sadece lpg ayarındandır.
 3. Bu fotoyu çektikten sonra kapıları kilitledim bilgi ekranının ışığı sönmedi tekrar aç kapa yaptım söndü, acaba bir cisim mi yaklaşıyor ( inşallah geniş ekrana geçmem için uyarıdır
 4. '' Araç uyarısı kafasına göre geliyor bizim ülkemize uygun değil.'' Şaşırmadım Muasır medeniyetler seviyesinde olmak bunu gerektirir zaten.
 5. Herkese selam, 2017 model benzinli aracımı 4 ay önce aldığımda 10.600 kmdeydi, yağ kartında 8.300 km'de 10.03.2019 tarihinde yağ bakımı yapıldığını, 23.000 Km de gelmesi gerektiğini Sönmez/Bursa bayisi yazmıştı, sözlü sorduğumda bunu teyit ettiler, sanırım km'den değil yıldan dolayı yağ değişimi olmuştu. Şimdi araç tam 15.000 km'de bu arkadaşa 15.000 bakımı yaptırsam mı? Yoksa gerek yok mu? Ayrıca bu araç servis zamanının geldiği uyarıyı yapıyor mu?
 6. Güle güle kullanın, fiyat hakkında bilgi verebilir misiniz?
 7. Sabah önümde Q7 gidiyordu, yayları mı kesmiş ne yapmış bilmiyorum. Seke seke gidiyordu totosu büyük olduğu için resmen Twerk yapıyordu. Bu tarz twerkler yasaklansın istiyorum
 8. Siz yazınca hesap ettim benim araç günlük 3.44 tl yazıyor. Kendime kahvaltı için o kadar para harcamıyorum (1.258 TL) çokmuş yahu
 9. Pilot4 ler bildiğin kendini kar lastiği sanıyor bendekilerle biraz daha idare edelim bakalım Abi sanırım buradaki gizli özne benim lastiklere takriben 1.400/ 1.500 TL sıkışmış gitti multimedya parası.. Pilot 4' e baktım multimedia + geniş ekran ediyor yahu, neyse hayal kurmayayım şimdi.
 10. Sanki birazda alışma evresi gibi duruyor benim durum ilk günler çok selam çaktırdım park ederken arabaya selam ben geldim gibi Patinaja bende düştüm bir iki defa hatta lak lak zıplama gibi bir şey oldu bir ara hafiften tırstım asfalt kalitesi de önemli gerçi (ıslak zeminde) Birde rotasyon yapayım ön arkaları öyle deneyim diyorum. Zamanı gelmiş neredeyse.
 11. Önceki araçta (Focus 1) Aldığımda Pirelli P9000 vardı üstüne 2 takım Turanza er300 en son Lassa greenways taktım. Yıllardır aynı yollarda aynı stilde araç kullanırım, pek ABS ışığı yakmamışımdır.. Şimdiki aracımda michelin primacy 3 var (14.000 km'de) diyeceğim o ki Focus 3.5 lar çabuk mu ABS tepkisi/ devreye giriyor yoksa lastik mi iyi değil? 80-100-120 km hızda frenler çok iyi fakat 20-30 kmlerde araç sanki durmuyor yada durmak istemiyor ve hemen durmadığı veya yeterince yavaşlamadığı için daha sert basıyorsun pedala böylelikle ABS devreye giriyor ulen diyorum tıklıyacağız öndekine sizce sebebi frenler mi yoksa lastik mi? İlk zamanlar çok düştüm bu duruma sonra alıştık ara sıra yapıyor, acaba diyorum önce soğuk ama girince alışıyorsun durumu mu yoksa dediğim gibi fren mi lastik mi?
 12. Güle güle kullanın, aküyü nasıl bitirdiler maşallah ne diyeyim bu arada Focus'a far altına uygulayanlarda ilk olabilirsiniz geçmiş olsun, kazasız belasız sürüşler

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.