Jump to content

Ümit Çolakoğlu

Üye
 • Toplam İleti

  57
 • Katılım

 • Son ziyaret

Toplam Beğeni

29 Poor

Ümit Çolakoğlu Hakkında

 • Derece
  Ambiante

Profil Detayları

 • Şehir:
  Hatay
 • Arabam:
  2011 Focus 1.6 Tdci Titanium
 • Meslek:
  Mühendis
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

313 profil görüntüleme
 1. Yapılanlara göre dediğiniz gibi ya ECU da sorun var. Ya da fan beynine giden sinyal kablosu sorunlu. Ucuzdan başlayın pahalıya doğru gidin. Fan beynine giden sinyal kablosu diğer iki kabloya nazaran daha incedir. Ölçü aleti bağlanıp motor soğuk iken değerleri not alarak giderseniz bence nokta atışı sorun tespit edilebilir. Ölçü aleti bağlanır. Motor soğuk iken gelen voltaj değeri ve motor ısısı yazılır. Daha sonra her çizgi için gelen voltaj ve motor ısısı not edilmeye devam edilir. Ta ki motor fan açana kadar. Fan açınca yine gelen voltaj değeri ve motor ısı
 2. Herhangi bir servise uğrayıp hata kodlarını okutun. Çıkan kodları not alın veya fotoğraflarını çekin. Elimizde veri olmadan maalesef fikir yürütemeyiz.
 3. Arıza kodu alır mısınız yorum yapalım
 4. Bence aracınızdaki her sese kulak asmayın. Sonra benim gibi komple ön takımı Fransa'dan getirtip 3 4 bin lira koyduktan sonra hala ses duyarsanız psikolojiniz bozulabilir Eskiden balatalarda asbest kullanılırdı. Bu yüzden hem konfor hem ses olayı olabilecek en iyi düzeydeydi. Daha sonra sağlığa zararlı olduğundan bu madde kaldırıldı. Şimdi hem konforda kayıp var hem de bir miktar ses geliyor. Disklerde yüzey temizleme işlemi yapılıp balata kenarları zimparalanabilir. Bu sayede sesten büyük ölçüde kurtulabilirsiniz.
 5. Yağ yakan aracın çekişi çok iyi olur. Yağınızda eksilme var mı buna bakın öncelikle. Turbo emişe yağ basıyor olabilir. Bu da pek iyi haber değil aslına bakarsanız. Sorunun ne olduğunu bulana kadar bence pek gazlamayin. Chra değişimi ile kurtarilabilecek turboyu hepten değiştirmek zorunda kalmayın. Malum 3500 kayme ediyor.
 6. Herhangi bir arıza kaydı yoksa anlık veri okumak lazım.
 7. fren pedalının hemen üstünde. eğilip bakınca görünüyor olması lazım.
 8. Şimdi hatırladım. 2 tane sensör vardı. Her biri 2 bacaklı. Ölçü aleti ile çok rahat kontrol edebilirsiniz. Para harcamadan önce emin olabileceğiniz parçalar bunlar.
 9. U ile başlayan hata kodları iletişim ile alakalı kodlardır. Çok kafanıza takmanıza gerek yok. Fakat P0405 kodu fren sensöründen kaynaklı olabilir, fren ampulleriniz patlak olabilir veya frene ait sigorta patlak olabilir. Sensör ya fren müşürü genellikle bu arızaya sebep olur. Birisi kontak açık frene basarken bir arkadaşınız arkadan fren ampullerinin yanıp yanmadigina baksın. Eğer yanıyorsa sorun kesinlikle sensör. Eğer yanmıyorsa ampül sigorta veya sensör olabilir.
 10. Şuan herhangi bir hata kodu var mı? Maf sensörünün fişini çekip çekişte fark varmı diye bakabilirsiniz. Çekiş artarsa belirgin olarak ilk iş temizlik sonrasında değişim. Ama değerleriniz olması gerektiği gibi yükseliyor. Ben maf sensöründe sorun olduğunu düşünmüyorum. Sarsıntılı çalışma emiş hattında kaçak, egrnin az da olsa açık kalması, boğaz kelebeğinde kurum, emme manifoldunda kurum, enjektör sorunu veya enjektör dibinden kaçak yüzünden olabilir. Fakat şöyle de bir durum var. Dpf sürekli doluyor dediniz. Araçta duman atma var mı? Enjektörler düzgün püskürtme yapıyor mu? Normal şartlarda ay
 11. Aracınız çekişinde bir sorun görünmüyor. Hatta üst devirlerde baya iyi yürüyor. Gaz pedalı ile aracınızın hissettirdiği doğru orantılı olarak artar. Sizin pedala basmanız belli bir tork değerine karşılık gelir. Buna uygun hava ve yakıt gönderilir. Yine de benim aracım böyle değildi ne olduysa sonradan oldu diyorsanız ilk iş egryi kör plaka ile körleyin. Egr emme arasındaki boruda da kaçak olmadığına emin olun. Herhangi bir değişim olmazsa bundan sonraki şüpheli selenoid valfi. Şase no ile sponsorumuzdan alabilirsiniz. Takacak ustaya özellikle ve özellikle hortumları iyice kontrol etmesini ve v
 12. Dökümana erişemiyorum bi kontrol edin isterseniz
 13. Bu test esnasında hiç dip gaz yaptınız mı. Yaptıysanız ve değerler bu şekilde ise maf sensörü ve hava filtrenizi gözden geçirmeniz gerekli. Eğer dip gaz yapmadiysaniz üstte paylaştığım dosyayı anlattığım yöntem ile yükleyin. O şekilde deneyin. Tekrar yorumlayalım.
 14. Videoyu izledim fakat izlememiz gereken ayarları göremedim ekteki dosyayı telefonunuza indirip dosya yöneticisinden gizli dosyaları göster e tıklayarak ana dizinde .torque klasörünü bulun. Klasörü açın içinde dashboards klasörü olacak. İndirdiğiniz dosyayı bu klasöre yapıştırın. Daha sonra torque pro programını açın. Eşzamanlı bilgiye girin. Sol altta ayar düğmesine basın. Ekran düzeni ile alakalı ilgili yere tiklayin. Düzen yedeğini geri yükle diyin. Sorarsa dosyayı gösterin. Yapmazsanız telefonunuzu özelden atın teamviewer ile uzaktan yapayım. Daha sonra bu gelen ekranda video çe
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.