Jump to content

Mehmet Zincirkıran

Member
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Poor

About Mehmet Zincirkıran

Profile Details

 • Location:
  Adıyaman
 • Car:
  017-Focus Titanium
 • Job:
  Kamu pers.
 • Gender:
  Bay
 • Age 31

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @Mehmet Demir hocam iki gündür dikkat ediyorum, ilk gün kamerayı söküp sabah baktım 11,3 volt değerini gördüm, diğer gün kamerayı takıp 11,1-11,2 volt değerlerini gördüm. iki ay önce akü değişimi yapan focus araçta da aynı uyarı varmış yani arkadaşımın aracı da kendini birkaç dakika sonra kapatıyomuş. ben havaların soğukluğuna bağlamak istiyorum bu durumu, ilk marşta sıkıntı olmadığı için şimdilik akü değişimine gerek yok diye düşünüyorum, yazın da aynı durum devam ederse muhtemelen değişim yapacağız.
 2. 1992 broadway 2006 vectra elegance 2016 insignia sport 2017 focus titanium.
 3. @Mehmet Demir bu sabah yaklaşık 1.5 saat yol geldim hocam, aracı stop edip test menüsünden baktığımda 11.8 değerini gösteriyordu. araç çalışırken 14.5-14.7 gösteriyor. ses sistemi açık olduğu içinde hemen 11.7 11.6 değerlerine düştü. bu şekilde düşmesi 1 dakika bile sürmüyo. araç 27 aydır trafikte, aküsü sanıyorum biraz erken ömrünü tamamladı ya da bir kayıp kaçak var.
 4. benim cihaz orjinal elm değil sanırım bağlantı kuramadı araçla.
 5. hocam benim araç tamir edildi, tampondaki kırık tamir edilip boyanmış, tamponun alt eki, radyatörü koruyan alt plastik ve ön panjur yan sanayi olarak değiştirildi. yani aracın kendi tamponu yine üstünde kaldı, o yüzden tam olarak yardımcı olamıyorum. sadece resimde işaretlediğim delikler orjinal halinde yoktu. tek o parça bile orjinal olursa 600 lira, biz 3 malzemeye 550 lira verdik. ben takılmıyorum plastik aksam sonuçta, sizde takılmayacaksanız yan sanayi tercih edilebilir ancak herhangi bir olumsuzluk durumunda gelip gidip gözünüze batacaksa da tabiki orjinal için bastırın.
 6. Arkadaşlar araçta 5 dk kadar kontak açık kaldığında akü ile ilgili ya kontağı kapatın ya da motoru çalıştırın gibi bir uyarı çıkıyo ve araç multimedya ekranını falan kapatıyo. motoru çalıştırınca da sadece multimedya dili ingilizce olmuş, eklediğim bluetooth cihazları silinmiş oluyo. kısacası kendini resetliyo. dün 1 saatte iki kez yaptı. akü değişimi mi lazım diye düşünüyorum ama marş basmasında falan birşey yok. akünün şarjı da tamam haftada 3 4 saat uzun yol yapıyorum. akü zayıflarsa araç uyarı veriyo mu? başına gelip yol gösterecek var mıdır? bu arada 24 saat kayıt yapan araç kamerası takılı, onunda aparatı aküden gelen güç düşünce kamerayı kapatıyo.
 7. hocam geçen hafta köpeğe çarparak bende kırdım tamponu, kayınbabam sanayide esnaf, kaporta boya işinde. yarın yan sanayi sorup takacağız, ben kaskodan orjinal yapma niyetindeydim ama gerek yok deyince bende karışmadım. sizin işin acelesi yoksa pazar günü fotoğraflarla birlikte nasıl olduğunu söyleyebilirim.
 8. ortalama hızınız 20 25 km gibiyse gayet normal hocam, eski dizel aracımda 11 12 litreleri rahatlıkla görüyodum kaldıki mevsim kış değilken. aynı dertten muzdarip dizel fluence araç sahibi arkadaşım ilk uzun yol deneyiminde yakıtın normale döndüğünü söyledi. hava ısınınca düzelecektir. kısa mesafede uzun süre kullanım dpf i dolduracaktır ona da dikkat etmek lazım
 9. @Ozan Kar hocam focccus programıyla nasıl yapacağım belliydi de forscan programından hangi özelliği nereden değiştireceğimi bulamadım araştırmama rağmen. birkaç sorum olacak, bendeki elm cihazı bluetooth ile bağlanandan, forscan lite programını (demo olmayan) telefona yükleyerek yapabilir miyim yoksa pcden yükleyip 2 aylık lisanstan mı yapmam gerek? bluetooth ile yapılmasının olası bağlantı kopması durumunda araç beynine herhangi bir zararı olur mu, kablo şart mıdır?
 10. çok teşekkürler uğraşıp halledeceğim @Ü.Emre Kartal @Ozan Kar
 11. detaylı anlatımın verildiği bir link var mıdır hocam? @Ozan Kar @Ü.Emre Kartal. elm ile aktif edilebilen özellikler konusunu inceledim ancak konuya yabancı olduğum için çok birşey anlamadım. elimde 20 30 liraya aldığım basit bir elm cihazi var, tarif varsa kapatabilirim bu uyarıyı.
 12. peki hocam HS-CAN dediğiniz hatta erişerek lastik basıncı uyarısı kapatılabilir mi?
 13. hocam aynı problem daha 20 bin km olmamış benim araçta da var. ben takılmıyorum artık geri vitese zor geçer kronik deriz, silecekler yukarda kalır fordda normal, sensör olmayan şeylere öter bunlarda böyle demekki, araba yazın sıcakta geç çalışır servis mühendis getirdik tamamen normal der. biraz içimi dökmüş gibi oldum ama güzel araç yine de.
 14. yazında yapıyosa termostat sürekli açık kalıyo olabilir.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.