Jump to content

Ali Kırcı

Member
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Poor

About Ali Kırcı

 • Rank
  Ambiante

Profile Details

 • Location:
  Artvin
 • Car:
  12 Focus 1.6 Tdci Style
 • Job:
  Akademisyen
 • Gender:
  Bay
 • Age 26

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ürünü aynı linkten satın aldım sorunsuz çalıştı. Arkadaş da belirtmiş satıcı çalışmazsa iade alacağını belirtmişti.
 2. Hata okuma ve silme butonlarının Solundaki buton hataları okur onun yanındaki buton ise siler bu şekilde denediğinizden emin misiniz? Şu iki ünlem işareti sanırım. İlk önce soldaki ünlemle hata okudum. Daha sonra hscan konumuna getirmemi istedi. Getirdim. Daha sonra kontak kapa aç gibi bir şey dedi. Başta çekindim ama sonra kapatıp açtım. Sonrasında hataları tekrar okudu. Sil dedim yine birkaç işlem istedi sildim. Bunu birkaç kez denedim. En sonunda forscan'ı yeniden açtığımda hata okumadı. --3 dakika sonra eklendi-- Bir de bir soru sormak istiyorum. Foccus programına bağlanıp read to bcm dediğimde: Motor arızalı servise git, fren hidroliği gibi birçok arıza verdi. Bu normal mi? --6 dakika sonra eklendi-- Teşekkür ederim. Modifiyeli bir kablo sipariş ederek özellikleri açtım. Artvin'de olan varsa kablo konusunda yardımcı olurum.
 3. Gizli özellikleri modifiyeli bir kablo ile açtım ancak arıza kayıtlarını sildiğimde tekrar geliyor. Bunu nasıl çözerim
 4. Servisteki arkadaş iş yapmaya niyetli değil demek ki... Büyük ihtimal baskı balata yarıladı. Teşekkür ederim.
 5. Servise gösterdim ve servis her zamanki tavrı ile focus 3'ler böyle dedi. Bulunduğum bölge nedeniyle kullanım konforunu fazlasıyla etkiliyor. Debriyajı sonuna kadar bastıktan sonra ayağınızı debryajdan kaldırmaya yakın 2 3 cmlik bölge boş. O kısım birden inip birden kalkıyor.
 6. Focus III aracımı 20 gün önce satın aldım. Araç yaklaşık olarak 82 bin kilometrede. (1.6 Tdci, 2012 model / o yılın yeni kasası) Debriyajın üstünde bir boşluk var ve beni rahatsız ediyor. Sanayide ustaya gösterdiğimde bana focusların hepsinde var dedi. Baskı balata kaynaklı bir durum mu yoksa kronik bir şey mi?
 7. Forscan'ı da denedim ve aldığım hata bu. Aygıt yöneticisi kısmında prolific USB... Ünlemsiz bir şekilde duruyor. Ama bağlantı yok.
 8. Ben de tam olarak bu nedenle km ayarlama işinden biraz korkuyorum. Servis muhtemelen Artvin'de ayarlamaz çünkü elektronik konusunda fazlasıyla zayıflar. Kendi çabalarımla veya anlayan birisinin yardımıyla -bir ihtimal- bu işlemi gerçekleştirebilirim. Sonrasında aracın gösterge değişmiş, göstergenin asıl kilometresi değiştirilmiş gibi bir durumla karşı karşıya kalma ihtimali insanı yapılacak işlemden biraz soğutuyor açıkçası...
 9. Bilgi için teşekkür ederim. İade sürecini başlattım ama göndermeden forscan uygulamasını deneyeyim. Belki driver kurulumunda hata yapmışımdır.
 10. Linkteki kabloyu elektrikçiden yardım alarak modifiye etmem mümkün mü peki? Sorumu biraz daha düzelterek: benim aldığım hata tamamen modifiyesiz olması ile mi alakalı?
 11. Servis bu hizmeti sunuyor mu? Elm 327 kablom var ancak modifiyesiz. Onunla ilgili size özel mesaj atmak istiyorum. -1 haftadır mesajlarınızı takip ediyorum- Bu konuda fazlasıyla bilgili olduğunuza inanıyorum ancak birkaç yanıt vermem gerekiyormuş özel mesaj atmak için... --0 dakika sonra eklendi-- Bu arada evet km ayarlama. Alacağım panel 30 bin km civarında aracım 82 binde.
 12. Merhaba gösterge panelini renkli yol bilgisayarı olan panelle değiştirmek istiyorum ancak km işini tam olarak anlayamadım. Bu işi çözebilen yardımcı olabilir mi?
 13. Öncelikle merhaba, verilen bilgiler için çok teşekkür ederim. Aracımdaki yokuş kalkış desteğini açmak için elm 327 modifiyesiz bir kablo aldım. -İlk sayfada modifiyeli elm 327'ye ihtiyaç olmadığı yazıyordu.- Ancak Cant connect to ECU. Switch elm to hs can. Hatası alıyorum. Ürünü aldığım link şu: (Link vermek yasaksa özür dilerim.) https://m.n11.com/elm327-obd-ii-usb-arac-ariza-tespit-cihazi-P138083598 Ürün bu durumda modifiye edilmeli sanırım. Farklı bir çözüm var mı? Eğer yoksa internette olan şemayı bir elektirikçiye götürsem bu ürünün modifikasyonu mümkün mü? (Sormak istediğim tam olarak ürün uygun mu? / Elektrikçi becerir veya beceremez orası kısmet artık) ya da Direkt modifiye edilmiş mi almalıyım? --0 dakika sonra eklendi-- Bu arada Artvin'de yaşadığım için yakınlarda çalışan elm yoktur muhtemelen diye sormadım. Yakın civarda olan var mı?

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.