Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2016 Makyajlı Ford Kuga (Spyshot)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Gizli çekim yakalanmış ABD'de; malumunuz orada Escape adı ile satılıyor bizim Kuga bu sebeple orada yakalanan araç bize de aynı şekilde gelecek.

Tahminim yıl sonu fuarlarında veya 2016 yıl başı fuarlarında tanıtımı yapılır. İçinin tasarımı %90 olarak makyajlı C-max gibi olacaktır. Dışarda ise fotoğraflardan görüldüğü kadarıyla, EDGE abisinde kullanılan ön ızgarayı alınmış ayrıca arka stopların tasarımları değişmiş.

Bu yılın başında motorlara güncelleme yapıldığı için farklılık beklenmiyor ama ek olarak 1.5 tdci olacak.

2016 yılının son çeyreğinde ülkemizde olması planlanıyor.

79wSJuB.jpg.6260f0609ba5ef8f869446df43e8JQf6Qeq.jpg.bbd9684ef2c8921a2f584400bc4eMgUdqgD.jpg.3e8e15b93d4ab6f57faeba350515

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2016 yılının son çeyreğinde ülkemizde olması planlanıyor (1.5 Tdci PowerShift AWD ile)

1.5 TDCi powerhiftin AWD olacağından emin miyiz yavv..

Bu seçenek piyasanın canına ot tıkar. Ben bile alırım vallahi.. 

Gerçi testte gördük 1.5 tdci PS olduğundan güçlü hissettiriyor. Belki yeterli bulmuşlardır. 

H. Cenk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.5 TDCi powerhiftin AWD olacağından emin miyiz yavv..

Bu seçenek piyasanın canına ot tıkar. Ben bile alırım vallahi.. 

Gerçi testte gördük 1.5 tdci PS olduğundan güçlü hissettiriyor. Belki yeterli bulmuşlardır. 

Yep, 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Yakup Çağatay, orada kuga mca 1.5 dzl MT&AT yazıyor. AWD oduğuna dair bir ibare yok. Bence 1.5 150 bg falan yapmadılarsa FWD olacaktır.  

Ben AWD olmasa da alırım, hatta olmasa daha mı iyi olur ne, daha ucuz olacaktır sonuçta. Ekim ya da Kasım 2016 tam zamanı olacak, notumu aldım :)

Ben AWD olmayan Kuga yerine Cmax tercih ederim. AWD olmadıktan sonra Kuganın en manası var ki ;) 

Bu arada yeri gelmişken bizim hastanede çalışan dr ların hepsi benim gibi proleter değil. Çoğu jiplere biniyor , viillada oturanlar da var. 

Hepsi kuga 1.5 ecoboost AWD otomatik vitesin fiyatına göre en iyi seçenek olduğunu bu fiyata hepsini veren başka marka olmadığını falan söylüyor ama hiçbiri almıyor. Ya forda para verilmez önyargıları var ya forddan anca ticari olur önyargıları var. Birisi de bakmaya gitti ama içini beğenmedim diyor aslında o da gene önyargıya giriyor. Bir insan bir markayı sevse orası kötü burası kötüye bakmaz,  alır. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben hatunun arabayı (o aslında Ecosport istiyor ama...) değiştirmek için C-Max 1,5 tDCI PS'i bekliyorum. Kuga'da güzel bir seçenek ama AWD'lik bir işim yok, veririm B-Max'ı ... üstüne azıcık kredi (hatun ödesin onu da...) sonrasında da istediği kadar mutlu mesut binsin arabasına. 

...an itibarı ile planım bu ... bakalım iş reel'e dönünce ne olacak? O ayrı tabi  :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben AWD olmayan Kuga yerine Cmax tercih ederim. AWD olmadıktan sonra Kuganın en manası var ki ;)

C-max'ı aldım zaten :) Maksat biraz değişiklik olsun, hem hanım da mutlu olsun (Bizim hanım SUV istiyor :) ) AWD'lik benim de işim yok. Olursa da olmasın demem, fiyatına bakarım.

Kuga'nın piyasada kötü bir algısı olduğunu düşünmüyorum, tasarımsal bazı ufak detayların haricinde. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kuganın iç dizaynının değişmesi gerek. Yeni nesillerin torpidoların yanında çok basit kalıyor. Değişmesi gerekiyordu ve değişiyor. Ama C-Max daha mı mantıklı bakacağız artık. Hatun her nekadar QASHQAI desede duymazdan geliyorum. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O ön bölüme bakınca neden Tourneo Courier görüyorum ben?

Yanlış görüyorsunuz :) Dizayn felsefesi aynı ama hiç ortak parça yok. Courier, b-max'a benzer. Kuga'nın focus ile çok daha fazla ortak noktası var. C-max ile ise neredeyse aynı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İçi bayağı bi aynıymış, dikkat etmemiştim hiç geçenlerde görüp şaşırdım :) Fotoğraf gösterseler ayıramayabilirim.

Her iki jenerasyonda da göğüs ve konsol birebir aynı. Sadece renk tonlarında farklılıklar var. Kuga da siyah tonları daha bir hakim durumda..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanlış görüyorsunuz :) Dizayn felsefesi aynı ama hiç ortak parça yok. Courier, b-max'a benzer. Kuga'nın focus ile çok daha fazla ortak noktası var. C-max ile ise neredeyse aynı.

Vallahi ortak parçasını var mı yok mu bilemem ama, ön ızgara ve farlara bakınca, kaputun öne doğru eğimi filan derken araçların siması çok benziyor...

Bunu kötülemek için söylemedim,(ki kötüleyebilirim de  ^_^ ) ama bende uyandırdığı his bu...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vallahi ortak parçasını var mı yok mu bilemem ama, ön ızgara ve farlara bakınca, kaputun öne doğru eğimi filan derken araçların siması çok benziyor...

Bunu kötülemek için söylemedim,(ki kötüleyebilirim de  ^_^ ) ama bende uyandırdığı his bu...

Ben içerden bahsediyorsun diye anlamıştım. Dışarısı için bir şey diyemem. Örtüsünü kaldırınca görmek lazım :) Bu arada açayım parantez, bence şu an sokakta gördüğümüz araçlar içinde, aston martin tasarım anlayışının; mondeo'dan sonra en başarılı uygulaması courier'da. Belki çok heyecan uyandırmıyor ama herşey çok ideal. Onun tamponuna modifikasyon yapıp, kugaya koysunlar, gayet iyi gider..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.