Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus 1.5 Tdci Powershift Test 120 Ps (2015) İnceleme

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

6 dakika önce, Faruk Çelik yazdı:

Bende mondeo delisi oldum son 1 yıldır, sizin anlatımlarınız daha da bağladı beni... ama sormak istediğim birşey var mondeo için1.5tdci powershift gelirmi acaba kuga gibi merak ediyorum.

Şuan bu yönde çalışma ve bilgi yok maalesef. Bu yılın sonuna doğru belki makyajlı tanıtılır ve sürpriz olur. Dediğim gibi kesin bilgi yok, Focus ve Kuga'da önceden haberimiz vardı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada döviz kurları biraz geriye bile gitmişken, 1.5 focusa 2 bin zam gelmiş sanırım. Vw de aynı oranda zam yapmıştı. Fiyatlar aşırı yüksekti zaten.

--6 dakika sonra eklendi--

Bu arada vw nin indirim taktiğini anlatayım, sosyal medyada indirim kodu dağıtıp vatandaşı showroomlara çeker, satış elemanına şu aracı alacağım indirim kodum var dediğinizde, ama efenim o araç teslimi sırasında geçerli denilir ama o gün sipariş verseniz bile araç 1 ayda gelecektir (indirim kodu belli bir süre geçerlidir)ve o indirimin tam bir şark kurnazlığı olduğunu anlarsınız, çünkü hiçbir zaman o indirim yapılmayacaktır.

Bunun üzerine o araçtan soğur ve intikam almak için başka markalara yönelirsiniz.

Kuruş indirim yapmazlar, daha sıfır faiz kampanyası olduğunu da gören çıkmadı.

Hakan Sunguroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
‎04‎.‎06‎.‎2017 - 22:28 tarihinde, Erkan C yazdı:

*Aracın içinde hissetmediğim titreşimleri hissetmeye başladım son zamanlarda. Direksiyonda, pedallarda, araç tabanında. Sırf bu yüzden tanıdığım bir motor ustasına götürdüm arabayı. Usta herhangi bir anormallik yok dedi ama ben ilk kullandığım zamanla şimdi arasında fark olduğu konusunda ısrar ettim. Kulak alışkanlığından olur o tür şeyler, çok fazla arabayı dinleme dedi.

Bunun için yetkili servise gitmenizde yarar var. Powershift den kaynaklı bir sorun olabilir ??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...
02.06.2015 - 13:33 tarihinde, H. Cenk yazdı:

Yok fordun mantığı şu. Subkompakt otomatiğe talep pek yok ABDde . Buna uygun otomatik şanzıman geliştirmeye uğraşmayalım. Tamamen bütçeye yönelik olduğu için fiesta öğrenciler falan alıyor, bir kısmı düz bile kullanıyor . Otomatik isteyene de ne gerek var amerikan otomatiğini eşlemeye uğraşalım . Avrupadaki küçük hacim benzli motor+şanzımanı getirip burada takalım diyorlar. Motor şanzıman avrupadan gidiyor.

Buna karşılık kompakt segmentte benzinli otomatik talebi amerikada var avrupada yok. O yüzden sorunsuz ucuz ama biraz fazla yaktıran klasik otomatik orada konuyor. Hem maliyet düşüp kar artıyor hem ford sorunla uğraşmıyor hem de orada yollar bol virajlı sürekli hız ve vites değişilen yollar olmadığı için müşteri o şanzımandan memnun.. Avrupadaki az sayıda benzinli otomatik talebine de Amerikadan yollanıyor. 

Kompakt segmentte Avrupada asıl küçük hacim dizel düz vites talep ediliyor. Çünkü küçük dizel alan zaten yakıt hesabının kuruşunu yapıyordur bunu otomatik istemek biraz abes oluyor. Dizel otomatik isteyen zaten daha üst seviye donanımlı daha performanslı istiyor ve bu en pahalı versiyonu oluyor dolayısıyla ford bunu 2 litre ile sunuyor.

Bizim çelişkimiz hem kuruş hesabı yapıp hem de acaip otomatik isteme merakımız. Böyle bir çelişkiyi modern otomotiv mühendisinin kafası basmıyor. Dizel olsun 1.5 olsun 4 litre yaksın 220 yapsın ve otomatik olsun. Mesela ingilterede standart 320d bile düz vites, otomatik opsiyon.. 

Peki VWde niye var. Onlarda çok marka var. Doğu avrupa batı avrupa her yerde iyiler ve toplamda bunu kaldıracak kadar talep oluyor. Yani ford müşterisi vw müşterisinden farklı.. 

Üstadım şu aralar focus dizel alma arefesinde olduğumdan forumları yeni okuyorum.

Harika bir analiz yapmışsınız. Tebrik ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...
03.11.2018 - 13:48 tarihinde, Anıl DAŞÇI yazdı:

İstanbul Trafiğinde 6.8 Altına Düşmüyor Ama Performans Bakımından Güçlü Araba uzun Yol Desen Yakmıyor 

alanyaya 4,9 la gittim 4,9 la döndüm.

şu an 5,9-6,0 yakıyor. havalar soğuyunca kış lastiği takıp yol daha tıkanınca 6,3-6,5 u geçmez. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 8 ay sonra...
5.06.2017 - 08:49 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

Ben nedenini söyleyeyim: Balayı sona ermiş...

Aşk gözünüzü kör edip evliliğe neden olunca bir süre sonra böyle gerçeklerle yüzleşme durumu yaşanıyor.

Çözüm: Aracınızda sorun aramaktan vazgeçin. Beğendiğiniz taraflarıyla devam edin. 

Ayrıca konfor odaklı kullanıma önem veriyorsanız alçaltmaktan vazgeçin. 17 jant 45-50 yanak demektir ki o da konforu olumsuz etkiler.

Direksiyona oturduğunuzda gördüğünüz kokpit ve yoldur, başkaları için değişiklik yapmaya gerek yok. 

Ve son söz kısa mesafeli kullanım dizeli olumsuz etkiler. İki üç haftada bir, uzun yol yapın ve yarım saat kadar 3000 dd civarında kalın. Kurum yakın, sürüşten keyif alın... 

Cem abi dizel araçlar için 3000dd de yarım saat kullanmak yanlış değil mi bu konu hakkında kulaktan dolma bilgilerle hep zararlı derlerdi. Ortalama 1900dd sonra vites yükseltin işareti geliyor yani 3000 dd kullanmak dizel araçları uzun yolda yarım saat kadar iyi bir şey mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22 dakika önce, Mehmet Yılmz yazdı:

Cem abi dizel araçlar için 3000dd de yarım saat kullanmak yanlış değil mi bu konu hakkında kulaktan dolma bilgilerle hep zararlı derlerdi. Ortalama 1900dd sonra vites yükseltin işareti geliyor yani 3000 dd kullanmak dizel araçları uzun yolda yarım saat kadar iyi bir şey mi ?

Kurum yakmak için iyi bir şey evet. Yazıda da bunun için yapın diye öneriliyor ? 

Yakıt tüketimi için kötüdür, 3000 dd ile sürmek de yanlış diye bir şey yok bu yanlış bir şey olsa sizin bu devre çıkmanıza izin verilmezdi. Arabayı doğru sürün ve bakımını yapın başka bir şeye takılmaya hiç gerek yok. Doğru sürüş ve bakım için kullanım kılavuzuna hakim olun sağdan soldan duyduklarımız ancak paranoyaklık seviyesini arttırmakta.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.