Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus 1.5 Tdci Powershift Test 120 Ps (2015) İnceleme

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

İstanbul'da 7lt ile dolaşılır gibi geldi bana. Ama bu araba bizimkiler gibi değil gaza gelip devirli ve sportif kullanmak mümkün, bizimkiler insanı devirsiz ve ekonomik kullanmaya itiyor. Bu motor ve şanzıman ile devirli kullanırsan 8lt doğru gider gibi geldi. Ama süreklide öyle kullanılmaz trafikte. Şanzıman motorun potansiyelini fark ettiriyor diyelim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gelmedi kullanmadım zaten hiç beğenmedim.

+ 1907 

İnanılmaz az yakıyor. 5.2 ile aldım biraz bastım bizim dağa çıktım. 5.6 oldu. Karşılaştırma için golf 1.2 düz vites diyelim 5,2 ile geldim, BASMADIM, bizim dağa çıktım 6.7 olur. 

İnanılmaz bir güç hissi var. 120 değil 140-150 bg gibi hissettiriyor. 

Powershift hiç hissedilmiyor bak Kuga ve mondeodaki  klasik otomatikte enayilik yok değil, bunda yok işte. 

Araba muhteşem zaten kalite hissi, donanımı, yol tutuşu performansı , ekonomisi ile çok çok çok iyi oldu. Focus tdci PS almamak için tek neden kaldı: Fiyatı :D 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus tdci PS almamak için tek neden kaldı: Fiyatı  

... aslında bir neden daha var Cengom  :)    "bulunurluk"  .... ilk üç ay -kart hamili yakınımdır- şeklinde satacağız gibi görünüyor. Temmuz üretimi sonrası görece rahatlama var ama o zamana kadar temin ... nasıl desem? Sorunlu ....  :(    (bkn.şişt bilader, kuyruğa kaynak yapma ... durumu)  

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

... aslında bir neden daha var Cengom   :)    "bulunurluk"  .... ilk üç ay -kart hamili yakınımdır- şeklinde satacağız gibi görünüyor. Temmuz üretimi sonrası görece rahatlama var ama o zamana kadar temin ... nasıl desem? Sorunlu ....   :(    (bkn.şişt bilader, kuyruğa kaynak yapma ... durumu)  

Doğuş taktiği ha.. araba yok şimdi git 3 ay sonra gel. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben benzinli otomatik alalı 1 ay olmadı şimdiden niyeti bozdum satıp dizel mi terfi etsem :)

Ama kaan abinin dediği gibi yaz sonunu bekleyecegiz sanırım hem fiyatta da bir indirim filan olursa tadından yenmez :)

Ferat Ucar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğuş taktiği ha.. araba yok şimdi git 3 ay sonra gel. 

...hakaret etme Cengom :(

Şanzıman'a kabuk sağlayan firma imalat zorlukları çektiği için kısıtlı miktarda mal verebiliyor, 1500x3 sipariş girdik ve 500x3 onay aldık. Yani üç ay için 4,500 adet 1,5tDCI PS istedik ve sadece 1,500 tane için üretim onayı verildi.  Bunun %25'i filo'lar için ayrılacak ... yani 375 tane'si gitti ... ne kaldı? 1125 ... ilk ağızda 120 araç geldi (bunun önemli kısmı test aracı olarak plakalandı ... geriye kalanlar da dağıtıldı.) yani kaldı 1005, 82 tane Ford bayiliği var ... eşit dağıtılsa eder 12,25 ...ki eşit dağıtılmaz ... çok verilen bayi'ye 20, az verilene de 9 araç tahsis edildi diyelim. Böl üç ay'a ... ne kaldı? Bayi başı 7 ile 3 araç arasında bir şey.  Durum bu yani ... 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

...hakaret etme Cengom :(

Şanzıman'a kabuk sağlayan firma imalat zorlukları çektiği için kısıtlı miktarda mal verebiliyor, 1500x3 sipariş girdik ve 500x3 onay aldık. Yani üç ay için 4,500 adet 1,5tDCI PS istedik ve sadece 1,500 tane için üretim onayı verildi.  Bunun %25'i filo'lar için ayrılacak ... yani 375 tane'si gitti ... ne kaldı? 1125 ... ilk ağızda 120 araç geldi (bunun önemli kısmı test aracı olarak plakalandı ... geriye kalanlar da dağıtıldı.) yani kaldı 1005, 82 tane Ford bayiliği var ... eşit dağıtılsa eder 12,25 ...ki eşit dağıtılmaz ... çok verilen bayi'ye 20, az verilene de 9 araç tahsis edildi diyelim. Böl üç ay'a ... ne kaldı? Bayi başı 7 ile 3 araç arasında bir şey.  Durum bu yani ... 

Ohh bahanem de hazır şimdi beyaz HB, tit+bixenon+nav araba yoktur. Dolayısıyla alamıyorum :D :D 

Gerçekten bayıldım arabaya 50 kaat borca girilir mi diye dün gece uyuyamadım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi oldu mu bu yani ? Focus 1.5 dizel otomatik hemde powershift... Mondeo dizel manuel hemde otomatik seçeneği yok hemde "d" sınıfı satıyorsun (çok beklersin satmayı)... Sen ne ayaksın Ford ? demezler mi adama ?

Neyse güzel araba güzel kombinasyon (herkesin hayali) çok satar bu çok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ufaktan aklıma gelenleri yazayım. Öncelikle şanzıman yazılım karakteri sebebiyle araba olduğundan daha güçlü hissi veriyor. D modunda tam gazda bile öyle acayip güçlü gelmedi sanki gücü ve torku sınırlı gibi. Ama spor veya manuel modda gerçek gücü ortaya çıkıyor. Belki 1.6 olanda böyle güçlüdür ama genel karakteri böyle canlı ve atak değil, gaza daha çok abanmak istiyor. Genel yakışına pek bakmadım. Uzun yol vs 7 Kademeli olmaması eksiklik olabilir. Geçişler sadece devir değişince anlaşılıyor. Silkeleme yok. Bir de enteresan bir şey manuel iki vites birden düşürmeme rağmen birden düşürüp kompresyona girip arabayı basmadı, sanırım koruma modu gibi birşey var, sanki kaydırmalı debriyaj (bknz motorsiklet) var gibi vites düşürdü. Direksiyon arkası plastik kulakçıklar aluminyum olsa daha iyi olurmuş. Dikine park etme güzel çalışıyor. Kısaca ben arabayı beğendim. F3 satıp almak pek mantıklı değil. Ama yeni araba alacak olsam Jetta TDI dsg yerine tercih edilir. Geçtiğimiz hafta boyunca bir sebeple Jetta tdi dsg kullandım. Açıkçası pek sevmedim, özellikle ekonomi için sürekli yüksek vitesler kullandırması, gaz hassasiyeti olmaması hiç hoşuma gitmedi. Ufak şehir içi hızlanmalarda gaz pedalı hissiz kalıyor basınca gitmiyor, daha çok basınca bu sefer fırlıyor. Golf de olan direksiyon arkası kulaklar yok ve autohold da yok. Beğenmedim. PowerShift bu anlamda çok daha dengeli geldi. Bu arada autohold olsa güzel olurmuş. Işıklarda durunca ayak frende durduğunda stop ediyor, frende ayağı kaldırınca motor çalışıyor. Böyle olunca ışıkda beklerken ayağın frende basılı bekliyorsun. Autohold olsa frene bas dursun motor kapansın, frene araba kendi bassın, gaza basınca çalışsın, freni bıraksın ve yürü. Gerçekten konforlu ve tembel işi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.