Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.5 Tdci Powershift Yakıt Tüketim Değerleri

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

10 dakika önce, Erkan C yazdı:

Şehirler arası 6 litre, şehir içi 8 litre altına hiç düşemedim. Tabi sıcak havalarda biraz daha alt değerleri yakalayabiliyorum. 120 km sabit hızda düz yolda anlık tüketim 5 litre gösteriyor.

Kış ayları için bile olsa şehir içi 8 litre 1.5tdci için biraz fazla açıkcası.

Lastiklerin marka modeli nedir ? Agresifmi kullanılıyor araç ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Zafer Akbs yazdı:

Kış ayları için bile olsa şehir içi 8 litre 1.5tdci için biraz fazla açıkcası.

Lastiklerin marka modeli nedir ? Agresifmi kullanılıyor araç ?

Nokian eline 2 lastikler. Aracı çok sakin kullandığım söylenemez ama şehir içinde gittiğim mesafe kısa. Motor ısınmadan ulaşacağım yere varmış oluyorum neredeyse. Şehirler arası yolculuklarımda otobanda gidiyorsam 130 sabit hız bölünmüş yollarda 120 sabit hızla gidiyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

34 dakika önce, Erkan C yazdı:

Nokian eline 2 lastikler. Aracı çok sakin kullandığım söylenemez ama şehir içinde gittiğim mesafe kısa. Motor ısınmadan ulaşacağım yere varmış oluyorum neredeyse. Şehirler arası yolculuklarımda otobanda gidiyorsam 130 sabit hız bölünmüş yollarda 120 sabit hızla gidiyorum. 

Mevsim kış, agresif de kullanınca şehir içi dur kalkda haliyle tüketim artıyor. Ama 8lt konusunda hala şaşkınım.

Uzun yolda 130km sabit hızda yakacak olduğu max 5 - 5.5 arası bişi. 115 km sabit de 4,5-4,9 lara kadar düşüyor ( özellikle 120km den üzeri hızda tüketim artıyor)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Zafer Akbs yazdı:

Mevsim kış, agresif de kullanınca şehir içi dur kalkda haliyle tüketim artıyor. Ama 8lt konusunda hala şaşkınım.

Uzun yolda 130km sabit hızda yakacak olduğu max 5 - 5.5 arası bişi. 115 km sabit de 4,5-4,9 lara kadar düşüyor ( özellikle 120km den üzeri hızda tüketim artıyor)

Sanırım 8 litre için az söylemişim. 9 litreyi bile geçmiş. Hakkaten benim de kafama takıldı şimdi. Bir de yağ lambası arabayı çalıştırmayınca sönmüyor. Eskiden kontağı açıp biraz bekleyince sönüyordu.

WhatsApp Image 2017-12-12 at 21.44.43.jpeg

--3 dakika sonra eklendi--

Depoyu doldurduğumda sıfırlamıştım. Çeyrek depoda 115 km gitmiş. Ne yani şimdi bir depoyla 660 km yol mu gidebiliyorum? :wacko:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

hala şaşkınım.

Hiç şaşırma, benim kamyon 1.6 tdci ama sakin kullanım günlük 3 km yol ile 7.5 lt altına düşmüyor. 

10 dakika önce, Erkan C yazdı:

Sanırım 8 litre için az söylemişim. 9 litreyi bile geçmiş. Hakkaten benim de kafama takıldı şimdi. Bir de yağ lambası arabayı çalıştırmayınca sönmüyor. Eskiden kontağı açıp biraz bekleyince sönüyordu.

WhatsApp Image 2017-12-12 at 21.44.43.jpeg

Depoyu doldurduğumda sıfırlamıştım. Çeyrek depoda 115 km gitmiş. Ne yani şimdi bir depoyla 660 km yol mu gidebiliyorum? :wacko:

630 km kısa mesafe kullanımı var bende ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Erkan C yazdı:

benim şuanda 6,3 müsait zamanda bi servise uğra (belkide kalibrasyon gereklidir?)

2 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Hiç şaşırma, benim kamyon 1.6 tdci ama sakin kullanım günlük 3 km yol ile 7.5 lt altına düşmüyor. 

630 km kısa mesafe kullanımı var bende ?

Seninkinin Grand'ını sürdüm 2 hafta önceki soğukda şehir içi 52kmde 7lt gördüydüm (lastikleri conti winter contact ts850)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Bende tüketimle ilgili bir paylaşım yapayım.

Bu hafta Afyon - Safranbolu - Afyon yolculuk yaptım.

Değerler şunlardır.

Toplam                             = 1130 Km.  (Yaklaşık 150KM Safranbolu şehir içi)
Ödenen Yakıt Parası           = 293 TL
Harcanan Akaryakıt            = 56,42 Litre (OPET)
Reel  100KM tüketim          = 4,99 Litre
Arabanın ortalama değeri    = 4,7 Litre
1KM Yakıt Maliyeti  - 25,92 Kuruş

Yolculuk Şartları

4 Teker Kış Lastiği

ortalama sıcaklık +3 derece

Giderken 4 yetişkin yolcu, bagaj dolu.

Gelirken 3 yetişkin bagaj dolu.

Hız sabitleme kullanılarak 90Kmh sabit hızla

Mustafa Nartkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Depoyu 2 hafta önce doldurmuştum şehir içi işe git gel hergün 40 km yapıyorum Turgutreis-Bodrum akşam yine aynı güzergahta 20 kere ışık görüyorum tabi hepsine takılmıyorum 375 km yapmışım tam yarım depoyu gösteriyordu ibre, bugün yine doldurdum 122 tl aldı ortalama 6.2 lt gösteriyor ara ara S modunda gazladığımda oluyor 32 krş yakmış.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
14 dakika önce, H. Cenk yazdı:

otomatik uzun far mı o ???

Full arabaya biniyoruz diye foto damı atmıyahhh ? :D 

15 dakika önce, H. Cenk yazdı:

benim ort hız 32 aynı yakıyor :( bende kavrama gidik diye 1,5 senedir hep düşünüyorum zaten 

Buna neye göre karar verdin abi ? 

Yakıt’a göre karar verdiysen bence referans yanlış.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.