Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.5 Tdci Powershift Yakıt Tüketim Değerleri

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Bir saat önce, Özer Aksu yazdı:

Uzun yol mu karma mı bu tüketim abi ?

yooo istanbul içi... ev-iş-ev arası ve hafta sonu ufak tefek çocuklarla akraba ziyareti-AVM- restorana- yaz okuluna  gidip gelme falan.  Yaz kış farkı korkunç kışın 6,25 lere kadar çıkıyor ortalama. Burada gerçek pompa ölçümü 4,95 ... spritmonitore girerken %50 şehiriçi %50 otoyol diye giriyorum. Dediğim gibi köprücük kemiğim kırık olduğu için biraz daha sakin kullanıyorum.

Bir de benim ev dağın başında o çok artırıyor tüketimi. E5 sahil düzleminde olsa 4,5 lara kadar inerdi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Serkan Z. yazdı:

Ben şimdiye kadar en fazla 100-200 km arası bir menzilde kullandım. Ancak uzun yolda 100km/h sabit hızla 1150 km menzile çok rahat ulaşılabilir gibime geliyor. 

ben ilk aldığımda alanya yaptım. 829 km çeyreğe yakın mazot vardı indiğimde. 1000-1100 rahat olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yooo istanbul içi... ev-iş-ev arası ve hafta sonu ufak tefek çocuklarla akraba ziyareti-AVM- restorana- yaz okuluna  gidip gelme falan.  Yaz kış farkı korkunç kışın 6,25 lere kadar çıkıyor ortalama. Burada gerçek pompa ölçümü 4,95 ... spritmonitore girerken %50 şehiriçi %50 otoyol diye giriyorum. Dediğim gibi köprücük kemiğim kırık olduğu için biraz daha sakin kullanıyorum.
Bir de benim ev dağın başında o çok artırıyor tüketimi. E5 sahil düzleminde olsa 4,5 lara kadar inerdi. 

Abi çok merak ediyorum bu 5.0 ortalamayı yakalarken aracın ortalama sürati kaç gösteriyordu yb? Bir de klima aktif olarak mı bu sonuç?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2500 KM yarisi uzun yol yarisi sehir ici olmak kaydiyla kendileriyle baya bir hasir nesir olduk.

Uzun yola ciktigimda sifirlamistim, hiz limitlerinde sakin kullanim ve gece klima olmadan 4.1 ortalamayla vardim 700 lik hedefime. Donuste ise Klima acik ve ara gazlamalari bol bir sekilde 5.4 ortalamayla geri dondum. Az yakiyor alet, yalan yok ben sevdim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...

Arkadaşlar ben ne kadar sakin kullanırsam kullanayım 8 lt altına kesinlikle düşüremiyorum. 5lt görmek benim için hayalmiş gibi duruyor. Acaba benim aracımda bi problem mi var yoksa bende mi bir problem var? Agresif kullanan da bi adam değilim hatta ve hatta gaz pedalının altında çivi varmışçasına hafif hafif basıyorum. Servisemi gitsem acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaklaşık olarak %35'i şehir içi, 65'i şehir dışı gibi bir kullanımım var ve araç 5500 km'de şu an. İlk günden bu yana yol bilgisayarını hiç sıfırlamadan genel ortalama 5.6 gösteriyor şu an. Hazirandan itibaren de klima sürekli açık. Son on beş günde  iki  sefer de lira bazında ölçtüm. Km'de 26 kuruş yakıyor son mazot fiyatlarıyla. Genelde 110 km/h sabit hızda kullanıyorum otobanda. Zaman zaman 160-200 aralığına çıkıp iniyorum ama sürekli değil. Yakıt bu şekilde gerçekleşiyor. 6 veya 6.5 ortalama normal kabul edilebilir ama 8 çok fazla hele de çok sakin kullanıyorum diyorsanız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Serkan Şengeldi yazdı:

Arkadaşlar ben ne kadar sakin kullanırsam kullanayım 8 lt altına kesinlikle düşüremiyorum. 5lt görmek benim için hayalmiş gibi duruyor. Acaba benim aracımda bi problem mi var yoksa bende mi bir problem var? Agresif kullanan da bi adam değilim hatta ve hatta gaz pedalının altında çivi varmışçasına hafif hafif basıyorum. Servisemi gitsem acaba?

depo ölçümü ise bi kontrol edilmesinde fayda var bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
26 dakika önce, AliKeleş yazdı:

Arkadaşlar aracı çok sakin kullanmama rağmen yakıt ortalaması 8 litrelerde en son 50 tl yakıt aldım kalan kmden hesap yaptım tam 150 km yol yaptırdı sakin kullanımda sizce bu değerler normal midir

değil ancak, 50tl yakıt alarak yapılan hesap tutmaz. depoyu doldurarak hesap yapın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

değil ancak, 50tl yakıt alarak yapılan hesap tutmaz. depoyu doldurarak hesap yapın.

Hocam araba bir senedir bende yakıtı bildiğin içiyor 8 den aşağı düşüremedim nisanda 15 bin bakımına sokmuştum şimdi servise başvursam ücretsiz garantiden bakarlarmı acaba

AliKeleş tarafından düzenlendi
yazım hatası
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, AliKeleş yazdı:

Hocam araba bir senedir bende yakıtı bildiğin içiyor 8 den aşağı düşüremedim nisanda 15 bin bakımına sokmuştum şimdi servise başvursam ücretsiz garantiden bakarlarmı acaba

1 senedir mi çok yakıyor?

bakarlar ancak çıkan sorun garanti kapsamı dışında olabilir. örneğin kötü yakıt kullanımı nedeniyle olan bir arıza.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22.07.2017 - 22:37 tarihinde, Emre Dikmen yazdı:

Abi çok merak ediyorum bu 5.0 ortalamayı yakalarken aracın ortalama sürati kaç gösteriyordu yb? Bir de klima aktif olarak mı bu sonuç?

O tarihte yurt dışına tatile gittiğimden bu mesajı görmemişim. YB ortalama hızı 35-36 km.. KLima kullanımın %10-25inde aktif diyebiliriz. 

Bu  5.0 ortalamadan sonraki 2 depoda- biraz daha basmalı- şu an ortalamam 5.5-5.6 düzeylerinde..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O tarihte yurt dışına tatile gittiğimden bu mesajı görmemişim. YB ortalama hızı 35-36 km.. KLima kullanımın %10-25inde aktif diyebiliriz. 

Bu  5.0 ortalamadan sonraki 2 depoda- biraz daha basmalı- şu an ortalamam 5.5-5.6 düzeylerinde..

35-36 iyiymiş abi ben 25 ortalama bile göremiyorum İstanbul içinde [emoji4]
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.