Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.5 Tdci Powershift Yakıt Tüketim Değerleri

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Cümleten Selamun Aleyküm. 10 gün önce aranıza FORD FOCUS 1.5 TDCİ POWERSHİFT TİTANYUM araç ile katıldım hamdolsun. Rabbim herkese gönlüne göre versin İnşallah. 88.000 TL ye Kayseri Ford Metinlerden sıfır kilometre olmasada 30 km :öp:kullanılmış olarak aldım. yaklaşık 250 km kullandım. şehir içi ortalama 28 km hızla 7.0 lt/100 km yakıt tüketimim var İnanıyorum ki (İnşallah) katalok verilerini yakalayamasak da şehir içi 6.0 lt/100 km yakalarsak şükredeceğiz Otomatik ve 120 bg bir araç için çok da güzel değerler diye düşünüyor ve soruyorum sizce şehir içi sakin kullanım 6.0 lt/100 km tüketim değerleri normal mi? hepinize saygılar sunar, Kazasız ve arızasız sürüşler diliyorum Cenabı Hak'dan..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 13.05.2015 14:08:19, Mert Yürüyen said:

yarı yarıya neredeyse... intiharın eşiğindeyim (!) 

Mert Bey. Forumda ikimiz harici benzinli ps kullanan yok mu? Ben  göremedim :D. Birde sedan farkını göz önüne lmazsak :D sizin yakıt tüketimi nedir? Ben söylemeye korkuyom...  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 saat önce, Teoman Saraç said:

Mert Bey. Forumda ikimiz harici benzinli ps kullanan yok mu? Ben  göremedim :D. Birde sedan farkını göz önüne lmazsak :D sizin yakıt tüketimi nedir? Ben söylemeye korkuyom...  :D

abi selam...

var aslında ama manuellerin yanından oldukça az sayımız :)

Benim yakıt tüketimim şehirlerarasında klimalı bagajlı vs 6,6-7.0 arası geziniyor...

Şehiriçinde ise eğer sadece evden markete marketten eve gidersem 10 lt yakıyorum.... Ama ne biliyim mesela Tem yada E5'ten bir yerlere gitmem gerekiyorsa o depo ile 8-9 arası bir değere iniyorum...

Özetle şehirdışı 7, şehiriçi 9 diyelim :)

Sizde durumlar nasıl?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hemen hemen ayni. Şehirlerarası suna dikkat ettim. Abartmadan 100-110 arasin gidersem 6 ya kadar düşüyor. Ama 111 e geleyim oran artiyor. Sehir icide sizinle ayni. Ya da soyle depoyu tabancanin tek atimimda biraktiyoyorum 550 km civari, ayni sekil sehirler arası klima-bagaj-araba doluylen 700 km.

Bana gore 125 beygir 1.6 otomatik aracta bu değerler cok normal....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

38 dakika önce, Teoman Saraç said:

Hemen hemen ayni. Şehirlerarası suna dikkat ettim. Abartmadan 100-110 arasin gidersem 6 ya kadar düşüyor. Ama 111 e geleyim oran artiyor. Sehir icide sizinle ayni. Ya da soyle depoyu tabancanin tek atimimda biraktiyoyorum 550 km civari, ayni sekil sehirler arası klima-bagaj-araba doluylen 700 km.

Bana gore 125 beygir 1.6 otomatik aracta bu değerler cok normal....

aynen... verdiğiniz kilometrelerde birebir uyuşuyor.

birde nacizane tavsiyem ışık yanar yanmaz benzini alın, yakıt pompası vs uğraştırmasın sonra... ne kadar ölçmek için son damlasına kadar beklesekte hesap aynı çıkıyor zaten. olan pompaya olmasın, o pompa dönüp dolaşıp bize geliyor sonra :kıhkıh:

bu arada tdci başlığındaymışız... yakup taşır belki bunları ilgili başlığa

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tekrardan herkese merhaba; başka bir forum sitesinde ileri sürüş uzmanı (ne demekse) otomatik vites araba kullanırken gaz pedalına ara ara basarak kullanmak, sürekli gaza basarak kullanmaktan yaklaşık % 10-15 arasında yakıt tasarrufu yaptırdığını söylüyor. Söylediğinde haklı bunu bizzat denedim bilgi paylaşıldıkça çoğalır...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tekrardan herkese merhaba; başka bir forum sitesinde ileri sürüş uzmanı (ne demekse) otomatik vites araba kullanırken gaz pedalına ara ara basarak kullanmak, sürekli gaza basarak kullanmaktan yaklaşık % 10-15 arasında yakıt tasarrufu yaptırdığını söylüyor. Söylediğinde haklı bunu bizzat denedim bilgi paylaşıldıkça çoğalır...

ondan sonra neden silkeleme oluyo deriz.... bence mantıksız ve oranda çok yuksek

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bilemiyorum çok anlamsız geldi... çok subjektif bir yorum olmuş, nasıl bir ölçüm yapabilir, sürekli minibüsçü gibi ara gazla mı gidicez :)

ayrıca otomatik araç gaz pedalına basma alışkanlıklarınıza göre vites değiştirir, ayağınızı çekerseniz yükseltir basarsanız düşürür vs vs. yanlış bir yönlendirme olduğunu düşünüyorum

Mert Yürüyen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanı mesafe 14 km gidiş ve dönüşte 1. gün 1. yol bilgisayarını sıfırladım ve çalışma süresini (ışıklarda bekleme ve trafikte zaman kaybı) sıfırladım 1. gün 14 km lik yolu 16.30 saniyede sürekli gaz pedalında ortalama 26 km hız ile 7,2 lt/100 km ile bitirdim. 2. gün aynı yolu 14 km 16.48 saniyede ara ara gaz pedalına basarak 25 km hız ile 6,6 lt/10 km ile tamamladım %9 gibi bir tüketim avantajı oluyor bence mesafe uzaması ve ortalama hız artması ile bu rakam denilen değerlere ulaşacaktır. Denemeniz gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, huzeyfe can said:

Yanı mesafe 14 km gidiş ve dönüşte 1. gün 1. yol bilgisayarını sıfırladım ve çalışma süresini (ışıklarda bekleme ve trafikte zaman kaybı) sıfırladım 1. gün 14 km lik yolu 16.30 saniyede sürekli gaz pedalında ortalama 26 km hız ile 7,2 lt/100 km ile bitirdim. 2. gün aynı yolu 14 km 16.48 saniyede ara ara gaz pedalına basarak 25 km hız ile 6,6 lt/10 km ile tamamladım %9 gibi bir tüketim avantajı oluyor bence mesafe uzaması ve ortalama hız artması ile bu rakam denilen değerlere ulaşacaktır. Denemeniz gerekir.

Bir yolu aynı şartlar altında gidebilmeniz mümkün değil, bu şekilde kıyaslamak sağlıklı sonuç vermez. Uzun dönemde bunu kıyaslamanız gerekir. Marifet arada sırada basmak değilde yerinde ve doğru şekilde basmaktır. :yeah: 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.