Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.5 Tdci Powershift Yakıt Tüketim Değerleri

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

hocam... izmirdeki arkadaşın değerleri çok çok çok sakin kullanım 90-95 km aralığında boş yollarda vs vs yani... siz sanırım istanbulda kullanıyorsunuz, bu çok ciddi yaratıyor. Km nin de artması ile birlikte buda bir nebze düşecektir. hele ki birazda uzun yol yapın... diğer araçla karşılaştırmayın, sürüş koşullarınız aynı değil. @Ali Rıza Arık

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Rodajı tamamlanmadı sanırım hala. Bu sebeple bir nebze fazla yakması normal bence. Mert de demiş araya İstanbul trafiğide girince ortalama yakıtın yüksek olması doğal. 5 bin olsun hele yakıt ort düşecektir 1 lt kadar daha

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şehiriçi sabah akşam iş trafiğinde 1.6 dizel 7 litre civarında gezer. O sebeple değerler bana çok acayip gelmedi duruma göre İstanbul'da olabilecek değerler. Benzinli olsa 10-11 lt olurdu benzer koşullarda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Ali Rıza Bey'in arabası 7,1 göstermiş ama aldığı mazot litresine bakarsanız araba 7,87 lt yakmış. Arada çok fark var gibi geldi.

Eğer aynı dolum yapıldıysa... O iş tecrübe işi, yapılandan emin olmadıkça üzerinde durmamak lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

İlk ciddi şehiriçi hesaplamam.. 

802 km de ışık yandı. Yaklaşık 70 km menzil gösteriyordu ben 815te yakıt doldurdum menzili 940 km göstermeye başladı. 

Neyse yol bilgisayarı 5,2 litre gösteriyordu. Pompa hesabı 5,56 oldu (ortalama hızı sıfırlamamışım, gelecek depoda onu da yazacağız inşallah :)

Beklediğimden yüksek ama bakalım inşallah daha iyi olacak. 

Güzel tarafı 815 km gittiğimde 165 TLye depo doldu  (km de 20 kuruş mu ediyor o :)

Şehir içi derken istanbul içi yoksa ağdalı şehir içi 8-9 yakar bu

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tüketim farklılığında, istasyon da etkili olabilir. Ben Çarşamba - Terme arasındaki opetten mazot aldıktan sonra, resmen araba mazotu içmişti. İlginçtir, benzer tecrübeyi, Antalya yolunda, Adapazarı civarındaki bir başka opet ile yaşamıştım. Özellikle şehirlerarası yollarda, şehirden uzak istasyonlar ciddi risk.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tüketim farklılığında, istasyon da etkili olabilir. Ben Çarşamba - Terme arasındaki opetten mazot aldıktan sonra, resmen araba mazotu içmişti. İlginçtir, benzer tecrübeyi, Antalya yolunda, Adapazarı civarındaki bir başka opet ile yaşamıştım. Özellikle şehirlerarası yollarda, şehirden uzak istasyonlar ciddi risk.

Ben hep aynı istasyon mümkünse market kapısına en yakın aynı pompadan alıyorum :D BP Pendik (pendik köprüsünden pendik içine inerken sağda kalıyor, içinde 2. el sadece Audi satan bir de galeri var. Beklerken gözüm gönlüm açılıyor ) Neyse burada  eurodizele %5 pompa indirimi var. Deklare edilen fiyat 3,82 TL ancak yakıt vermeye başlanınca 3,629a düşüyor pompadaki fiyat. Üçkağıt olduğunu düşünmüyorum çünkü şahıs işletmesi değil BP Türkiyenin kendisi işletiyor (Opet falan hikaye BP-Aral Ultimate e güvenirim ben Fordun resmi yakıt ortağı zaten).  ..Neyse her zaman pompa ilk attığında yakıt alımını kesiyorum. Cem abi 2. atışı öneriyor ama ilk atışta bile ibre duvara dayanıyor zaten. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracı alırken 10 km deydi. ortalama tüketim 8 lt. sıfırladım sonraki 200 km ortalama tüketim 7.6; ortalama hız 24 km. Bakalım özellikle 1000 km kullandıktan sonraki tüketim ne olacak. Eğer 6 litrelere düşmezse tam bir fiyasko olur. Gerçi şirketin linea manuel 1.6 sı var bende 9 litrenin altına hiç düşmedi (tamamı şehir içi).

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Neyse yol bilgisayarı 5,2 litre gösteriyordu. Pompa hesabı 5,56 oldu (ortalama hızı sıfırlamamışım, gelecek depoda onu da yazacağız inşallah :)

Beklediğimden yüksek ama bakalım inşallah daha iyi olacak. 

valla bilader focus 3 dizel manuel i biraz ev çarşı arası çok kullanıyor, 5 lt ile, yengeye veriyor, yenge daha çok 7 km lik ev-iş kullanıyor ortalama 6.3 tü dün.. bence otomatik araba için çok iyi değer  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.