Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.5 Tdci Powershift Yakıt Tüketim Değerleri

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

arkadaşlar bu 1.5 tdci ps aracınızda keşke şu olmasaydı ya da keşke şu da olsaydı dediğiniz şeyler var mı? Ya da şu özelliği daha iyi olabilirdi gibi? Bir de genel olarak uzun yol ve şehir içi kullanımlarda aracınızdan ne derece memnunsunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tüketim merak ettiniz bu Başlığa yönlendirdik, şimdi farklı şeyleri burada sorarsanız mesajınızı silmek zorunda kalırız. Ilgili 3-5 başlık var bunları okumanızı tavsiye ederim. Şanzıman harici focus 3.5 için bakmanız kâfidir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Yeni otomatik dizel focusu alalı tam 1 hafta oldu şuan 700 KM'de ancak yakıt tüketimi sizin testlerde yaptığınıza göre çok fazla şuan ortalama 7.4'den aşağı inmiyor hatta trafik ve biraz seri kullanımda 8.0 ve üzerine çıkıyor sizde sorun varmıdır ? yoksa düşer mi tüketim ? daha önce aynı kullanımda 2012 Focus 1.6 dizel 115 beygir aracımda en fazla 6.2 gördüm

Yeni aracım 1.5 TDCI Dİzel otomatik 120 Beygir sedan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İletiniz en uygun yere getirildi, lütfen ya yeni başlıklar ya da benim arabam konusu açınız ki yardımcı olabilme oranımız artsın.

1 hafta olmuş biraz daha fırsat verin birbirinize :)  Böyle 1 lt fazla tüketmesi soruna işaret olamaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kesin bir hata var bu 7.4 çok yüksek

Kesin bir hata olamaz, İstanbul'un kim bilir neresinde nasıl kullanılıyor? 7.0 litre aşırı normal duruma göre, manueller için 6.5 bile iyi diyoruz burada. Kaldıki ortalama hız bilgisi dahi yok.

Uzun lafın kısası böyle yazarak hiç bir koşulu bilmeden yorumlamak aşırı yanıltıcı olur.

Tavsiye: Tüketim değerlerini tamamen sıfırlayıp en az 1 depo yapıp verimli sonuç alınabilir ancak. 

Benim İstanbul değerlerim burada mevcut.

Not: Konu tüketimin dışına fazlaca çıkarsa, silinebilir. (Her zaman olduğu gibi) Soru ve sorunlar için yeni başlıklar açılmalıdır eğer tam ilgili bir konusu yoksa.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni otomatik dizel focusu alalı tam 1 hafta oldu şuan 700 KM'de ancak yakıt tüketimi sizin testlerde yaptığınıza göre çok fazla şuan ortalama 7.4'den aşağı inmiyor hatta trafik ve biraz seri kullanımda 8.0 ve üzerine çıkıyor sizde sorun varmıdır ? yoksa düşer mi tüketim ? daha önce aynı kullanımda 2012 Focus 1.6 dizel 115 beygir aracımda en fazla 6.2 gördüm

Yeni motor, ilk hevese kurban kontrolsuz gaz ayağı, değişken trafik vb. faktörler olumsuz etki gösterebilir. YB kalibrasyonu hatalı olabilir.

Yakubun yazdığı gibi.

1. Depoyu tam doldurun (tabanacanın ikinci atışına kadar)
  2. Tüm değerleri YB'dan sıfırlayın.
  3. En az yarım depo bitirin ve sakin/akıllı kullanın.
  4. Depoyu aynı şekilde yeniden tam doldurun.
  5. YB ortalamaı ile (alınan yakıt / katedilen km) x 100 formülünden hesaplayacağınız ortalamayı karşılaştırarak tekrar yazın buraya

Kolay gelsin, hayırlı olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yok abi... ben eşit şartlarda kullansam en az 6,4 falan yakar... 3,9 nedir ya, nasıl bir vicdansızlık bu [emoji4]

Mertim zaten biri dizel biri benzinli bunlar böyle sen hiç boşuna üzme kendini..3,9 çok iyimser bir veri yakalanmış

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkese selamlar.

Burada yazılan değerleri gördükten sonra arabadan soğudum resmen aracım 1.5 TDCI Dizel Otomatik Ford Focus Titanıum şuanda 1539 Km'de ve yakıt tüketim değerleri aşağıdaki gibi daha öncede yazmıştım son olarak fulleyip aldığım değerler yine yüksek 1 depo ile toplamda 612 KM gidebildim

Ortalama Tüketim : 7.1 LT

Ortalama Hız :  30 km/h 

Yapılan Mesafe : 612 KM 

Son ortalama değer | Araç bilgisayar 1

IMG_1528.thumb.JPG.269792d9182c5babfcee0

Ortalama Hız  | Araç bilgisayar 1

IMG_1531.thumb.JPG.83f6663ea01aa5b1c4af0

Son değerler sonrasında alınan yakıt tutarı 185,00 TL 

fis.thumb.JPG.269b66d41f13bb82c2dc70e6b2

Aracı aldığımdan bu yana olan değerler 

IMG_1534.thumb.JPG.8eba56684af158b981548

IMG_1529.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.