Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Atiker Gold Obd'li Hakkında

Rıdvan Kargın

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar aracıma atiker gold kit taktırmayi düşünüyorum ama internette çok fazla bi bilgi bulamadım ustanın demesine gore bu kitin özelliği enjektorleri benzin enjektoruyle aynı hızda çalışması ve LPG kullanırken arabanın benzindeymis gibi performans vermesiymis bana söylenen bu. acaba bu kiti kullanan memnun olan , olmayan yada kit hakkında bilgisi olan varmı acaba? cevaplar için şimdiden tesekkurler

Rıdvan Kargın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben kullanıyorum ve memnunum, performans da hic bir degişiklik olmuyor, litre olarak hic hesaplamadim ama şuan ortalamam 210 kuruş km de

tek şikayetim durur vaziyette iken bazen silkeleme yapıyor motor (her zaman degil)  bu da sanırsam bizim motorların lpg'ye tam uyumlu olmadıgındandır,

Lpg de en önemlisi takan ustadır, işin ehlini bulursanız marka olarak pek fark etmez kanaatimce  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bülent bey bu ayın 15inde bnde taktiracam inş sıkıntı cekmem usta olarak trakya da herkes can otogaz diyor cerkezkoyde atiker bayii bnde oraya yaptiracm 1400 TL te anlastik bakalım. Atiker genel merkeziyle bile görüştüm en iyi kitimiz bu sizin aracınız için biçilmiş kaftan sıkıntı olması çok az bi ihtimal dedi. 21 krs ortalama tüketim mi yoksa uzun yol tüketimi mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bülent bey bu ayın 15inde bnde taktiracam inş sıkıntı cekmem usta olarak trakya da herkes can otogaz diyor cerkezkoyde atiker bayii bnde oraya yaptiracm 1400 TL te anlastik bakalım. Atiker genel merkeziyle bile görüştüm en iyi kitimiz bu sizin aracınız için biçilmiş kaftan sıkıntı olması çok az bi ihtimal dedi. 21 krs ortalama tüketim mi yoksa uzun yol tüketimi mi?

fiyatı cok iyi (1400)... ortalama 21 krş uzunyolda sabit hizda (90/100) 17 ila 18 krş arası

21 kuruş diyecektiniz sanırım.. 210 kuruş 2 lira 10 kuruş eder ki bu kadar yakması sıkıntılı bir durum...  :yeah:  

aynen alperen bey  :)  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bülent Bey ne kadardır LPG li kullanıyorsunuz aracı

Bende düşünüyorum da Brc My11 düşünüyordum Ankara Mocan da. Birde quattro garage var Atiker ustası ikisi arasında kaldım. Brc 1800 TL Atiker 1400TL

Lpg takılalı tam iki sene oldu.. daha önceki araclarımda hep Brc vardı.. bende takılı oldugu için atıkeri kullanıyorum yoksa tercihim brc olurdu 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Selam arkadaslar.2 hafta kadar once atiker gold lpg taktirdim.110 tl ye depo doldu.buyuk silindir tank.opet 2.01 den gaz aldim.yaklasik olarak 570 km yol yaptim, sonra tekrar depoyu doldurdum.100 tl ye doldu.bana cok ekonomik gibi geldi.tamamen sehir ici.performansinda da neredeyse sapma yok.yalniz rampada vites gecisinde ufak bi sarsma var ama henuz 1000 km bakimi yapilmadi.o da o zaman cozulur diye tahmin ediyorum.insallah bu bilgiler isinize yarar...saygilar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...
21 saat önce, Samet Si. said:

2010 otomatik focus hb var.1ay önce atiker gold taktırdım. 65 tl ile 300 km yol yapıyorum.. Şehir içi dışı aynı.. Yorumlarınız nelerdir? Uygun mudur az mıdır çok mıdır?

samet bey istanbulda bazı yerde 2.5 litre fiyatı bazı yerde 1.89TL 65 lira yerine şu kadar litre ile deseydiniz daha iyi olurdu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 08.12.2015 at 08:59, Samet Si. said:

Hocam 32 litre ile 300-315 km arası yol yapıyorum

gayet iyi tüketim miktarı. 10.6 litre/100km yapar şu anda aynı araçla 9.5 l/100km yapıyorum benzin ile

genleşme farkı %15 ile 10.9 yapar ki zaten sizde 10.6 yakmışsınız son derece normal

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Ustanın tavsiyesi üstüne Atiker Gold Kit Takdırdım ince simit tank ile. Performans açısından pek bişi fark etmedim, üst limitlerede çıkmadım zaten uzun yola çıkınca bakacaz o duruma. bagaj baya bi yükseldi 3-4cm yüksekliğin bu kadar etki edeceğini düşünmemiştim. yakında konu açar koyarım resimleri. 

geçen hafta sonu ilk kez test etme fırsatım oldu. benzinlideki gibi bazenaz yakayım demeden ctesi pazar istanbul gezintisi.

yaklaşık 2-3 saat trafikte geçti

Toplam Mesafe : 224km

Ortalama Hız : 18km

Harcanan Yakıt : 27.42lt POgaz (2.09TL fiyatı toplam 57.30TL)

Ortalama : 12.24lt/100km

Ne kadar yaktı : 57.30/224 = 0.25 TL

aynı mesafeyi benzin ile kat etmiş olsaydım 12.24*0.9 = 11lt/100km yakacaktı, 4.23tl den kmde 0.46 TL ile yüzde 45.6 tasarruf sağlanmış oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.