Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Atiker Gold Obd'li Hakkında

Rıdvan Kargın

Önerilen Mesajlar

@Olcay Sert olabilir ama en son o kadar ötmesine dayanamadık iptal ettik. 

1 saat önce, Doğan Kurban yazdı:

Bende öyle düşünüp dedektöründe bozulmasıyla boşver işe yaramıyor demiştim. Sonradan anlaşıldıki doğalgaz borularındaki tüm dirsekler gaz kaçırıyormuş. Dikkat etmek lazım

dirseklerden kaçırdığını nasıl tespit ettiniz peki? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Volkan hocam merhabalar bende eskişehirdeyim astra var euro V motor, bu teksandaki ustanın işçiliğine güvenebilirmiyiz, yani eskidende tanıyormusunuz, bide bu atiker gold 1550 diyolar genelde servisler yağlama sistemiyle 1800 fiyat çıkarıyolar, fiyat konusunda değişiklik olabilirmi, saygılar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21.07.2016 - 21:52 tarihinde, Volkan Kı. yazdı:

Lpg litre fiyatı en yüksek 2.45 tl Çanakkale :angry:

korudağdan inince "aytemiz" de 1.99 gördüm geçen haftasonu (istanbul-çanakkale-istanbul) o zamana kadar en iyi lapsekideki Totaldı 2.29 falandı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

31.08.2016 - 16:25 tarihinde, tamer eren yazdı:

Volkan hocam merhabalar bende eskişehirdeyim astra var euro V motor, bu teksandaki ustanın işçiliğine güvenebilirmiyiz, yani eskidende tanıyormusunuz, bide bu atiker gold 1550 diyolar genelde servisler yağlama sistemiyle 1800 fiyat çıkarıyolar, fiyat konusunda değişiklik olabilirmi, saygılar..

Tamer hocam ben 2 aracıma lpg uygulamasını bu arkdaşlara yaptırdım 2011 Sportage (Zavoli) ve 2015 Focus (Atiker Gold). Önerdiğim arkadaşlarda 2007 Civic ve 2014 Focus Atiker Gold, 2011 Tiguan e Atikfast uygulattılar. Şu an problem yaşayan çok şükür yok. Sizin araç için bilgim yok ama usta uymuyorsa zaten o işe girmiyor. Başka bir arkadaşın 1.33 life Corollası için Atiker önermemişti isterseniz bir görüşün.

Volkan Kı. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...
18.01.2016 - 12:36 tarihinde, Olcay Sert yazdı:

Ustanın tavsiyesi üstüne Atiker Gold Kit Takdırdım ince simit tank ile. Performans açısından pek bişi fark etmedim, üst limitlerede çıkmadım zaten uzun yola çıkınca bakacaz o duruma. bagaj baya bi yükseldi 3-4cm yüksekliğin bu kadar etki edeceğini düşünmemiştim. yakında konu açar koyarım resimleri. 

geçen hafta sonu ilk kez test etme fırsatım oldu. benzinlideki gibi bazenaz yakayım demeden ctesi pazar istanbul gezintisi.

yaklaşık 2-3 saat trafikte geçti

Toplam Mesafe : 224km

Ortalama Hız : 18km

Harcanan Yakıt : 27.42lt POgaz (2.09TL fiyatı toplam 57.30TL)

Ortalama : 12.24lt/100km

Ne kadar yaktı : 57.30/224 = 0.25 TL

aynı mesafeyi benzin ile kat etmiş olsaydım 12.24*0.9 = 11lt/100km yakacaktı, 4.23tl den kmde 0.46 TL ile yüzde 45.6 tasarruf sağlanmış oldu.

Olcay bey aynı kiti bende taktırmayı düşünüyorum. Aracım focus 2010 hb. geçen süre içerisinde herhangi bir problem yaşadınız mı? Tavsiye eder misiniz? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Sinan M. yazdı:

Olcay bey aynı kiti bende taktırmayı düşünüyorum. Aracım focus 2010 hb. geçen süre içerisinde herhangi bir problem yaşadınız mı? Tavsiye eder misiniz? 

tavsiye edermiyim? sonraki aracımda muhakkak ekonomik olacak :D 

herhangi bi sorunla karşılaşmadım detaylı yazım aşağıdaki gibidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyi akşamlar abilerim sıfır 16 ti-vct focus aldım. 36 krş yakıyor ekranda yazan o ben tüp taktırmak istiyorum pipoları yanıyormuş vb değişik şeyler bunun aslı astarı nedir taktıran abilerim taktır sıkıntı olmaz diyorlarmı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
05.04.2017 - 19:56 tarihinde, Mustafa Çelebi yazdı:

İyi akşamlar abilerim sıfır 16 ti-vct focus aldım. 36 krş yakıyor ekranda yazan o ben tüp taktırmak istiyorum pipoları yanıyormuş vb değişik şeyler bunun aslı astarı nedir taktıran abilerim taktır sıkıntı olmaz diyorlarmı

bende de 1.6 ti-vct var. şahsi fikrim olmak la beraber tüp önermem 10 kuruş az yakacak bir sürü sıkıntı. uyum sağlar mı sağlamaz mı ? hep bi kafada soru işareti. amorti etmesi zaten 25 bin 30 bin km. sürüyo . ondan sonra km. başına 10 kuruş kar edeceksin tabi tüp için kaç kere tamirci görürsün muamma. dediğim gibi lpg için orijinal fabrika montaj civic düşün derim. En azından uyum problemi diye bir şey yok. ben 90/100 km hızda uzun yolda 4,3/4,4 litre yakıtı gördüm benzinde ve 120/150 km. hızla kırşehir balıkesir arası klima hep açık 3 yetişkin 1 çocuk bagaj ful dolu 5.1 litre yakıt var. tüp de neymiş :sofeer:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

05.04.2017 - 19:56 tarihinde, Mustafa Çelebi yazdı:

Vialle Liquidsi diyorum tek geçiyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...
4 saat önce, Ufuk Şen yazdı:

Bende yeni araç aldım focus trend x Atiker Gold taktırmış arkadaslar memnunlar mı herhangi bir sıkıntı var mı bunları merak ediyorum 

takılan kiti kimin nerde taktırdığı çok önemli. ben 20bin kilometredir sorun yaşamadım. sadece filtre değiştirdim o kadar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

40 dakika önce, Olcay Sert yazdı:

takılan kiti kimin nerde taktırdığı çok önemli. ben 20bin kilometredir sorun yaşamadım. sadece filtre değiştirdim o kadar

Olcay sert bey teşekkür ederim mesaj için.Birde benim görüştüğüm Atiker servisi (Kayseri )bir yağlama sisteminden bahsetti 200 TL verip yağlama sistemi takılıyor ve böylece siboplarin erimesi onleniyormus.Bu konuda bilginiz var mı .Malum Ford a LPG takınca araç motor garanti dışı oluyor bunun için siz sigorta uygulattiniız mı ?(240  tl verip motorda LPG kaynaklı arıza olması durumunda 2 yıl garanti oluyormuş ) .Yağlama sistemi onerir mısınız?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

57 dakika önce, Ufuk Şen yazdı:

Olcay sert bey teşekkür ederim mesaj için.Birde benim görüştüğüm Atiker servisi (Kayseri )bir yağlama sisteminden bahsetti 200 TL verip yağlama sistemi takılıyor ve böylece siboplarin erimesi onleniyormus.Bu konuda bilginiz var mı .Malum Ford a LPG takınca araç motor garanti dışı oluyor bunun için siz sigorta uygulattiniız mı ?(240  tl verip motorda LPG kaynaklı arıza olması durumunda 2 yıl garanti oluyormuş ) .Yağlama sistemi onerir mısınız?

sübap erimeme garantisi veriyor muymuş? euro5 motorların hepsi için geçerli sadece Ford için değil

şahsi görüşüm bi şeyi değiştirmeyeceği. ben taktırmadım, siz taktırırsanız da neden taktırdınız diyemem. sisteme yabancıyım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.