Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Cat Off

Naci özkan

Önerilen Mesajlar

Arkadasinizdi sanirsam? Basiniz sagolsun...

Eksoz ucuna dogru basimi yaklastirip yavas yavas uyumam lazim.böylesi cok ugrastirir ya hem egilince belim agrir [emoji14]

biz ne desek siz bir şey bulacaksınız zaten o. Egzoz gazının zehirli ve öldürücü olduğu bariz, yaptığınız işlemin bu gazı zehrini arttırdığına bariz. Evet size zarar vermesi ancak kapalı alanlarda, gazın direk solunması durumlarında vs etkili olacak ancak siz ve sizin gibiler sayesinde, çocuklarımız torunlarımız için gündelik yaşantılarını da etkiler hale gelecek. Tabii onlar sizin umurunuzda değildir muhtemelen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Naci özkan,

Yaw, he he...

Bu iş beni aşar sayın avukat.

Biri ölünce tartışmaya devam ederiz. Yok eğer kimse ölmezse veya

rahatsızlanmazsa tartışmanın manası yok,siz haklı durumda oluyorsunuz.

Bu saatten sonra işlemi geri alacak haliniz yok herhalde.

Sizi rahatsız edip üzdüysem affedin lütfen. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

... biraz konu dışı olacak ama ben sanayide -usta- olarak geçinen tiplerin "bu parçaya/ekipmana/yazılıma gerek yok!" tavrına ayar oluyorum ... ülen bu aleti yapan yüzlerce mühendis ve ar-ge'ci o şeyi kuZu'ya sırf gıcıklık olsun diye mi koyuyor?

Optimizasyon diye bir şey var, araca biçilmiş ömür süresince hem kanun ve yönetmeliklere uygun hem de sorun çıkartmayacak seviyeyi tespit edip tüm ayarlarınızı ona göre yapıyor, aracın motor torq'undan porya bilyasına kadar ve hatta amortisörlerine dek her şeyi bu çizgide hesaplıyorsunuz.

...sanayide otomatik yakıt kesmeyi iptal ederler, sen toparlamaya çalışırsın (neden iptal ettin ki onu? battı mı?) devir kesiciyi kaldırırlar, eleman piston tepesi deler vs.vs. bu "fabrika fazla koymuş, zaten gerek yok" mantığı beni cidden kızdırıyor. 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

biz ne desek siz bir şey bulacaksınız zaten o. Egzoz gazının zehirli ve öldürücü olduğu bariz, yaptığınız işlemin bu gazı zehrini arttırdığına bariz. Evet size zarar vermesi ancak kapalı alanlarda, gazın direk solunması durumlarında vs etkili olacak ancak siz ve sizin gibiler sayesinde, çocuklarımız torunlarımız için gündelik yaşantılarını da etkiler hale gelecek. Tabii onlar sizin umurunuzda değildir muhtemelen.

Benim eksoz gazimdan ne sana ne torunlarina hicbirsey olmaz hicc merak etme.Sizin gibilerde oyle bir konusmaya calisiyorki sanki her yil binlerce fidan dikimi yapiyosunuz dogaya!

Bana nukleer santral kurmus muamelesi yapmayin okey?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim ingilizcem biraz zayıf kurşunsuz benzinin faydaları hem içinde suç ve ceza var. Egzoz gazi masum değildir.

İçinden sadece kurşunu ( Pb ) çıkardık.

http://m.motherjones.com/environment/2013/01/lead-crime-link-gasoline?page=1

volkan onder tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Naci özkan,

Yaw, he he...

Bu iş beni aşar sayın avukat.

Biri ölünce tartışmaya devam ederiz. Yok eğer kimse ölmezse veya

rahatsızlanmazsa tartışmanın manası yok,siz haklı durumda oluyorsunuz.

Bu saatten sonra işlemi geri alacak haliniz yok herhalde.

Sizi rahatsız edip üzdüysem affedin lütfen.

Cok dogru yere parmak bastiniz [emoji4]

Yok problem degil. Keyifli forumlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim eksoz gazimdan ne sana ne torunlarina hicbirsey olmaz hicc merak etme.Sizin gibilerde oyle bir konusmaya calisiyorki sanki her yil binlerce fidan dikimi yapiyosunuz dogaya!

Bana nukleer santral kurmus muamelesi yapmayin okey?

1.si bana "sen" olarak hitap etme hakkınız yok, üslubunuzu koruyun.

2.si bunlar bilimsel gerçekler, açın okuyun öyle "bir şey olmaz" mantığı ile olmuyor bu işler hesabı kitabı var.

evet binlerce olmasa da evet her sene elimden geldiğince dikiyorum, gidiyorum tarlada çalışıyorum vs

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Naci özkan,

http://www.uzmantv.com/egzozda-katalitik-konvertorun-gorevi-nedir

Oww,en iyi savunma saldırıdır ha!

Sakin ol şampiyon,sakin... 

Forumu gerek direkt ve gerekse dolaylı yollardan binlerce kişinin takip ettiğini düşünürsek,

onları yanlış bilinen bir uygulama konusunda uyarmak ve bu uygulama daha yayılmadan

önlemek amacındayım.

Bu uygulamayı bir tek siz yapsanız sorun nükleer santral boyutunda olmayacak elbette.

Ancak internetin bu kadar yaygın olduğu günümüzde,insanlar bilgiye(doğru ve yanlış bilgiye)

bu kadar çabuk ulaşabiliyorken onlara doğru olanları göstermeye çalışmalıyız diye düşünüyorum.

Bkz.: Önleme Araması

Ya da ne kadar çok insan zehirlenirse o kadar dava mı? :kıhkıh:

A.Coşar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

... biraz konu dışı olacak ama ben sanayide -usta- olarak geçinen tiplerin "bu parçaya/ekipmana/yazılıma gerek yok!" tavrına ayar oluyorum ... ülen bu aleti yapan yüzlerce mühendis ve ar-ge'ci o şeyi kuZu'ya sırf gıcıklık olsun diye mi koyuyor?

Optimizasyon diye bir şey var, araca biçilmiş ömür süresince hem kanun ve yönetmeliklere uygun hem de sorun çıkartmayacak seviyeyi tespit edip tüm ayarlarınızı ona göre yapıyor, aracın motor torq'undan porya bilyasına kadar ve hatta amortisörlerine dek her şeyi bu çizgide hesaplıyorsunuz.

...sanayide otomatik yakıt kesmeyi iptal ederler, sen toparlamaya çalışırsın (neden iptal ettin ki onu? battı mı?) devir kesiciyi kaldırırlar, eleman piston tepesi deler vs.vs. bu "fabrika fazla koymuş, zaten gerek yok" mantığı beni cidden kızdırıyor.

Kaan abi ömrümü ar-ge'ye vermiş biri olarak alkışlıyorum. O orasını burasını kesip attılan iptal edilen yada fazla dedilen her parçanın bir sebebi vardır. Her sınırlamanın bir sebebi vardır. Buna ortalama mühendislik eğitiminin üstünde yıllarca emek deney ve standartlara uymak zorunda olan ekiplerin (kişi falan değil...) birikimiyle karar verilir. Bu ekiplerin içinde her disiplinde uzman insanlar vardır.

Mühendislik ciddi iştir. Kanunlar önünde sorumluluğu olmayan ustaların bakışıyla araçlarını da müdahale etmeyin. Eğer teknik bir eğitiminiz (müdahale edeceğiniz konuda) ve tecrübeniz yoksa kendinize güvenmeyin. Ben aracına müdahale etmem cunki alanım değil.

[emoji4]

volkan onder tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Naci özkan,

http://www.uzmantv.com/egzozda-katalitik-konvertorun-gorevi-nedir

Oww,en iyi savunma saldırıdır ha!

Sakin ol şampiyon,sakin...

Forumu gerek direkt ve gerekse dolaylı yollardan binlerce kişinin takip ettiğini düşünürsek,

onları yanlış bilinen bir uygulama konusunda uyarmak ve bu uygulama daha yayılmadan

önlemek amacındayım.

Bu uygulamayı bir tek siz yapsanız sorun nükleer santral boyutunda olmayacak elbette.

Ancak internetin bu kadar yaygın olduğu günümüzde,insanlar bilgiye(doğru ve yanlış bilgiye)

bu kadar çabuk ulaşabiliyorken onlara doğru olanları göstermeye çalışmalıyız diye düşünüyorum.

Bkz.: Önleme Araması

Ya da ne kadar çok insan zehirlenirse o kadar dava mı? :kıhkıh:

Vaayy alkisliyorum sizi A. Bey. Dersinize calisip gelmissiniz. Zeki ama calismayan toplumca dislanmis ogrenci tipleri olur isleri sadece muhalefet etmektir.Neyse...

Yok bunun davayla alakasi yok [emoji57]

Konuyu daha fazla uzatmicam.Agiz dalasi yapmaktan zevk alan varsa buyursun konu sizin [emoji6]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vaayy alkisliyorum sizi A. Bey. Dersinize calisip gelmissiniz. Zeki ama calismayan toplumca dislanmis ogrenci tipleri olur isleri sadece muhalefet etmektir.Neyse...

Yok bunun davayla alakasi yok [emoji57]

Konuyu daha fazla uzatmicam.Agiz dalasi yapmaktan zevk alan varsa buyursun konu sizin [emoji6]

Son kısım bir ironidir. Ancak sizin akıl hızınıza yetişmek çok zor. Dedikleri gibi:"Allah akıl fikir versin."
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.