Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kaza Ve Sonrası yapılacak işlemler

Emre V.

Önerilen Mesajlar

iyi günler arkadaşlarım , abilerim :)

şimdiki konuyu bir yakın arkadaşımın başına gelen olayı aktaracağım..

17 eylül ayında arkadaşım gece kendi gezerken ara sokakdan önüne birden çıkan bi arabaya vurdu. Kaçacak yeri olmadığı için arabanın önünde baya masraf çıktı ( yaklaşık 2000TL)

Ara sokakdan çıkan araba ise skoda favorit (pick-up).Karşı tarafın arabasında pek masraf yoktu ve alkollüydü.Arkadaşın hatasıda söylediğine göre ş.içi 50kmh sınırı varken 60 kmh ile gtmesi.

karşı taraf arkadaşıma teklifde bulunmuş başım yanmasın , normal kaza gibi gösterip sigortadan yaptıralım dediğinde arkadaşımda anlayışla karşılamış ve kabul ettmiş, ki sonradan pişman oldu şikayet etmediğine.

Asıl olay o günden sonra başladı ertesi gün arabaları aynı yere çekip , kazayı yeni olmuş gibi gösterdiler %100 karşı taraf suçlu olacak şekilde tutanak tutuldu. Skoda sahibi arabayı boluda değil ereğlide yaptır tanıdığımız var güzel yapar tüm yol masraflarınızıda ben karşılarım dediğinde kabul etti..

Arabasını götürdü ereğlide 25 günde yapıldı.Yaklaşık 15 gün boşuna yatmış araç , sebebi exper tarafından paranın ödenmemesi.

25 gün geçti araba geldi , arkadaşım suçlu olan kişiden para istediğinde karşı taraf sanki haklıymış gibi 'bu tür şeyler için aranmaz' gibi sözler söyledi.Burda amaç para değil karşıı tarafın ders almas ve bi daha alkollü araç kullanmaması içindi.Bayramdan sonra gel demiş arkadaşımla birlikte gideceğiz bakalım ne olacak.

burda mesela 50 - 100 tl değil kişinin ders alması. arkadaşın arabas eskisi gibi oldu hatta hiç fark yok diyebiliriz fakat eski tadının olmadığını söylüyor.

Buraya yazmamın sebebi arkadaşım böyle sessiz kalmak istemiyor en azından para falan alıp içini rahatlatmak istiyor sanırım.bu kişiye ne yapabiliriz ? Bunları bizzat bende yaşamış gibiyim çünki kaza hariç hep yanında oldum ;)

biraz uzun oldu ama bunlar hayatın bize verdiği dersler :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hmmm..Anlamaya çalıştım :)

Senin arkadaşın neden bunları kabul etti ? Ben onu anlamadım.. Bu 1.

2.si Neden yetkili servise vermediniz arabayı..Canını alırdı karşı tarafın...Onun istediği yere gitmeniz hep onun iyiliğine olmuş.

Yani sanki siz kaza yaptınız da o size yardım etti...Eee sonunda da expertiz parasını ödemediğinden araç orada mı kaldı ?

(sigortası sizin aracı yaptırdı ama !!!)

Sonra siz onu ödeyip aldınız arabayı ? Değil mi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

geçmiş olsun...da olayla ilgili tutanaklar bağlanmış..hukuki yönden birşey yapılamaz çünkü arkadaşınızda suçlu konuma düşer...sadece güzellikle bu parayı almanın yoluna bakıcak....

asla ve asla...en küçük olayda dahi....trafik tutanağı,mutlaka düzenlenecek karşı taraf sucumu ben kabul ediyorum hatalıyım diyecekti...ama ikiside alkolsuz olarak araba kullanmaktaydım diye yazıcaktı....ve karşı tarafın ehliyet ve ruhsatını alacaktı...sonrada bırakıp gidecekti...cünkü hem kendi aracının sigortası hemde yetmiyorsa kaskoyu devreye girip ondan bu bedeli alıcaktı...ama şimdi iş işten geçmiş.....ertesi gün tutanak tutulduğuna göre yine aynı işlemin sürmesi gerek....ve kesinlikle servise götüreceksiniz işte burada arabanızın servisinde bulunan sigorta ve kasko şirketlerine yaptırmanızın avantajını yaşıyorsunuz...bence arkadaşınız o parayı alır ama kendi sigorta şirketine sorsun derim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Açıkcası uğraşmak istememiş , trafik falan ceza yazıyor ya öyle durumda yakup abi :)

arabası 2008 model beyaz focus , satarken sorun olmasın diye , servis kaydı dolğun araç malum pek iyi gözle bakılmıoyor ;)

Sigortası karşıladı skoda'nın..Samet'in yani arkadaşın cebinden para çıkmadı yol masrafı hariç.

Yok yakup abi :D araba ereğli de 25 gün kaldı. 15 gün boyunca araba boşuna yatmış sebebi exper bi türlü suç kimde anlamamış.çünkü kaza sonrası ertesi gün gösterdi kazayı , ve çekilen resimler 2 araba yan yana gibi

Sonra siz onu ödeyip aldınız arabayı = hayır exper sonradan ödemiş abi yapıldı araba öyle aldı :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tutanakda suçlu %100 skoda olarak gösterdiler alkol olayın içine hiç girmedi zaten.

servisde yaptırmamasının sebebi satarken o kadar fiyatının düşmesini istemediği için oldu. Birde bolu küçük şehir arabanın direk ismi çıkar burda yaptırsaydı , o yüzden farklı ilde yaptırdı ki çok güzel yapıldı aracı hiç belli bile değil zaten beyaz renk :)

Arkadaşım şuan şikayetçi olmadığı için pişman , yol masrafını alamazsa içi içini yer biliyorum ;)

kaldı ki skoda yı satsanız 3000tl etmez muaynesi falanda yoktu arabanın.Buraya yazıyorum ki böyle bişey gelirse başınıza 2 kez düşünün yapacağınız işlemleri abilerim kardeşlerim :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

eeee sorun ne şimdi...arkadaşın yol masarafınımı istiyor anlamadım ben...

evet abicim en azından onu bari alsam diyor :)

Yani kayıtda gözükmesin diye bu yaptığına değmiş mi buradan bu dersi Çıkartalım ;)

bak anlamışsın abi :D yani böyle durumda insafiyetli olursanız sonra sizin başınız ağrırı demek istiyorum bi kez bizim başımız yandı sizin de yanmasn bu gibi durumlarda biraz insafsız olmak gerekiyormuş :D

Samet ile msn de görüşüyorum parayı güzellikle istemekden başka şansı yok :D

Emre V. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bence soguk su içsin...arkadaşın adam iyi biriymiş ogece arabalar çekildikten sonra yerlerinden...hiçbirşey ispatlayamazdı arkadaşın...adam gelmeze nolucaktı...banane kardeşim ben yapmadım dese...onun için arkadaşın oadama minnettar olsun bence..yol parasınıda hiç düşünmesin....hiçbirşey ispat edemez...2000 tl kendine kacardı...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bence soguk su içsin...arkadaşın adam iyi biriymiş ogece arabalar çekildikten sonra yerlerinden...hiçbirşey ispatlayamazdı arkadaşın...adam gelmeze nolucaktı...banane kardeşim ben yapmadım dese...onun için arkadaşın oadama minnettar olsun bence..yol parasınıda hiç düşünmesin....hiçbirşey ispat edemez...2000 tl kendine kacardı...

Aynen

--- iPhone Yolladı ---

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

:D valla abi haklısın her cümlende :)

ama bana napabiliriz falan diyince bende buraya açmak istedim başka sitelere zaten girmiyorum ;)

Yakup abi olay 50 - 100 lira değilde karşı tarafın biraz pişmanlık duymasını ve bi daha alkollü araç kullanırken 1 kez daha düşünmesini sağlamak için üsteliyip duruyor.Yoksa paraya ihtiyacı olan biri değil pek en azından öyle küçük mebla için :D

Şu an zaten içi içini yiyorda çaktırmıyor :D keşke şikayet etseydim diye..

çağırdım abi bi focus'cu daha eklensin foruma :D

Emre V. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun emre...Dosya açıkken gitsin tekrar çarpsın ama bu sefer adama.... :D Sonra (yaptırdığı yere.. :D )siz yaptınız problem çıktı desin.. :D

Ha bu arada o gözü değil de başka bir yeri diye hatırlıyorum.. :D

Hasan Köpüklü tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.