Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

Buda diğer konu başlığımızdan adminimizin kısaca özetlediği yeni focusun özellikleri.

Koyu belirttiklerim sınıfında neredeyse TEK VE İLK

Kısaca Yeni Focus Özellikleri:

Özellik -----------> Bölüm

Aktif Ön Izgara -----------> Doğa Dostu Focus

Otomatik Park Sistemi -----------> Akıllı Focus

Hava yastıkları ve yeni nesil tutma sistemleri -----------> Güvenli Focus

Otomatik Uzun Far -----------> Akıllı Focus

Otomatik Start/Stop -----------> Doğa Dostu Focus

Kör Nokta Uyarı Sistemi -----------> Akıllı Focus

Sürücü Dikkat Takip Sistemi -----------> Akıllı Focus

EPAS ve gelişmiş şasi -----------> Focus Kalitesi

Ford EcoBoost motorları -----------> Doğa Dostu Focus

Ford ECOnetic Teknolojileri -----------> Doğa Dostu Focus

Kinetik dış ve iç tasarım -----------> Focus Kalitesi

Şerit Takip Uyarı Sistemi ve Şeritte Kalma Yardımcısı -----------> Akıllı Focus

Düşük Hız Güvenlik Sistemi ----------->Güvenli Focus

Çok renkli LED iç aydınlatma -----------> Akıllı Focus

Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı -----------> Akıllı Focus

Özel kalınlıkta B sütunu ve çok sağlam gövde yapısı -----------> Güvenli Focus

Dinamik Tork Kontrolü -----------> Focus Kalitesi

Trafik İşareti Tanıma -----------> Akıllı Focus

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pardon ama bu segmentte hangi firma reklamında gösterdiği yada yeni getirdiği donanımların hepsini standart aracına koyuyor acaba ? Firma standart donanımlarını artırısa doğal olarak baz aracının fiyatıda artar, nasıl ki hyundai yeni accentte bi çok donanımı standart yapıp daha önce era adı altında 22-23 den başlayan fiyatlarla sattığı aracı yeni donanımlardan vs. dolayı 34 binden satmaya çalıştığı gibi. Öyle düşünen birisi üst segment baksın hatta E sınıfı. Ancak o zaman standart donanımlar tatmin eder. Ford da sınıfındaki araçlar standart ne sunuyorsa aşağı yukarı onu sunuyor. Focus un yeni donanımlarını önceki kasanın baz ve tit. donanımları ile vede sınıfındaki rakiplerinin baz ve full modelleri ile kıyaslamak gerekir. O zaman eskisinden donanım farkı varmı yokmu rahatlıkla anlaşılır.

B)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yıllardır eleştirdiğimiz konulardan biri neydi?

Parasını vermeye hazır olanlar için yeterli donanım sunmaması değil miydi?

Alın size donanımın kralı.

Parayı veren düdüğü çalsın.

Finish.

parayı veren düdüğü çalar gibi bir sözle kimin yanındasınız acaba çok merak ediyorum.. ya çok iyi bir tanıdığınız ford bayii si ya da siz ford da üst düzey bir çalışansınız.. ki öyle olsa bire tüketicinin yanında olmak gerekir de neyse.. şimdi donanımın kralı geldi diyorsunuz.. şimdi size soruyorum neler geldi?? esp standart denmiyor muydu?? geldi mi sadece titanium donanım da standart.. start stop standart olcak deniyordu..geldi mi?? sadece ecoboost ta standart.. active grill shutter?? yine sadece ecoboost ta bunlar da titanium versiyonda tabi.. şerit takip sistemi?? nerdeee.. sürücü uyarı sistemi?? o da yok.. elektronik klima?? sadece titaniumda var.. yani style plus bile alsanız klima iğrenç görünümlü düğmelerden oluşacak.. o araba da 53bin lira dikkatinizi çekerim..kör nokta uyarı sistemi?? valla ben onu da göremedim gördüyseniz beni de bi uyarın..otamatik uzun far?? allah allah o da yok yaaa..trafik işareti tanıma sistemi?? valla o da yok!! sony teyp?? o da yok..my ford touch??güldürmeyin lütfen beni:)ayarlanabilir hız sınırlandırıcı?? yani adaptive cruise özelliği(öndeki aracın hızına göre araç hızını ayarlıyor) avrupada bile opsiyon..otosan sizce bunu geitrmiş olabilir mi?? yoksa normal cruise özelliğini mi getirmiştir?? hangisi sizce?? sürücünün sürüş özelliklerine göre yaptığı tassarufu gösteren yonca yaprağı(ismini bilmiyorum tam)?? o da yok gibi yaaa.. powershift?? kasım da kısmetse artık..peki ne geldi?? ecoboost motor o da 150 bg lik yine yok..

başka tork vektor kontrolu..ne önemli özellikmiş yahu..çünkü hepimiz yollarda yarışıyoruz ya o olmazsa olmaz..otomatik park..evet aracı otomatik park olmadan park edemeyiz çünkü.. peki onu almasak olmazmı?? tabi olur ama ozaman da park sensörlerini maslak oto sanayii de taktırırız..düşük hız güvenlik sistemi(30 km ye kadar çalışıyor).. evet o da olmazsa olmaz her türk vatandaşı için..şimdi bana söylermisiniz lütfen hangi donanımdan bahsediyorsunuz????

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otosan Türkiye İçin farklı donanım seviyeleri sunmak zorunda.

Kimse Full donanım bir araç almak zorunda değil,Türkiyede en çok Orta ve Baz donanım araçlar satılıyor

Benim Otm. Yanan farlara Otm. Parka veya diğer elektronik donanımlara ihtiyacım yok.Ve benim gibi düşünen Tüketicinin sayısı sizin gibi düşünenlerden çok daha fazla,Otosanın Türkiye pazarına göre donanım belirlemesi oldukça normal birşey. Tüm Firmalar bu şekilde yapar,Hangi Firma Lansman aracını Türkiyede Seri pazar için getiripde satıyor ?

Esp Standart olucak diye kim dedi ? Start&Stop Standart olucak diyede kim dedi ? Otosanın öyle bi açıklama yapmadı.

Beklentilerinizi Karşılıyorsa Alırsınız,Karşılamıyosada Diğer C segmenti araçlara bakarsınız (Ha onlarda bu donanımlar yok baştan söyleyim. B) )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu motor konusunda bi aradığımı bulamadım Golf alıcaktım Tsı 122 düşük geldi 160'lık sadece otomotik şanzumanla satılıyor ve 60000'e yakın fiyatı var üstelik golf manuellerin hiç bir donanımında Esp yi alamıyorsunuz ancak siparişle,Yeni Focus'da Ecoboost 150 beygirlik tam ortası diye sevinmiştim gücü gayet yeterli bir motor diye bu sefer Türkiye'ye gelmedi bide şimdi aracın içi dar ve basık yorumları yapılıyor valla Focusta olmazsa araba falan bitmiştir benim için başka seçenek kalmadı çünkü. B)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Diagnotics;

Sizin sorun yaptığınız şey standart donanımın beklentilerinizi karşılayamaması galiba.

İyi de hangi markada saydığınız şeyler standart? Premium markalar hariç tabi..Gerçi onlarda da yok ya!

Eğer sabırlı olursanız powershift'te gelir hatta touch'ta...

Ama bu işler böyle maalesef.Tamamen satış stratejisi.Peyderpey sunuyorlar yeni teknolojileri.Dünyanın hemen heryerinde aynı zaten.

Ben yorum yapmadan önce piyasada yarıştığı diğer marka/modellerle kıyaslıyorum F III'ü.

Golf'le,Corolla'yla,Civic'le,C4'le vs vs...

Ha bu arada ne ford'la nede herhangi bir plazayla ilişkim yok.

Eğer FIII'ü beğenmezseniz gider başka bir araç alırsınız zaten.Eğer alırsanız da haberdar edin lütfen.Kıyaslama yaparız FIII'le.Ne gibi artı-eksileri var mukayese ederiz.

Saygıyla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Beyler Sony,touch vs. bu tip şeyler aracın fiyatını yükseltmez mi Türkiyede ben mi yanlış düşünüyorum?Sonuçta üzerindeki sistemde kötü değildir daha önemli şeyler var bence gelecek motor vs. teybin Sony olmasını neden bu kadar önemli sizin için?Lütfen yanlış anlamayın gerçekten merak ettiğim için soruyorum görüntü yüzünden mi yoksa muazzam bir ses mi veriyor?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kimse acele etmesin arkadaşlar ,satışlar düşük olursa fiyatlar bir miktar düşer, ama düşer düşmez hücum etmiyoruz B) aramızda bir sıra oluşturalım B) arz talep dengesini lehimize kullanarak focusları ucuza getirelim...... boş verin beee insanların parası olsa premium C veya D segmenti belki de E segmenti araçlar alır donanımsız focusla ne işi olur ; C segmentinde ise otosan bize neyi uygun görürse onu alabiliyoruz 50000 tl verip beko fırın (beko da koç un ya artan düğmeleri mi kullanıyorlar :) bilmiyorum ama) düğmeleri olan manuel klimalı araç alınmamalı bence (bütün arabayı yenilemişler halen daha o çirkin klima düğmelerini kullanıyorlar) bu yüzden klimasız golf alan enayiler gibi olmak istemiyorsanız acele etmeyin derim. saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

parayı veren düdüğü çalar gibi bir sözle kimin yanındasınız acaba çok merak ediyorum.. ya çok iyi bir tanıdığınız ford bayii si ya da siz ford da üst düzey bir çalışansınız.. ki öyle olsa bire tüketicinin yanında olmak gerekir de neyse.. şimdi donanımın kralı geldi diyorsunuz.. şimdi size soruyorum neler geldi?? esp standart denmiyor muydu?? geldi mi sadece titanium donanım da standart.. start stop standart olcak deniyordu..geldi mi?? sadece ecoboost ta standart.. active grill shutter?? yine sadece ecoboost ta bunlar da titanium versiyonda tabi.. şerit takip sistemi?? nerdeee.. sürücü uyarı sistemi?? o da yok.. elektronik klima?? sadece titaniumda var.. yani style plus bile alsanız klima iğrenç görünümlü düğmelerden oluşacak.. o araba da 53bin lira dikkatinizi çekerim..kör nokta uyarı sistemi?? valla ben onu da göremedim gördüyseniz beni de bi uyarın..otamatik uzun far?? allah allah o da yok yaaa..trafik işareti tanıma sistemi?? valla o da yok!! sony teyp?? o da yok..my ford touch??güldürmeyin lütfen beni:)ayarlanabilir hız sınırlandırıcı?? yani adaptive cruise özelliği(öndeki aracın hızına göre araç hızını ayarlıyor) avrupada bile opsiyon..otosan sizce bunu geitrmiş olabilir mi?? yoksa normal cruise özelliğini mi getirmiştir?? hangisi sizce?? sürücünün sürüş özelliklerine göre yaptığı tassarufu gösteren yonca yaprağı(ismini bilmiyorum tam)?? o da yok gibi yaaa.. powershift?? kasım da kısmetse artık..peki ne geldi?? ecoboost motor o da 150 bg lik yine yok..

başka tork vektor kontrolu..ne önemli özellikmiş yahu..çünkü hepimiz yollarda yarışıyoruz ya o olmazsa olmaz..otomatik park..evet aracı otomatik park olmadan park edemeyiz çünkü.. peki onu almasak olmazmı?? tabi olur ama ozaman da park sensörlerini maslak oto sanayii de taktırırız..düşük hız güvenlik sistemi(30 km ye kadar çalışıyor).. evet o da olmazsa olmaz her türk vatandaşı için..şimdi bana söylermisiniz lütfen hangi donanımdan bahsediyorsunuz????

hocam çokta haksız görmüyorum sizi. vaadedilen özellikler gelince sanırım 60.000 tlden bahsederler. ben düşünüyorum da adamlar mondeoyumu bize sattırmak mı istiyorlar nerdeyse fiyat onu geçti. benim tek beklentim. umarım birazda olsa aşağı çekerler. ben ce biraz opeli örnek alsalardı iyi ederlerdi. yeni ürün yelpazesini genişletip eski kasaları daraltacakları yerde adamlar eski focusları dahada genişletmişler her donanıma 100 ps motor eklemişler falan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni Ford Focus Fiyat Yorumlarımız olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., konu sabitlemesini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.