Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

1 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Bu 1.0 EB için yazılmış ise şaşkınlıkla okumak durumundayım.

Bilmem kaç kere ödül aldığını manşetlere taşıdın. 

Avrupa'da motor gamında ne kadar önemli bir yeri olduğunu yaza yaza bitiremedin, şimdi birden tavsiye edilmez mi oldu?

Neyi yanlış anladım acaba?

Tavsiye edilmemesi kötü olduğundan mı yoksa fiyatının yüksek olduğundan mıydı? Açıkcası bu tür cümleleri görmek üzdü (ve şaşkınlıkla karşıladım) demekki böyle gözüküyormuş dışardan (taraflı bakılmadıkça anlanmaması gerekendir bence) ya da böyle anlanmak istenmiş :D Yapacak bir şey yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Ford bana hitap eden bir model sunmuyor Türkiye'de. Bu yüzden başka markalara yönelmek durumundayım. Bu kadar...

Doğru, o yüzden Ford'a elveda diyor ve başka denizlere yelken açma eğiliminde oluyoruz.

:) 

Hocam, böyle düşünüp bir değil iki Ford sahibi olmak? 

Bunun tek bir açıklaması var, Ford ateşi bacayı sardımı sönmek bilmez. :) 

Biraz yurdum işi olacak ama;

Farklı Olmak Rastlantı Değildir :smiley2k:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

:) 

Bunun tek bir açıklaması var, Ford ateşi bacayı sardımı sönmek bilmez. :) 

Biraz yurdum işi olacak ama;

Farklı Olmak Rastlantı Değildir :smiley2k:

Hocam bu tür eleştiriler zaten sen değiş diye yapılır, özellikle bu seviyede. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

53 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Tavsiye edilmemesi kötü olduğundan mı yoksa fiyatının yüksek olduğundan mıydı? Açıkcası bu tür cümleleri görmek üzdü (ve şaşkınlıkla karşıladım) demekki böyle gözüküyormuş dışardan (taraflı bakılmadıkça anlanmaması gerekendir bence) ya da böyle anlanmak istenmiş :D Yapacak bir şey yok.

Elbette yapacak bir şey var: Daha açık yazmak.

Kafandan geçenleri buraya tümüyle aktarman lazım.

Kafandaki düşüncelerin sonuç cümleleri yanlış anlamalara neden oluyor.

Ayrıca cevabın hangi konuya hangi bağlamda ilişkilendirilmesi gerektiğini de çoğunlukla anlamıyorum, kafam meşgul, bin tane şey ver, hangi birisini hatırlayayım. 

Bana bu çerçevede sitem etmene gerek yok, üzülmene de, iyi kötü tanımış olman lazım, önyargılı biri değilim, taraflı ya da art niyetli hiç değilim, eleştirmeyi burcum gereği severim, olabildiğince de yapıcı olmaya çalışırım.

Eminim pek çok konuda düşüncelerimiz de örtüşüyordur, ancak söyleme tarzlarımız farklı. Senin yazdıklarını anlamakta ve dolayısı ile yorumlamakta zorlanıyorum, bunu da daha önce birkaç kez yazdım.

15 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Hocam bu tür eleştiriler zaten sen değiş diye yapılır, özellikle bu seviyede. 

Şimdi mesela bunu bir de Türkçe yazmayı dener misin?

26 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

Eksik bilgi, iki değil altı Ford sahibi oldum. 

Ama hepsinde de beklentiler iyi ve doğru tanımlanmış ve Ford'da karşılığını veren modeller vrdı.

Focus Sport Trend 2.0 ve 1.6 EB fiyat performans lideri araçlardı. Aldığım zamanda sürüş keyfi olan araçlar arasıdan TL/PS hesabında rakipsiz idiler.

Hanım için Fiesta ideal şehir içi aracı idi, biri eskidiğinden, diğer kazada pert olduğundan değişti, bir ara acaba yüksek araçla daha mı mutlu olur deyip Fusion denedik ama pek tatmin etmedi. Fiesta bugün hala ilgi alanımda. Eşime bir Fiesta ST pek yakışır, kullanmaya fırsatı olur mu bilemem tabii. 

Ama bugün geldiğimizde noktada bana hitap eden tek Ford Focus ST ama ona da o kadar para vermem.

Mk4 düzgün motorlarla gelirse bakarız.

Bir de son not: Ford seçmemdeki en önemli nedenlerden biri de Bilaller'den servis memnuniyetimdir. 

11 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

Kendi düşüncesi ile değilde başkasının düşüncesi ile kendini şekillendiren veya hareket eden insan?

Çevrenin yargısı seni zanettiğinden çok daha fazla şekillendirir, farkında olmadan hem de... :)

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Genel olarak yerinde Eleştiri, bir sonraki sonucun pozitif yönde olgunlaşmasını sağlar. Benim bahsim eleştiri değildi, sorum merakımdandı.

22 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Eksik bilgi, iki değil altı Ford sahibi oldum. 

Profilden gördüğüm iki :) O denle iki yazdım.

23 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Eşime bir Fiesta ST pek yakışır, kullanmaya fırsatı olur mu bilemem tabii. 

Seçim güzel, umarım nasip olur.

24 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Çevrenin yargısı seni zanettiğinden çok daha fazla şekillendirir, farkında olmadan hem de... :)

İnsan bir birey olarak fikirlerinde özgür olmalıdır. Çevresinin baskısı veya başkalarının düşüncesinde hapsolmuş insan, hayatı boyunca başarıdan mahrum buhran yaşar.

40 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ne diyorsun hocam hayırdır? 

Hayır’ını şer’ini bilmiyorum Yakup, yazdığım gibi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...
  • Yakup Ç. A., başlığı Yeni Ford Focus Fiyat Yorumlarımız olarak değiştirdi
  • 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...
10 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Focus mk4 için 2018 modellerde 3-4K indirim var. 2019 modeller ise 2018 lansman fiyatlarından satışa çıktı.

Focus mk3 için 2018 modellerde 2-4K indirim var.

OTOSAN fiyatları düşürmeye başlamış ne oldu satış  yapamadı mi aceba?Daha da düşecek yada uzun bir süre zam yapmazlar diğer firmaların seviyesine gelene kadar

Mertcan Çelik tarafından düzenlendi
Yazı alıntılanan metnin içerisinden çıkartıldı.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...
8.01.2019 - 22:37 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Focus mk4 için 2018 modellerde 3-4K indirim var. 2019 modeller ise 2018 lansman fiyatlarından satışa çıktı.

Focus mk3 için 2018 modellerde 2-4K indirim var.

Şubat, Mk4'ler aynı sayılır ancak Wagon ST-Line seriye dahil olmuş. Mk3'ler 2-4 bin TL inmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

‎9‎.‎01‎.‎2019 - 08:17 tarihinde, çağlar çetinkaya yazdı:

OTOSAN fiyatları düşürmeye başlamış ne oldu satış  yapamadı mi aceba?Daha da düşecek yada uzun bir süre zam yapmazlar diğer firmaların seviyesine gelene kadar

Bayiler sinek avlıyo. Şuan bir çok bayi servis departmanları sayesinde ayakta duruyor. Bakım ve onarım işi olmasa, çarkı hiç döndüremeyecekler. Satış pazarlaması sıfır, fiyatlar yüksek, personel bilgisiz(Gerekli eğitimler verilmediği için)...

Eğer yedek parça fiyat politikalarını biraz gevşetip, indirim yapmazlarsa servislerde ciddi sıkıntıya girecek. 

Yoğun bir şekilde TOYOTA araçlarına kayma var. Model değiştiği halde hiç bir bayide araç yok.

Biz OTOSAN'a yıllarca Triger kayışı için olan durumu kabul ettiremedik, bu yazdıklarımızı zaten okusalar bile eminim dikkate almayacaklardır.

Ama tehlike çanları çalıyor, bu çok net.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Kaan Zaim yazdı:

Bayiler sinek avlıyo. Şuan bir çok bayi servis departmanları sayesinde ayakta duruyor. Bakım ve onarım işi olmasa, çarkı hiç döndüremeyecekler. Satış pazarlaması sıfır, fiyatlar yüksek, personel bilgisiz(Gerekli eğitimler verilmediği için)...

Eğer yedek parça fiyat politikalarını biraz gevşetip, indirim yapmazlarsa servislerde ciddi sıkıntıya girecek. 

Yoğun bir şekilde TOYOTA araçlarına kayma var. Model değiştiği halde hiç bir bayide araç yok.

Biz OTOSAN'a yıllarca Triger kayışı için olan durumu kabul ettiremedik, bu yazdıklarımızı zaten okusalar bile eminim dikkate almayacaklardır.

Ama tehlike çanları çalıyor, bu çok net.

toyota yerli üretimden dolayı iyi araba satıyor ama bildiğin teneke gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ankarada işim gereği Sürekli trafikte değişik noktalarda dolaşmama rağmen yeni focus çıktı çıkalı sadece 3 adet yeni focus gördüm 1 tanesi full st line dizel mavi 1 tanesi aytozu gri 1.0 eco stline diğeride trend x atfosferikti galiba sedan beyaz filo aracı ?

önceki kasalarda mantar gibi patır patır patlardı ankarada velhasıl kelam fiyatlar ve pazarlama stratejisi milletin alım gücü düşmesi piyasaların sıkıntılı olması ile birlikte yeni focusun akıbetide yeni fiestanın gibi olacak gibi gözüküyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 dakika önce, Kaan Zaim yazdı:

personel bilgisiz(Gerekli eğitimler verilmediği için)

Bunu nereden çıkartıyoruz? Bilgi mi varsayım mı?

Personel bilmiyorsa net kendi eksiği, bu da benim bilgim ? Yani eğitimler dummy'ye anlatılır gibi veriliyor ki ben buna şaşırıyorum bile.

Ayrıca şu da var, beklenti nedir? Forumdaki bizler (herkes değil tabi kimisi istediğine bakar sadece) gibi bazı detayları bilme gibi şansları da pek yok ve gerek de yok bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.