Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

Bence iki nedeni var, "showroom"lara bakılırsa ciddi stok oluştu.

Ocak - Nisan 2013 binek satışlarına bakılırsa da pazar kaybetme endişesi var:

26.079 Renault

24.587 VW

14.068 Opel

12.933 Hyundai

12.865 Ford

12.795 Fiat

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ix35 63 den 55 e düştü, gdi 1.6 benzinli..şimdi kuga yı neden alacak millet. sadece performans isteyen alır, ekonomi isteyen almaz..

ford indirim yaptı, iyi yaptı ama bazı modellerde yine yetersiz. birde focus style pakette 1.0 neden yok anlamadım, o zaman trend x de de kalkar stoklar bitince..sadece titaniumda mı eb motor satacak bu adamlar. veya style ın donanımını mı değiştirecekler. araç fiyatını azaltmak için yine birşeylerinden çalarlar belki. fazlası ile motor seçeneği mevcut iken zaten 4 donanım focus çıkarmak gereksizdi bence.. kugadaki 1.6 eb 150 bg neden focusta yok mesela..olsaydı ben 1.0 yerine bu motoru tercih ederdim. hem ekonomi(belki çok ekonomik olmazdı ama eski aracımdan daha fazla yakmazdı) hemde güç olurdu. 2 yıllık kasada bu kadar kıvırtma olmaz. adam gibi oturmalı sistem. lego montajı gibi araba üretir oldular.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford'u ne ile kıyasladığınıza bence dikkat etmekte fayda var..

Araç ithal etmek ile masrafları arasında ki bağlar oldukça etkili nedenlerin en büyüğü kar oranı.Benden bukadar daha detaya giremiyorum. 

Niye 150'lik gelmedi diye soranlara cevap: Gelseydi 182 ps ile arasındaki fiyat farkı 1000 lira olacaktı. (hayal veya varsayım değil bilgi bu)

Bu araçların tüketim değerleri aynı. Siz buna rağmen 150'lik mi alacaktınız şimdi cevabı merak ediyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu kadar semt pazarı zihniyeti ile hareket eden başka firma yok..Adamlar resmen sat kurtul politikasını benimsemişler müşterinin ikinci el piyasasını koruma anlayışları tamamen kaybolmuş.... :angry: Sıfır araç alan müşteri iki ay sonra aracının hangi paket hangi donanım aldığını bilemiyor artık, yok efendim şunu eklersen şu paket o olmazsa bu paket tamam diyorsun tam kanıksıyorsun birde bakıyorsun aldığın paket ve donanımda araç satışı yok hayal olmuş sanki masal gibi bir varmış bir yokmuş...Eeee ne oldu şimdi elde kalanlar neslinin son örnekleri mi oldu, bunun adını ne koymak lazım? Sanırım Otosan'ın garip politikaları yüzünden Ford ile istemeden de olsa kesin ayrılık vakti geliyor, yazık oluyor Ford'a yazık...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu kadar semt pazarı zihniyeti ile hareket eden başka firma yok.

Emin misiniz ? Bence biraz daha araştırmak lazım.Adamlar firma olarak aynı kasada neler değiştiriyor!

Premium dediğimiz markadan minicik örnek; citan.

Hadi hayırlı olsun. Ford'un ve diğer halk rakiplerinin premium olmadığını ve bireysel müşteriyi takmadığını diyorduk bu hep böyleydi değişmedi yani.Geç fark ediyorsunuz biraz.

Mesela halk araçlığından çıktığını açıklayan artık premium olacağım diyen MAZDA firmasına geçmeniz mümkün olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Emin misiniz ? Bence biraz daha araştırmak lazım.Adamlar firma olarak aynı kasada neler değiştiriyor!

Premium dediğimiz markadan minicik örnek; citan.

Hadi hayırlı olsun. Ford'un ve diğer halk rakiplerinin premium olmadığını ve bireysel müşteriyi takmadığını diyorduk bu hep böyleydi değişmedi yani.Geç fark ediyorsunuz biraz.

Mesela halk araçlığından çıktığını açıklayan artık premium olacağım diyen MAZDA firmasına geçmeniz mümkün olabilir.

Yakup, şu bende ikinci olarak aldığım 1.6 Ecoboost Focus var malumun satıyorum Ford'un resmi sitesinde 1.6 EB yok.. Şimdi sormazlar mı kardeşim bu aracın sıfırı yok diye, sen olsan ne cevap verirsin? Ayrıca Ford'a sözümüz yok sadece Otosan'ın garip politikalarını dile getiriyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford'u ne ile kıyasladığınıza bence dikkat etmekte fayda var..

Araç ithal etmek ile masrafları arasında ki bağlar oldukça etkili nedenlerin en büyüğü kar oranı.Benden bukadar daha detaya giremiyorum. 

Niye 150'lik gelmedi diye soranlara cevap: Gelseydi 182 ps ile arasındaki fiyat farkı 1000 lira olacaktı. (hayal veya varsayım değil bilgi bu)

Bu araçların tüketim değerleri aynı. Siz buna rağmen 150'lik mi alacaktınız şimdi cevabı merak ediyorum. 

yakıt tüketimleri bilemiyorum 1300 kg lık focus ta aynı olurmuydu..kuga da malum 180 bg lik daha fazla ama bunda 4 çeker, otomatik vs etkisi vardır. benim 1.6 eb almamamın sebebi yakıt değil, style pakette olmaması.. (7 litre yakan arabadan indim güç için yeni bir 7 litreye razı idim-bir önceki mesajımdaki son 3 satırda yazdıklarım açık zaten)titanium a zıpladığım zaman bayağı fiyat farkı çıkıyordu..bütçe elvermedi.  zaten 150 bg yeni..önceden 160 bg liği vardı bu motorun, o da focus ta yoktu..

şimdi baktık ki focuslarda 180 bg kalkmış..bari 150 bg liği getirselerde bir yanlıştan dönseler..bence alan çok olur eğer 150 bg lik motoru makul fiyatla satarlarsa..yada çıkacak denen 1.5 eb lu mu gelir 6 ay içinde göreceğiz. ama 1.5 de 180 bg olacak dediniz..150 si çıkar mı.. baksana yaza yaza bitiremiyorum, şöyle mi olacak böyle mi olacak, yani adamların ne yapacağını kimse bilmiyor. gizemli bir şirket mi oluyorlar prestij mi kaybediyorlar göreceğiz :)

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup, şu bende ikinci olarak aldığım 1.6 Ecoboost Focus var malumun satıyorum Ford'un resmi sitesinde 1.6 EB yok.. Şimdi sormazlar mı kardeşim bu aracın sıfırı yok diye, sen olsan ne cevap verirsin? Ayrıca Ford'a sözümüz yok sadece Otosan'ın garip politikalarını dile getiriyoruz.

Ben işin şeyini öğrendiğim için hak verdim adamlara o yüzden diyeceklerimi ilettim şimdi sert birşey diyemiyorum bende olsam firma olarak aynını yapardım diye.

Sen birine cevap vermek zorunda değilsin bu arabayı bilmeyen almaz zaten almıyordu da.. O yüzden merak etme zaten alacak kişiler devam eder. 

yakıt tüketimleri bilemiyorum 1300 kg lık focus ta aynı olurmuydu..kuga da malum 180 bg lik daha fazla ama bunda 4 çeker, otomatik vs etkisi vardır. benim 1.6 eb almamamın sebebi yakıt değil, style pakette olmaması.. (7 litre yakan arabadan indim güç için yeni bir 7 litreye razı idim)titanium a zıpladığım zaman bayağı fiyat farkı çıkıyordu..bütçe elvermedi.  zaten 150 bg yeni..önceden 160 bg liği vardı bu motorun, o da focus ta yoktu..

şimdi baktık ki focuslarda 180 bg kalkmış..bari 150 bg liği getirselerde bir yanlıştan dönseler..bence alan çok olur eğer 150 bg lik motoru makul fiyatla satarlarsa..yada çıkacak denen 1.5 eb lu mu gelir 6 ay içinde göreceğiz. ama 1.5 de 180 bg olacak dediniz..150 si çıkar mı.. baksana yaza yaza bitiremiyorum, şöyle mi olacak böyle mi olacak, yani adamların ne yapacağını kimse bilmiyor. gizemli bir şirket mi oluyorlar prestij mi kaybediyorlar göreceğiz :)

Yukarda yazdığım mesaj aynı araç üzerindeki 182 ve 150 içindi.

Prestij markası değil işte adamın umrunda değil boşuna yorulmayın diyorum bu motor toplam satışın %5'i bile değil siz araç satmasanızda mühendisi ve özel eğitimli çalışanı tutmak zorunda firma..Gider azaltmak için bunlar yapıldı. Prestij ve bireysel müşteri önemli değil.

Piyasadaki 3-4 firma harici hepsi böyle fazla şaşırmamak lazım.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben işin şeyini öğrendiğim için hak verdim adamlara o yüzden diyeceklerimi ilettim şimdi sert birşey diyemiyorum bende olsam firma olarak aynını yapardım diye.

Sen birine cevap vermek zorunda değilsin bu arabayı bilmeyen almaz zaten almıyordu da.. O yüzden merak etme zaten alacak kişiler devam eder.

Bakalım netice ne olacak ama ne şiş ne kebap, alınacak kararlar bence bu düzeyde olmalı.. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bakalım netice ne olacak ama ne şiş ne kebap, alınacak kararlar bence bu düzeyde olmalı.. ;)

Ben en çok almak isteyip alamayana üzülürüm... Çok iyi motordu :yeah: Makyajlı hali ile umarım 1.5 Ecoboost gelir ondan alırız :yeah:

Bu arada stoklarda kalan araç olabilir sormak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben en çok almak isteyip alamayana üzülürüm... Çok iyi motordu :yeah: Makyajlı hali ile umarım 1.5 Ecoboost gelir ondan alırız :yeah:

Bu arada stoklarda kalan araç olabilir sormak lazım.

İyi o zaman iştir çok almak isteyipte alamayan olan çıkarsa yardım edin sırada ben varım satıyorum. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Prestij markası değil işte adamın umrunda değil boşuna yorulmayın diyorum bu motor toplam satışın %5'i bile değil siz araç satmasanızda mühendisi ve özel eğitimli çalışanı tutmak zorunda firma..Gider azaltmak için bunlar yapıldı. Prestij ve bireysel müşteri önemli değil.

O zaman baştan getirmeyeceksin kardeşim...

6 ay satıp sonra tutmadı diye bırakmayacaksın, istikrarlı olacaksın, malının arkasında duracaksın, ya da önceden adam gibi piyasa araştırması yapacaksın ve dediğim gibi baştan getirmeyeceksin.

Almak isteyeni de alanı da mağdur etmeyeceksin.

Prestij önemli bir reklam unsurudur, arkasında durmayı becerebilirsen.

Otosan'ın seçimleri karlılık açısında mantıklı olabilir, ama müşteri memnuniyetini uzun vadeli bir pazarlama stratejisi olarak gözetmedikleri ya da marka aidiyeti geliştirmek için çaba sarf etmedikleri de açık.

Ben böyle algılıyorum.

Bu şartlarda da servis desteği dışında, ki önemli ölçüde benim özel şartlarıma bağlı, Ford'a yönelik ilgim bitmiştir.  

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 yılı geçti satışı. Kimi firmalar için makyaj bile sayılabilir bu. Aslında çok kısa bir vade değil. Keşke gitmeseydi yapacak birşey yok. Sonuçta en az bizim kadar orada ilgili bilgili insanlar var. Kendileri bilir.

İngiltere sitesine baktım focus 1.0 hiç yok, 1.6 150 bg koymuşlar..

Nereye bakıyorsunuz siz öyle birşey olması mümkün değil ve değil zaten.

Resim eklendi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.ford.co.uk/Cars/Focus/Brochureandpricelists

en sağ üstteki "View the Focus technical specifications"  focus a bakıyorum

Nereye bakıyorsunuz siz öyle birşey olması mümkün değil ve değil zaten.

5ezu8ugu.jpg

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni Ford Focus Fiyat Yorumlarımız olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., konu sabitlemesini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.