Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

image.png

Benzinli ve düz vites araç almak istiyorsan sadece atmosferik motorlu beş ileri şanzımanlı model seçeneği mevcut. 

Bu neyin kafası?

Yoksa patlayan hortumlar, yanan motorlar bu kadar mı bunalttı?

Madem HB 1.5 dizel manüel şanzıman bakayım dedim, o da sadece Trend X olarak var.

Hoşça kal Ford...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford'un binek araç satış stratejisini anlamak için ayrı bir okul falan bitirmek gerekiyor herhalde. Şu güzelim Fiesta 100 ps bir dizel motoru hak etmiyor mu da hala gram hesabıyla beygir tahsis ediyorlar. 1,4 tdci yıllarca 69 ps olarak sınıfının en güçsüz motoruna sahipti. Sonra 70 ps gibi inanılmaz bir noktaya taşındı gücü. Ardından da devrim niteliğinde bir kararla 1,5 75 ps motora geçildi. Şu anda da teknolojinin geldiği son noktada 85 ps olarak yaşamına devam ediyor. Elinde daha güçlü alternatifler varken insanları kısıtlı bir alana mahkum bırakmanın hiçbir mantıklı izahı yok bence. Vergidir, maliyettir bunların hepsi müşterinin son kararına bağlıdır. Koyarsın güçlü alternatifler, istediğin fiyat etiketini de yapıştırırsın. Gücü yeten istediği arabayı alır. Hatta sipariş verir, bekler, seni de stok derdinden kurtarır. 

Serkan Z. tarafından düzenlendi
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lütfen artık mantık aramayın... Ve koşarak uzaklaşın. Bireysel kullanıcı Otosan'ın umurunda değil.

Aramızda parasını verip 3-6 ay golf bekleyenler var diyenler; vatandaşın cebinde parası olmasına rağmen sipariş veremiyor... Çünkü ortada araba yok :)  Araba olduğu zamanlarda da donanım yoktu, kişiselleştirme yoktu! Showroom dan bireysel kullanıcı alsa bile yinede çaktırmadan filo zihniyetinde araba ittiriliyor... (evet tam kelime bu)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

Lütfen artık mantık aramayın...

Belki o kadar da kötü düşünmemek lazım.

Yeni kasaya hazırlanıyorlar.

Eldekileri bitirecekler, stoksuz yeni kasaya geçecekler. 

Ayrıca 1.5L 3 silindir müjdesi verecekler. 

Var ya yazdıklarımın da hiçbirine inanmadım. 

• Beğen 1
  • Haha 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Belki o kadar da kötü düşünmemek lazım.

Yeni kasaya hazırlanıyorlar.

Eldekileri bitirecekler, stoksuz yeni kasaya geçecekler. 

Ayrıca 1.5L 3 silindir müjdesi verecekler. 

Var ya yazdıklarımın da hiçbirine inanmadım. 

Son cümleyi okuyana kadar kısa süreli bir şok yaşadım ama neyse ki rahatladım :) 

Gerçekten ısrarcı olmanın bir anlamı yok. Babamızın dükkanı değil ya, iyi mal gelmiyorsa arkanı dönüp gidersin, bu kadar basit. Adam olan buradan da bir ders çıkarır...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sadece turbo benzinli için 7-8 ay kaldı MK4 ile başka seçenek olmayacak, ızdırap çekenler için ferahlık dönemi geliyor, bakalım o zaman neler çıkacak meydana :D 

Cem abinin yazdıkları da en mantıklı yorum olur şu aşamada. Ne bekliyoruz yani MCA ile gelmeyen 1.5 Ecoboost 2018'de mi gelecekti :zha: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Ramazan D. yazdı:

İnşallah tam otomatik yanında pws seçeneğide olur. Yoksa Ford için ızdırap asıl o zaman başlar.:)

Neden? 8/10 ileri otomatik için fena yorumlar yok teknik analizi de keza öyle. Eskisi ile alakası yok ve evet pws olmayacak. Bakalım ızdırap mı değil mi hep beraber göreceğiz.

Izdıraba gelecek olursak, performans mı yoksa sorunsuzluk mu bu konunun karşıtıdır o ayrı tartışma konusu bence. DSG dahil olmak üzere ilerde std bineklerde çift kavrama bitecek bir de bu durum söz konusu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Ve beklenen cevap geldi... 

Aynen benim için de öyle oldu :) Konunun tekrar tekrar açılışı/ kapanışı ve cevabı için. Ve bu yüzden mesajımı silmiştim boşuna yine ön yargılılar çıkacak diye :) Ama ön bellek acımamış.

Nedense hep itiraz var ama marka adına mantıklı açıklama gelemiyor çünkü mantıksız değil yani, kimse aptal değil ki :D Herkes biliyor neyin ne olduğunu. 1.0 eb hem manuel hem a/t vardı, aylarca showroomda bekledi yani listede olması bu kadar mı önemli :D Daha biz tavsiye etmiyoruz diyorum bunun neresi yanlış hala anlamadım, anlatmaya çalışanı da göremedim.

3 ay önce;

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Aynen benim için de öyle oldu

Süreklilik ve istikrar iyidir.

yine ön yargılılar çıkacak diye

Bu önyargı falan değil, net bir karar: Ford bana hitap eden bir model sunmuyor Türkiye'de. Bu yüzden başka markalara yönelmek durumundayım. Bu kadar...

kimse aptal değil ki

Doğru, o yüzden Ford'a elveda diyor ve başka denizlere yelken açma eğiliminde oluyoruz. 

Otosan'ın karlılığı, kazancı falan benim umurumda değil, bana hitap etmedikten sonra beni hiç ilgilendirmez. 

Hayırlı işler diler geçerim. 

Tabii bana niye htap etmediğini de eleştirilerden okumaları mümkün, tabii kullanıcı geribildirimlerini önemsiyor iseler. 

Daha biz tavsiye etmiyoruz diyorum

Bu 1.0 EB için yazılmış ise şaşkınlıkla okumak durumundayım.

Bilmem kaç kere ödül aldığını manşetlere taşıdın. 

Avrupa'da motor gamında ne kadar önemli bir yeri olduğunu yaza yaza bitiremedin, şimdi birden tavsiye edilmez mi oldu?

Neyi yanlış anladım acaba?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni Ford Focus Fiyat Yorumlarımız olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., konu sabitlemesini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.