Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Mondeo Vignale Üretime Hazır (Son Bilgi Ve Fotoğraflar)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Lüks ve kişileştirmenin adresi olan Vignale üretime hazır.

• Mondeo, Vignale serisinin ilk parçası olacak, gelecekte ise Galaxy, S-max (onaylı) ve Kuga'ya da bu seri eklenecek.
  • Her bir vignale, özel ekip aracılığı ile son dokunuşa sahip olacak ve 100 ek kalite kontrol noktası bulunacak. -İspanya fabrikasında üretilecek normal Mondeo gibi-
  • Ford Mondeo Vignale, Aktif Gürültü Engelleme sistemine sahip olacak ayrıca özel tarz ve işçiliğini smokin dikişli deri kaplama, gösterge paneli, eşsiz jantlar ve Vignale Nocciola metalik rengi ile tamamlıyor.
  • Yaya algılama özellikli ön çarpışma asistanını içeren akıllı donanımlara sahip olacak ve yüksek güçlü BiTurbo Dizel & Hybrid motorlar bu premium aracın parçalarından biri olacak.
  • Koleksiyon, hizmet/bakım, randevu gibi özel servisler için 24 saat ulaşılabilir Vignale müşteri hizmetleri yer alacak.
  • Mayıs ayı itibarı ile ön sipariş'ler yetkili satıcılarda başlayacak ayrıca ödüllü çanta'nın bulunduğu koleksiyon da satışa çıkmış olacak.
  • Vignale servis uygulaması ile gps aracılığıyla uygun park noktalarını, yakıt istasyonlarını bulur bilgilerini aktarır ve internet aracılığı ile fiyat bilgilerini iletir.

Satışa çıkacak motorlar:

Dizel: 2.0 Tdci Bi-turbo 210 ps 450 Nm PowerShift - 2.0 Tdci 180 ps manuel & Powershift

Benzin: 2.0 Stci 203 ps & 240 ps 6 ileri otomatik

Hybrid: 2.0 187 ps elektrik destekli benzinli.

Ayrıca akıllı 4 çeker sistemi de sunulacak. (iAWD)

Aktif gürültü engelleyici sistem 3 mikrofon ile çalışıyor -tabiki uygun yerlere yerleştirilmişler- sistem ses gelen noktalara karşı, farklı ses dalgası yollayarak bunları engelliyor.

FocusClubTr--1403653532.thumb.jpg.164c71

Vignale ayrıca özel ses yalıtımına sahip, daha iyi izolasyon ve daha fazla sesslik sunuyor. Akustik camlar ise rüzgar sesini azaltıyor normalde bu özelliği premium modellerde görebiliyoruz.

Arka süspansiyonlarda bir değişiklik yok yine Mondeo'da gördüğümüz masajlı koltuklar bulunuyor.

Lazer kesimli özel deri ve yumuşak dokunuşar; gösterge paneli, ön konsol, kol dayama ve kapı üstlerinde bulunuyor.

Dış bölümde ise bu seriye özel krom kaplamalar dikkat çekiyor.

SYNC 2, aktif park asistanı, trafik işaretleri tanıma, aktif şehiriçi güvenlik ve led aydınlatmalar yine bu seride yerini alacak.

Sony DAB ve navigasyon sistemi 12 yüksek kaliteli (hi-fi) hoparlör sistemi ile geliyor.

Vignale ilk etapta sadece 200 bayi'de satılacak gelecek yıllarda 500'e kadar çıkması planlanıyor. Şu an sadece metropolitan yerlerde sunulacak anlayacağınız :) Ayrıca özel mekanlarda sunulacak yani transit'in yanında göremeyeceksiniz (Türkiye'de de sanırım bunu yapalar çok zor iş değil) 

Yukarda bahsettiğim uygulama hem Android hem iOS marketlerinde ücretsiz olarak sunulacak, bu uygulama trafik bilgisi, kazalar ve yol bilgilerini sunubilecek.

Bu başlığımız altında daha fazla detay alabilirsiniz, ülkemizde Haziran ayı itibarıyla satışa sunulacak.

znkIrKe.thumb.jpg.47a2495366b88b0d395137h9w3PYv.thumb.jpg.a698cd3f780330db447fe0K6moOMk.thumb.jpg.fcd77f4cb85464164051c2E9Mhacb.thumb.jpg.f61ae038b1a420bf178958n6XM0zV.thumb.jpg.68add99ca6d7dc5bd5435aANICyzN.thumb.jpg.f51d619eec3f442ba10445ofXxGxS.thumb.jpg.4da041bc4bc058160f300egFKsjkF.thumb.jpg.4ff4436a75e77ee25a8a60QADHh6Y.thumb.jpg.acdc019674ee5ef1ca7243khpgbp0.thumb.jpg.ba535ce09864c40a675ebfTgUekvC.thumb.jpg.b0822999eba78c9d7eedd0OpLB6SK.thumb.jpg.980f2cd6859190701d9cc8X1sPhc5.thumb.jpg.c3c8af8048915c03b0fa93VRrXeRK.thumb.jpg.7822b879471ed4b8f60f89t4xFvg9.thumb.jpg.2d1b144b8c9e448ac26aa6

Vignale kimdir? Nedir?

FocusClubTr.com
(Ç)almadan paylaşılabilir.
  • Beğen 10
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyi de ben mondeo vignele gördüm.Orhanlı Mehmetçik Opet istasyonunda park halinde duruyodu.Yakından inceledim ama foto çekmedim.

Testing...

Mondeo'da 1-2 yıldır buralarda geziyordu :) Şuan Edge geziyor misal..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Koltukların altıgen motifi, açık ara baklavadan daha güzel görünüyor. Özel gösterge panelinin resmini göremedim ama iç tasarımın aynı olmasından, standarttan çok farklı olmayacağını düşündürüyor, umarım yanılıyorumdur (gerçi gördüğüm kadarı ile güncel yarı dijital gösterge de oldukça güzel)... Jantlar heyecan yaratmamakla birlikte "güzel" tanımını karşılıyor... Ülkemizde 1.5 motor(dizel yahut benzinli) ile sunulmayacak sanırım; fiyatı gerçektem premiyumu  aratmayacaktır o zaman...

O kadar parayı cepten çıkarmaya karar verince seçenek de çoğalıyor; çok satacağını düşünemiyorum... :blink:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

white noise sistemi güzel bişi ... geçen gün denedik, çok da güldük.  servis mühendisliği tüplü havalı yat kornası bulmuş bir yerden, onun frekans aralığını sisteme referans noktası olarak kaydetmişler. arabanın içine giriyorsun, eleman dışarıdan korna'ya basıyor ... içeriden duyulan ses çok ama çok zayıf bir -biiip- dışarısı ise VONNNKKKK diye inliyor tabi.  :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

White noise bence de yararlı olacaktır.. Koltukların bal peteği deseni cidden güzel.. o eski baklava deseni kötüydü..

Sadece 2.0 motor seçeneğiyle sunulması, ne kadar doğru bilemiyorum.. Premium hedef kitlesi amaçlanıyorsa o kitle Mercedes'ten, BMW'den, Audi'den dönüp Vignale Mondeo almaz.. 1.6 sunulmaması bence hatalı ama tabi gerekli piyasa eğilim araştırması yapılmıştır zannediyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye düşük istiyorum derse bize özel kondurtabilir. Kaan abi belki biliyordur bizde ne sunulacak ama 2.0 satabilirler geneli zaten filo olacağı için, yani patron yarılarına güzel araba olacak :D Olacağı o bizde :zha:

Keşke patron yarısı olsak da beleş binsek :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford Mondeo Vignale Üretime Hazır (Son Bilgi Ve Fotoğraflar) olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.