Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Mk3 1.6 Ecoboost Mtune200

Servet Ö.

Önerilen Mesajlar

1.6 Ecoboost araç sahiplerinin çoğu takip etmiyordur diye yazıyorum.

Mountune araç temel garantisini bozmadan yazılım ve donanım upgrade paketi oluşturmuş durumda.

Daha önceden vardı fakat yazılım konusu muallaktaydı. Yazılımı workshoplarında yapmak gerekiyordu.

Şimdilerde çıkardığı pakette ise mobil accessport cihaz kullanılarak kendiniz yazılım atabiliyorsunuz çok basit bir şekilde. Hem arabanın yazılımı upgrade olunca siz yine upgrade olmuş remapped dosyaları tekrar atabiliyorsunuz. 

Şimdiye kadarki edindiğim tecrübelere dayanarak emsal alabileceğimiz motorlara ve arabalara bakarak 1.6 ecoboostların performans darboğazının hava yakıt (afr) oranının hızlı ayarlanamıyor, hava akışının motorun beklendiği gibi hızla artamadığından kaynaklandığını kendi namıma söyleyebilirim. (Tabi bunun zilyon tane sebebi var)

Siz yazılımla taklalar atın fakat araba yeterli havayı istenen kalitede alamadığından beklenen performansı üretemeyecektir.

Birçok firma bunu farketmiş olacak ki, yazılımın yanında arabanın daha çok hava alabilmesi için yüksek geçirgenlik özellikli hava filtresi, aldığı havayı daha çok soğutarak daha fazla hava girebilmesi için bu paketin içerisine MK3 ST250 lerde kullanılan çift girişli hava filtre kutusu ve daha efektif çalışan intercooler koymuş. Bu donanımların en güzel özelliği ise delme dikme işlemi olmadan tak kullan olması.

Fiyatı göreceli pahalı görünüyor. 995Gbp (+ %25 gümrük vergisi), 60Gbp = 1303Gbp = Yaklaşık 5bin TL

1200 TL yazılım, 1700TL intercooler, 500TL Hava filtre kutusu dersek mantıklı görünüyor fakat fiyata vergi ve kargo girince uçuyor. 

Cem Boneval'a duyrulur :)

İlgilenenler için link: http://www.mountunestore.com/collections/mk3-focus/products/mtune-200-power-upgrade-kit?variant=1267144300

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hissedilir gücü ne kadar arttırıyor acaba yoksa sadece 20 ps için bu miktar ücret verilir mi? Bilemiyorum.

20bg eyvallah ama Torque? :) Bir de hangi devirde ne geliyor, ne kadar hızlı geliyor. Bunları düşünmek lazım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.6 Ecoboost araç sahiplerinin çoğu takip etmiyordur diye yazıyorum.

Mountune araç temel garantisini bozmadan yazılım ve donanım upgrade paketi oluşturmuş durumda.

Daha önceden vardı fakat yazılım konusu muallaktaydı. Yazılımı workshoplarında yapmak gerekiyordu.

Şimdilerde çıkardığı pakette ise mobil accessport cihaz kullanılarak kendiniz yazılım atabiliyorsunuz çok basit bir şekilde. Hem arabanın yazılımı upgrade olunca siz yine upgrade olmuş remapped dosyaları tekrar atabiliyorsunuz. 

Şimdiye kadarki edindiğim tecrübelere dayanarak emsal alabileceğimiz motorlara ve arabalara bakarak 1.6 ecoboostların performans darboğazının hava yakıt (afr) oranının hızlı ayarlanamıyor, hava akışının motorun beklendiği gibi hızla artamadığından kaynaklandığını kendi namıma söyleyebilirim. (Tabi bunun zilyon tane sebebi var)

Siz yazılımla taklalar atın fakat araba yeterli havayı istenen kalitede alamadığından beklenen performansı üretemeyecektir.

Birçok firma bunu farketmiş olacak ki, yazılımın yanında arabanın daha çok hava alabilmesi için yüksek geçirgenlik özellikli hava filtresi, aldığı havayı daha çok soğutarak daha fazla hava girebilmesi için bu paketin içerisine MK3 ST250 lerde kullanılan çift girişli hava filtre kutusu ve daha efektif çalışan intercooler koymuş. Bu donanımların en güzel özelliği ise delme dikme işlemi olmadan tak kullan olması.

Fiyatı göreceli pahalı görünüyor. 995Gbp (+ %25 gümrük vergisi), 60Gbp = 1303Gbp = Yaklaşık 5bin TL

1200 TL yazılım, 1700TL intercooler, 500TL Hava filtre kutusu dersek mantıklı görünüyor fakat fiyata vergi ve kargo girince uçuyor. 

Cem Boneval'a duyrulur :)

İlgilenenler için link: http://www.mountunestore.com/collections/mk3-focus/products/mtune-200-power-upgrade-kit?variant=1267144300

tüketim hakkında bir bilgi var mı? olumlu yada olumsuz etkisi ben göremedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tüketim hakkında bir bilgi var mı? olumlu yada olumsuz etkisi ben göremedim.

Artar. Artmaması için bir sebep de yok ayrıca :) Güç isteyen gaza dokunur, gaza dokununcada fazla yakar. Üstüne fazla düşünmeye gerek yok. Ama atla deve fark olmayacaktır. Stock verilerden 1-1.5LT oynar muhtemelen.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.