Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2010 Focus (Benzin+Lpg) 90000 Bakım

Önerilen Mesajlar

Uzun uzun düşündükten sonra aracımın 90000 bakımını da serviste yaptırmaya karar verdim adım adım yaşadıklarımı size aktarmaya çalışacağım

yapılacak işlemler

normal bakım(yağ+filtreler+buji)= yaklaşık 350 tl( ki pek dokunuyordu bana sanayide buji hariç 200-250 tl ye çıkınca diyorsunuz ki 50-100 için servis dışına gitmesin aracı da bir güzel yıkıyorlar çünkü)

artı olarak 90000 de olması gereken triger seti + alternatör(v kayışı seti) ve arka balatalar cıkınca ve bunlara fren hidroliği ve carbon temizleme ne demekse onu eklediklerinde;

benim hesaplamalarıma göre 650-750 tl servis(triger ve normal bakım) gelir diye beklerken

diğer masraflar ile (alternatör kayışı+buji arka fren balataları+fren hidroliği+carbon bakımı) birlikte toplam pazarlık+pazarlık 1250 tl ye anlaştık böyle olursa son servis maceram olur diye düşünüyorum.

niye dışarıya gitmediniz sorusunu duyar gibiyim

Birincisi sanayide de bu işlemleri yaklaşık 900-1000 tl gibibir paraya yapılacağını öngördüm

İkincisi Bu araç benim uzak ara kullandığım en iyi araba hem kendimi hem arbayı şımartmak adına ve sanayide olan bitenlerin de can sıkıcı olduğunu düşündüğümden bu şekilde bir yol aldım.

siz değerli arkadaşlarla fatura detaylarını yarından sonra paylaşacağım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

bence 1200 tl çok değil uygun bir fiyat . dışarda 1000 tl değil 800 tl de olsa yaptırmam bu işlemleri.

350 tl zaten yagı filtresi. 850 tl de triger seti + alternatör+balata + temızlemeler uygun bence işçilik le beraber uygun. sanayidene olduğunu bilmediğiniz yedek parçalarla değişceğine orjinal malzeme her zaman daha iyidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.