Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2015 Ford Focus 1.6 Tdci 95 Ps Ve 2012 Ford Focus 1.6 Tdci 115 Ps 0-100 Hızlanma Ve Fren Testi

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Hızlanma testleridir.

Araçlar:

---> 2015 Ford Focus 4K 1.6 Tdci 95 Ps 230 Nm 205/55 R16 + Ben

---> 2012 Ford Focus 5K 1.6 Tdci 115 Ps 270 Nm 215/50 R17 + Ozan

Araçlarda yazlık papuç var, hava 3 derece.

Sonuçlar video'da 

EK: 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İkinci olsun :P

fabrika verilerine bakayım dedim, makyajlı makyajsız aynı görünüyor (güncel ingiltere broşürü, bendeki eski broşür) 205 lastiğe geçince güncellemediler mi acaba, yada 205-215 farketmiyor?) kafam karıştı. Sağlama açısından bide değişip denesek iyiydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fabrika verilerine bakayım dedim, makyajlı makyajsız aynı görünüyor (güncel ingiltere broşürü, bendeki eski broşür) 205 lastiğe geçince güncellemediler mi acaba, yada 205-215 farketmiyor?) kafam karıştı. Sağlama açısından bide değişip denesek iyiydi.

Biliyorsun ne kadar değişsek bile hem aynı yapamayız hemde sağlıklı ölçüm değil, unut gitsin :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biliyorsun ne kadar değişsek bile hem aynı yapamayız hemde sağlıklı ölçüm değil, unut gitsin :D

dediğin gibi tcs kapalı sonuçları yakınsa :D ikimizde tutarlıyız demektir amaç zaten ölçüm değil karşılaştırma :) neyse benim uyku saatim geldi :D

bende tcs devreye girmemiş, ilginç.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan'un sonuçları normale yakın, Yakubun değerleri fazla iyi.

Yakup'tan 1 saniye çalıp Ozan'a yazmak, ya da testi başka bir 115 PS ile tekrarlamak lazım. 

Beri taraftan 205/55-16 ile 215/50-17 arasında dar geniş lastik aleyhine aktarma oranında %2,4 azalma var, bu da ivmelenmeyi bir nebze etkiler.  

Detaya girersek

- Vites değişim devri

- Hız göstergesi kalibrasyonu

- Aracın yıpranması

- Lastik basınçları

- Ölçüm tekniği hataları 

gibi pek çok neden sonucun güvenilirliğini etkiler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O zaman biraz daha detay yazayım. Yakup öyle yaptığı için 4000de değiştirmeye çalıştım.

Araba lastikleri 215 55 16 sanıyor (%0.6 ekstra sapma var)

km 30000 bakımdan sonra 7000 km geçti

Lastikler 32 psi

bu baya garip sonuçlar doğurmuş ya la. Ozan'ın arabası gitmiyor bence, ya da vites değiştirmeyi unutmuş :D:P

Benimki zaten gitmiyoda yakupunki fazla gidiyo bence, öncesinde de yetişemedik ya la :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.