Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2015 Makyajlı Ford Focus Trend X 1.6 Tdci İncelemesi Ve Makyajsız Kıyaslaması & Test Sürüşü

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Elinize sağlık. Focustaki Kapıların ağırlığının nedeni nedir? Araca binen kişilerin ilk sorduğu soru.

Rica.

'Ağır' niteliğinde değiller ama bir şeyin ağır olması malzemedendir yani başka bir şey değil :) Alıştıkları araçlar hafif olmuş olabilir artık üreticiler bazı parçaların direncini arttırarak belirli parçaları daha hafif yapma derdinde, focus'da da az bile olsa var. (çeşitli yerlerde)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Rica.

'Ağır' niteliğinde değiller ama bir şeyin ağır olması malzemedendir yani başka bir şey değil :) Alıştıkları araçlar hafif olmuş olabilir artık üreticiler bazı parçaların direncini arttırarak belirli parçaları daha hafif yapma derdinde, focus'da da az bile olsa var. (çeşitli yerlerde)

2 Fiesta kapısı gibi :) tabi insan alışınca fark etmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eline sağlık Yakup, yalnız bir şey dikkatimi çekti,bagaj kapağı makyajsız versiyonda biraz daha aşağıda kalıyor sanki açılınca. Bunda baya baya dibe kadar gitmiş gibi acaba  bir değişiklik (ağırlık v.s etkileyecek cinsten) mi var?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eline sağlık Yakup, yalnız bir şey dikkatimi çekti,bagaj kapağı makyajsız versiyonda biraz daha aşağıda kalıyor sanki açılınca. Bunda baya baya dibe kadar gitmiş gibi acaba bir değişiklik (ağırlık v.s etkileyecek cinsten) mi var?

Peki aracın da zaten alçakta kaldığını fark ettin mi? Lastik ölçülerinden dolayı 4 mm alçak yenisi. Fotoğrafta göz yanılması var sanırım biz bakarken farkı hissetmedik yani o bölümde değişiklik yapıldığını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki aracın da zaten alçakta kaldığını fark ettin mi? Lastik ölçülerinden dolayı 4 mm alçak yenisi. Fotoğrafta göz yanılması var sanırım biz bakarken farkı hissetmedik yani o bölümde değişiklik yapıldığını sanmıyorum.

Fotoğraftan değilde videoda fark ettim bu olayı ben,araç alçaldı evet ama bunla ilgisi olacağını sanmam zaten 4mm'den fazladırda kesin bagaj kapağındaki açılma aralığı. Dediğin gibi bakış açısındanda farklı algılamış olabilirim ama bir değişik geldi,sormadan edemedim belki gözlemlemişsindir diye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eline sağlık. 

Far kumandasının bacağına dokunmasını anlamadım. O bölümü değiştirdiler mi? Yoksa senin oturma pozisyonu ve boyunla mı alakalı? 

Bir de değiştirmişken ön yolcu önündeki airbag bulunan (torpido üstü) aşırı şişkin ve ön camdan yolcu alanına doğru gereksiz bölümü cama doğru çekseler çok iyi olacaktı. Oraya oturan bu ne oluyor. 

Trend x için makyajsız kasaya göre daha zengin ve kaliteli, malzeme kaynaklı zayıf görünüm iyileşmiş sanırım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eline sağlık. 

Far kumandasının bacağına dokunmasını anlamadım. O bölümü değiştirdiler mi? Yoksa senin oturma pozisyonu ve boyunla mı alakalı? 

Bir de değiştirmişken ön yolcu önündeki airbag bulunan (torpido üstü) aşırı şişkin ve ön camdan yolcu alanına doğru gereksiz bölümü cama doğru çekseler çok iyi olacaktı. Oraya oturan bu ne oluyor. 

Trend x için makyajsız kasaya göre daha zengin ve kaliteli, malzeme kaynaklı zayıf görünüm iyileşmiş sanırım. 

Engin Abi zaten bende anlamıyorum far kumandasına 190 boyla ben nasıl dizimi çakamıyorum :D .Ya bende birşey mi var acaba.Bu arada bence donanım farkı aracın dışında değil de sadece içinde olması gerektiğini düşünüyorum.Makyajlıyla  sanırım dediğim yola doğru gidiyorlar.Sac jant sanırım artık yok focuslarda ve bence süper.Düşünün 60 bin tl veriyorsun ama araban sac jant ve hemen gidip önce jant alıyorsun 2 bin tl harcayıp.61 bin olsun alaşım jant olsun benden de + puan olsun :)

Bir de Yakup inceleme videosunda aracın içinin makyajsıza göre daha sessiz olduğunu söylediğinde şimşek çaktı. Bizim kapı fitillerinin sesi aldığı yönünde bir duyum almıştım kaynağını hatırlayamadım.Peki artık makyajlı ve makyajsız arasındaki parça uyumu araştırmaları yapılabilse bence süper olurdu.Makyajlının kapı fitilleri acaba daha mı az ses alıyor.Makyajlının kasislerdeki sessizliği ön takımlara yapılan değişikliktenmi kaynaklanıyor.Ön takım makyajsıza sorunsuz takılabiliyor mu? Kafamda deli sorular.Ben gidip biraz bilet satıyım pahalısından

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Engin Abi zaten bende anlamıyorum far kumandasına 190 boyla ben nasıl dizimi çakamıyorum :D .Ya bende birşey mi var acaba.Bu arada bence donanım farkı aracın dışında değil de sadece içinde olması gerektiğini düşünüyorum.Makyajlıyla sanırım dediğim yola doğru gidiyorlar.Sac jant sanırım artık yok focuslarda ve bence süper.Düşünün 60 bin tl veriyorsun ama araban sac jant ve hemen gidip önce jant alıyorsun 2 bin tl harcayıp.61 bin olsun alaşım jant olsun benden de + puan olsun :)

Bir de Yakup inceleme videosunda aracın içinin makyajsıza göre daha sessiz olduğunu söylediğinde şimşek çaktı. Bizim kapı fitillerinin sesi aldığı yönünde bir duyum almıştım kaynağını hatırlayamadım.Peki artık makyajlı ve makyajsız arasındaki parça uyumu araştırmaları yapılabilse bence süper olurdu.Makyajlının kapı fitilleri acaba daha mı az ses alıyor.Makyajlının kasislerdeki sessizliği ön takımlara yapılan değişikliktenmi kaynaklanıyor.Ön takım makyajsıza sorunsuz takılabiliyor mu? Kafamda deli sorular.Ben gidip biraz bilet satıyım pahalısından

Olan yine vatandaşa oldu pahalisindan[emoji17] [emoji17] [emoji17]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Olan yine vatandaşa oldu pahalisindan[emoji17] [emoji17] [emoji17]

Nidenki.Farzet aracında bir sorun oldu ve garantiden parça değişti.Misal direksiyon kutusu.(Örnek olarak verildi uyuyor mu bilmiyorum).Makyajsızda ses yapıyordu.Makyajlıda bunu gidermişlerse ve senin arabana uyuyorsa güzel bir sonuç olmaz mı? neyse konuyu dağıtmayalım Yakup kızar şimdi :D (Bunu yazmam bile kızmasına sebep zaten ama napıyım seviyorum kızmasını )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.