Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Kolçak Sorununu Çözelim

Serkan erden

Soru

arkadaşlar focus 3 ve 3,5 ile ilgili kolçak sorunumuz devam etmekte. aranızda bu işlerden anlayan bir imalatçı tanıdığı olan yokmu? kolçak  yapıp piyasaya sürsün, çünkü hiç yok piyasada, eminim satışıda olur. yada birlikte toplanıp satan bir yerden toptan alalım ucuza gelir. yetkili servis 1000 tl diyor. çok fazla...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Kılıfları Bursa'da oto aksesuar satan bir yerden aldım. Önde iki koltuk için, arkada yok. Fiyat 80 tl.

Kolçak rengiyle uyum sağladığı için renk tutmama sorunu da hallolmuş oldu.

Arkayı kullanmıyoruz desem yeridir,sorun değil :) 

A.Çoşar hocamında dediği gibi isim varsa belki internetten bulunabilir,dükkan veya ürün,aklınızdaysa alabilirsek güzel olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İsmini söylesen,sanırım internette bulabiliriz. Ben de bunlardan arıyorum.Benim arabaya taktığım kolçak ta aynı renk.

Aksesuar Center. Omsa'nın sitesinde mağazalarımız kısmında tel no ve adres var...

Direkt link:

http://www.omsaline.com/?page=temsilci&ilno=16

Ercüment Balcı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Konuyu tekrar canlandırayım. Zira ben de aracıma burada bilgi veren arkadaşlar sayesinde kolçak taktırdım. Bostancıdaki Aes oto. Google'da aes oto yaz çıkıyor adresi. Haritadan baktım.Çok kolay buldum. 2 hafta önce taktırdım. En önemli eksikliği halletmiş oldum. 175 tl. Telefonla sorduğumda takma parası alıyor musunuz dedim 25 tl dedi ama taktırdıktan sonra almadılar. Böyle bir durum açıkçası çok hoşuma gitmedi. İş yoksa 20 dakıka bile sürmüyor takılması. Bir de iki tip kolçak var. biri 15 cm eninde diğeri 10 cm gibi bir şeydi. Ben 15 cm genişliğindeki kolçağı taktırdım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba, konuyu hortlatmak istedim. 

Focus 3,5 için aşağıdaki ürünlerden birini alıp / taktırıp kullanan arkadaşlardan her iki ürün için foto ve yorum rica ediyorum.

Omsa'nın geçmeli olan ürünü renk olarak çok sırıtıyor mu? ses yapıyor mu? takan arkadaşlar foto paylaşabilir mi?

AES oto da koltuğa monte edilen üründe zamanla esneme oluyor mu?, koltuğa bir zararı var mı? en olarak orta boşluğu doduruyor mu? yoksa ensiz mi kalıyor?

DipNot: Bir daha boş araba alırsam iki olsun :) 

316163384_tn50_0.jpg?1513324095

aes1.jpg

aes2.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
18 dakika önce, Deniz Gecgel yazdı:

Focus 3,5 için aşağıdaki ürünlerden birini alıp / taktırıp kullanan arkadaşlardan her iki ürün için foto ve yorum rica ediyorum.

Omsa'nın geçmeli olan ürünü renk olarak çok sırıtıyor mu? ses yapıyor mu? takan arkadaşlar foto paylaşabilir mi?

AES oto da koltuğa monte edilen üründe zamanla esneme oluyor mu?, koltuğa bir zararı var mı? en olarak orta boşluğu doduruyor mu? yoksa ensiz mi kalıyor?

aes1.jpg

aes2.jpg

Bu ürüne benzer ürün kendim yaptırdım.Benden sonra da omsa line tarafından yapıldı. kullananlar var ama aradığın araca göre kontrol et sorunsuz kullanırsın diye tahmin ediyorum 

--49 dakika sonra eklendi--
3 saat önce, Deniz Gecgel yazdı:

aes1.jpg

aes2.jpg

benim kendim yaptığım kolçak

yardımcı olursa

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Haftasonu aes oto’da taktırdım. Merak edenler için fotoğrafları da ekliyorum. Montaj yaklaşık yarım saatte bitti. Fiyat 200tl. Pazarlık olur muydu bilmiyorum, fiyatı söyledi tamam takın dedim. Şimdilik gayet memnunum. 1 yıldır taktırsam mı taktırmasam mu diyordum, keşke hiç beklemeseymişim. Alışması zaman alan tek şey el freni kol dayama inik durumdayken zor erişilebilir oluyor. O yüzden el freni çekilecek/indirilecekse kol dayamayı kaldırmak gerekiyor. Zamanla sarkma/çökme de yapmazsa gayet güzel uygulama.

D6CE5C4D-444D-4C09-BA1A-081198716C57.jpeg

2C66EBDB-00B4-4FAD-AB81-6908FDC5B4AD.jpeg

942E46CA-ABA1-41FB-B9CC-1A851AC37C6D.jpeg

8EF8AB50-810E-4DED-BD91-9664F8F77B42.jpeg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Haftasonu aes oto’da taktırdım. Merak edenler için fotoğrafları da ekliyorum. Montaj yaklaşık yarım saatte bitti. Fiyat 200tl. Pazarlık olur muydu bilmiyorum, fiyatı söyledi tamam takın dedim. Şimdilik gayet memnunum. 1 yıldır taktırsam mı taktırmasam mu diyordum, keşke hiç beklemeseymişim. Alışması zaman alan tek şey el freni kol dayama inik durumdayken zor erişilebilir oluyor. O yüzden el freni çekilecek/indirilecekse kol dayamayı kaldırmak gerekiyor. Zamanla sarkma/çökme de yapmazsa gayet güzel uygulama.

D6CE5C4D-444D-4C09-BA1A-081198716C57.jpeg

2C66EBDB-00B4-4FAD-AB81-6908FDC5B4AD.jpeg

942E46CA-ABA1-41FB-B9CC-1A851AC37C6D.jpeg

8EF8AB50-810E-4DED-BD91-9664F8F77B42.jpeg

Sonradan takılanların çoğu sırıtıyor ama bu orijinal gibi duruyor güle güle kullanın.

Adem Kazıl tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, Adem Kazıl yazdı:

Sonradan yakılanların çoğu sırıtıyor ama bu orijinal gibi duruyor güle güle kullanın.

Kumaşının rengi ve yapısı dikkatle incelemedikçe koltuk ile aynı görünecek kadar yakın araç döşemesine. Bu yüzden sırıtmıyor.

Kullanılmadığı durumdaki fotoğrafı eklememişim. Onu da aşağıda ekledim. Fotoğraf biraz kalitesiz çekim oldu.

8C314BC3-5360-4A55-BD8B-4409B956B917.jpeg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Montaj koltuk iskeletine değil mi?

Evet montaj koltuk iskeletine. Önce sırtın sağ tarafını sıyırıp iskeletteki deliğe montaj karşılığı takıldı. Sonra kılıf kapatıldı kumaşta ufak bir delik açılıp kol dayama karşılığa montaj yapıldı.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

https://tr.aliexpress.com/item/Araba-Styling-Siyah-Merkezi-Konsol-Kutusu-Ford-Focus-I-in-MK2-2005-2011-Yeni-Kol-Dayama/32942932783.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4edd4c4dAQb7qK

Aliexpressten focus 2 için olan kolçağı aldım, kesip biçip focus 3'e montaj yapmaya çalışacağım umarım güzel olur ürünün orjinal bi görünüşü var bence

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
18 saat önce, Haydar Kaya yazdı:

https://tr.aliexpress.com/item/Araba-Styling-Siyah-Merkezi-Konsol-Kutusu-Ford-Focus-I-in-MK2-2005-2011-Yeni-Kol-Dayama/32942932783.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4edd4c4dAQb7qK

Aliexpressten focus 2 için olan kolçağı aldım, kesip biçip focus 3'e montaj yapmaya çalışacağım umarım güzel olur ürünün orjinal bi görünüşü var bence

Arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.

20190225_203725.jpg

20190225_203734.jpg

20190225_203853.jpg

20190225_203900.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.