Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sıfır Focus (Araç teslim süresi)

Halil Ibrahim Dursun

Önerilen Mesajlar

Bugün bayiyle görüştüm, durum bilgisi olarak 61 statüde olduğunu söyledi. Kaan abinin daha önce belirttiklerinden anladığıma göre araç henüz limana gelmemiş ancak teslimat süresi olarak hala 19 ağustos gözüküyormuş. Bu hafta yetişir inşallah bakalım artık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün bayiyle görüştüm, durum bilgisi olarak 61 statüde olduğunu söyledi. Kaan abinin daha önce belirttiklerinden anladığıma göre araç henüz limana gelmemiş ancak teslimat süresi olarak hala 19 ağustos gözüküyormuş. Bu hafta yetişir inşallah bakalım artık.

61 sıkıntı en azından ne zaman 61 olduğunu bilmek lazım şuan 65 olmasını beklemek lazım gerisi gelir zaten, aracınız hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...
3/26/2015 - 00:18 tarihinde, Kaan Yagizer yazdı:

Eli kulağında üstadım, benim de 65'te arabalarım var ... gümrükten beraber geçiyor kuZu'lar (Bkn.meeeeeeeee hesabı) ...bir kaç güne kadar başlarsınız keyif sürmeye. Bu aralar gümrük'te biraz sıkıntı var ... neden derseniz TRT bandrolu alıp gelin, yoksa sizi gümrükten geçirmeyiz demeye başladılar. (eskiden bandrol işini sonradan hallediyorduk) TRT'de sağ olsun  sanki para almıyor da, lütfediyor bandrolleri ... en az 2 gün iş uzuyor.  

Kaan Bey Merhaba..arastira arastira bu forumu buldum.. statu 49 olan bir arac bu ay icinde teslim edilebilir mi? Bana temmuz teslim diyorlar ama sizin verdiğiniz bilgilere gore uretim asamasinda olan bir arac bu ay icinde nasil teslim olabilir. Sizin gorusunuzu merak ettim..bu arada kuga bekliyoruz hayirlisi ile..

Bu arada diger arkadaslar site paylasmislar sirf merakimdan marintraficc uygulamasindan neye bakmam gerekiyor gemi durumlari icin..hango gemi hangi liman bu geminin bir kodumu var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

İnşaallah bundan daha fazla ertelemeden aracınızı teslim alabilirsiniz. Bu arada ufak bir tavsiye, aracı teslim aldığınızda ilk boş vaktinizde bir ekspertiz uygulamasına sokup boya ve hasar kontrolü yaptırmanızı kesinlikle tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Onun çok faydası olmaz teslim kağıdını imzalamadan direkt orada bakmalı. 

Hukuki işlemler açısından tabii ki bu daha büyük bir avantaj. Ama öyle bir imkan yoksa eğer araç galeriden alındığı gibi bir ekspertiz uygulaması yapan yere götürülüp, kontrol ettirilip, bu da noter onaylı çıktıyla desteklenebilirse sıkıntı olacağını sanmıyorum. 20-30 km içinde aracı vurup, tamir ettirip öyle ekspere sokamayız neticede.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Yaşanmamış şeyler değil yalnız :) Pert olan araba biliyorum kasko vs yaptıramadan bayiden çıktığı gibi. 

Tabii ki kesinlikle. Bizzat yakınımın başına geldi kaskoyu ertesi gün yaptırırım dedi ve aracı aldığı ilk gün takla attı, pert oldu araba. Kullanmadığı aracın kredi borcunu falan ödedi. Allah kimseye göstermesin.

2010'da almış olduğumuz Fiesta'yı galeriden çıkardık 10 km sonra taksici geldi arkadan vurdu. 10 km'lik aracın arka tamponu değişti. Çok şükür ki kasko yaptırmadan galeriden çıkarmıyoruz aracı.

Kesinlikle kasko yaptırılmadan araç galeriden çıkarılmamalı. Yapılabiliyorsa orada teslim almadan evvel boya ve hasar kontrolü yapılmalı ve imzalı kağıt alınmalı hasarsız ve boyasız bir aracı teslim aldığına dair. Yapmıyorlarsa da galeriden çıkıldığı gibi noter onaylı bir eksper uygulamasıyla araca baktırılmalı. Dediğim gibi o aradaki bir kaç saat ve km'de aracı vurup tamir ettirme imkanı olmayacağı için sıkıntı olmayacaktır. Maalesef insan güvenemiyor, hasarlı aracı sıfır diye verebiliyor bütün yetkili galeriler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Yaşanmamış şeyler değil yalnız :) Pert olan araba biliyorum kasko vs yaptıramadan bayiden çıktığı gibi. 

bi yakınım 1999'da mitsu carismayı daha çıkarken perte çıkarmıştı.

kaskoyu yaptırdığı için yeni araba verilmişti

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.