Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sıfır Focus (Araç teslim süresi)

Halil Ibrahim Dursun

Önerilen Mesajlar

cidden araba yok ama Yakup, bu ay gelen gemide ki araçların tamamı satılmış/bağlantılı desem inanır mısın? hatta bir adım öteye geçeyim, şirkete (bizim şirkete) dışarıdan (kısa dönem kiralama) 10 adet Fiesta kiraladım ... bu ay sonu araçlarım gelince kiralık Fiesta'ları iade edeceğim ... o derece yani.  showroom'a koyacak araba bulamıyorum yahu ... aramızda -showroom sünnetçi vitrinine döndü- geyiği bile çeviriyoruz. (malumunuzdur, sünnetçinin vitrini boştur ... adamcağız oraya ne koyacak ki?)

kaan abi bu ay gelecek gemi tahmini olarak nezaman gelir?konunun piiri sizlersiniz bana yardımcı olun netür bi yol izlemeliyim ?

Lütfen büyük karakterle yazmayalım hayırlı olsun.

uyarınız için teşekkürler yeniyim kusuruma bakmayın...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kaan abi bu ay gelecek gemi tahmini olarak nezaman gelir?

üstadım hava (örnek: fırtına çıktı/çıkmadı) ve uğranacak limanların durumuna (örnek: pire limanında grev var/yok) bağlı olarak bir kaç gün sarkma olsa da normal koşullar altında ayda iki (2) gemi geliyor. İlk gemi 23/24/25'i gibi limana yanaşıyor ve normalde 24, max.36 saatte vira bismillah diyor. İkinci gemi ise ondan bir hafta kadar sonra ... yani 29/30/01'i gibi geliyor ve o da 24 saatte gemiyi boşaltıp (Türkiye ilk ve son durak) yani arabaları indirip yerlerine ticari araçları (courier - transit ve sandık motor) yükleyip gidiyor.

...sizin aracınız hangi gemide? kaç statü'de? ...her aracın bir sipariş takip numarası vardır. bayiniz aracın güncel durumunu sistem üzerinden kontrol edip size bildirir (...ki zaten tahmini teslim tarihini en sağlıklı onlar verir) ...kimi zaman tescil sisteminde (Asbis) veya gümrükte (örnek:geçen ay yaşanan TRT bandrolü krizi) sorunlar yaşansa da tahmini teslim tarihlerine sadık kalmaya çalışılır.

sonuç : aracı aldığınız bayi ile dirsek temasında kalmaya devam (bence)  

...biz en fazla hariçten gazel okuruz, tecrübelerimizi paylaşırız ... güncel/doğru bilgi bayinizde. 

Kaan Yagizer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

üstadım hava (örnek: fırtına çıktı/çıkmadı) ve uğranacak limanların durumuna (örnek: pire limanında grev var/yok) bağlı olarak bir kaç gün sarkma olsa da normal koşullar altında ayda iki (2) gemi geliyor. İlk gemi 23/24/25'i gibi limana yanaşıyor ve normalde 24, max.36 saatte vira bismillah diyor. İkinci gemi ise ondan bir hafta kadar sonra ... yani 29/30/01'i gibi geliyor ve o da 24 saatte gemiyi boşaltıp (Türkiye ilk ve son durak) yani arabaları indirip yerlerine ticari araçları (courier - transit ve sandık motor) yükleyip gidiyor.

...sizin aracınız hangi gemide? kaç statü'de? ...her aracın bir sipariş takip numarası vardır. bayiniz aracın güncel durumunu sistem üzerinden kontrol edip size bildirir (...ki zaten tahmini teslim tarihini en sağlıklı onlar verir) ...kimi zaman tescil sisteminde (Asbis) veya gümrükte (örnek:geçen ay yaşanan TRT bandrolü krizi) sorunlar yaşansa da tahmini teslim tarihlerine sadık kalmaya çalışılır.

sonuç : aracı aldığınız bayi ile dirsek temasında kalmaya devam (bence)  

...biz en fazla hariçten gazel okuruz, tecrübelerimizi paylaşırız ... güncel/doğru bilgi bayinizde. 

abi verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim bende bayiye sordum sistem üzerinden göremiyormusunuz diye öyle bi sistem yok cevabını aldım nasıl bi yere çattım nasıl bi satış temsilcisine çattım vallahi anlamadım...

Fahrettin Keskin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arabayı ilk teslim aldığım anı hiç unutmam sanırım... ilk arabam (daha önce babamın mareasını kullanıyordum) o mis gibi kokusu, ilk yürüyüşü falan. süper bir duyguymuş araba almak, inşallah tekrar nasip olur.

neyse siz gemicikleri takip edin, canınızı sıkmayın, gidin satışı yapan arkadaşın ofisinde yatın :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yav Allah bozmasın da bende de ne şans var.Benim arabanın tesliminde de bayi bana sürpriz hazırlamıştı.Ben arabayı daha 10 gün sonra beklerken imza atmanız lazım diye davet etmişlerdi.Ana bi baktım benim araba plakası felan takılmış karşıdan bana bakıyor :D .Ankara Tur otodan Merve hn a buradan tekrar teşekkürlerimi ileteyim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizde 2014 aralıkda aldık gemi falan beklemedik bayiye ilk gelen makyajlıyı aldık almasınada 2015 çıkışlı olsun dedik ocağı bekledik sonra kar yağdı erimesini bekledik :)En azından araba bayideydi gelip geçerken uğruyoduk yanına :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yav Allah bozmasın da bende de ne şans var.Benim arabanın tesliminde de bayi bana sürpriz hazırlamıştı.Ben arabayı daha 10 gün sonra beklerken imza atmanız lazım diye davet etmişlerdi.Ana bi baktım benim araba plakası felan takılmış karşıdan bana bakıyor :D .Ankara Tur otodan Merve hn a buradan tekrar teşekkürlerimi ileteyim.

O değilde abi sen '' Sıfır Mondeo(Araç teslim süresi) '' konusunu ne zaman açıyorsun? :D

Semih G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracımın Şuanda Gümrükte Olduğunu ve sisteme giriş yapıldı mı hangi durumda olduğunu sorusunu sorduğumda sisteme giriş yapılmadı aranıp aracın gümrükte olduğunu söylediklerini bildirdiler firmadan gümrük işleri ne kadar sürer ve aracıma ne zaman kavuşabilirim sıkıldım acıkcası gönderilen bir ekran resmi var bayi sipariş numarası felan yazıyor biz kontrol edebiliyor myuz acaba o numaradan durumu ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.