Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Mondeo İçin Eksik Gördüğünüz Donanımlar Anketi

Yakup Ç. A.

Mondeo'da neler olsun isterdin?  

103 üye oy kullandı

1. 1. Mondeo'da neler olsun isterdin?

• Anahtarsız giriş sistemi
      64
    • Mini boy yedek lastik (en azından servis opsiyonlu)
      34
    • Elektrikli bagaj kapağı (Hb ve Sw için en azından)
      42
    • Spor süspansiyon opsiyonu
      22
    • Isıtmalı direksiyon (Koltuklara ilave olarak)
      29
    • Adaptif Hız Kontrol sistemi - Yaya algılama sistemi ile birlikte
      47
    • Arka spoiler ile birlikte spor görünüm opsiyonları (bodykit)
      24
    • Ucuz paket (x gibi) [Adaptif Led far, Elektrikli deri koltuk, Anahtarsız giriş]
      53

Önerilen Mesajlar

Stepne istemek en doğal hakkıdır ona katılırım. Ben istermiyim istemem. 1997'den bu yana hiç lastik patlatmadım, ha ola ki lastiğim patladı elimi bile sürmem, lastik sigortam var kasko yol yardımım var dünya para ödemişim bunlara, gelsin işlerini yapsınlar onlar taş kökü mü yiyecekler :)

benimde yol yardımı kaskom var ama onlarin gelmesini bekleyene kadar ben 10dk. da işimi hallederim ...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Canım Allah başka dert vermesin, o zaman paraya kıyar arabaya run-flat lastik alırsınız, biter gider. http://www.bridgestone.com.tr/Lastik/EA2/07/S001%20RFT/

ince stepne yaklaşık 7-8 kilo ağırlığında diye biliyorum ... çok talep gelirse üşenmez, tartarım :)

Not: EEA verilerine göre http://www.eea.europa.eu/trortalama bir E5 araca eklenen her 100kilo ağırlık tüketimi 0,2lt fark ettiriyor. 
Kaan Yagizer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Canım Allah başka dert vermesin, o zaman paraya kıyar arabaya run-flat lastik alırsınız, biter gider. http://www.bridgestone.com.tr/Lastik/EA2/07/S001%20RFT/

ince stepne yaklaşık 7-8 kilo ağırlığında diye biliyorum ... çok talep gelirse üşenmez, tartarım :)

Not: EEA verilerine göre http://www.eea.europa.eu/trortalama bir E5 araca eklenen her 100kilo ağırlık tüketimi 0,2lt fark ettiriyor.

Run flat lastikler aşırı sert ve konforsuz maalesef.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Run flat lastikler aşırı sert ve konforsuz maalesef.

...zaman içinde o teknoloji de mükemmel hale gelecektir ama an itibarı ile haklısınız. Fazla şişirilmiş basketbol topu gibi zıplıyor meret :(

Gene de güvenli mi? Evet ... güvenli ... koruma şubeleri zırhlı ve hassas araçlar ile refakatlere bu lastikleri takıyor. Onların dediğine göre yüksek sürat+yakın takipte pek bir sorun olmuyormuş, ıslak zeminde "ehhh" diyorlar, frenleme için de gene "ehh" diyorlar. İşin dibinde olay sizin belirttiğiniz noktaya geliyor, RFT için teknolojinin gelişmesi şart. Ama görünen o ki teknoloji biraz daha gelişirse RFT'ler epey popüler hale gelecek + birim fiyatları da ucuzlayacaktır.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım bazılarının kaçırdığı nokta var.

Hem elektrikli, hem derili, hemde masajlı koltuk zaten sunuluyor. (Mart üretimli olarak isteyen alabiliyor, Mayıstan sonra test araçlarında ancak olabilir o da bayii alırsa)

Ankette anlatılan şey farklı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kısaca

Kör nokta,sadece led,deri koltuk,açılabilir panaromik tavan,iç ahşap çıta bej döşemeyle,ince stepne,anahtarsız giriş,hava yastıklı kemer(Burhan paketi=10.000 tl :) )hemen alırdım

Keşke olmasaydı dediğimiz

Oto park  :)

Burhan Bakar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben stepneyi gereksiz ve zaman kaybı olarak görüyorum,yeni symbollerde stepne bulunmuyor araba hızlı hava basan pompa ile birlikte satılıyor tekermi patladı vur havasını git

lastik yarilirsa ne yapacaksınız peki? Hava vuracak lastikte kalmaz ortada..reno yarilmis lastigi tamir eden pompada satıyor mu aceba?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

lastik yarilirsa ne yapacaksınız peki? Hava vuracak lastikte kalmaz ortada..reno yarilmis lastigi tamir eden pompada satıyor mu aceba?

Lastiğin yarılacağı yerden geçen düşünsün onu da :D  Normal şartlarda yarılma olmaz/olmamalı. 

Çok lüzumsuz bir tartışma var herkesin fikir seçimi kendine, neden uzattınız ki bu kadar ? Birilerinin bir fikri kabul etmek zorunda mı ? değil.

Yaz geç, bitti gitti.

Tartışma veya aksi durum belirtmeyen mesajları sizden görme umudum kalmadı, verilen sözler hala aklımızda malum bizde de biraz akıl var, unutmuyoruz :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lastiğin yarılacağı yerden geçen düşünsün onu da :D  Normal şartlarda yarılma olmaz/olmamalı. 

Çok lüzumsuz bir tartışma var herkesin fikir seçimi kendine, neden uzattınız ki bu kadar ? Birilerinin bir fikri kabul etmek zorunda mı ? değil.

Yaz geç, bitti gitti.

Tartışma veya aksi durum belirtmeyen mesajları sizden görme umudum kalmadı, verilen sözler hala aklımızda malum bizde de biraz akıl var, unutmuyoruz :D

valla yakup ben olabilecekleri yazdim sende her yazdığıma tepki veriyorsun ben olabilecek şeyleri diyorum.otobanda giderken michelin lastikleri yardi kuzen..lastiğe civi batmış önceden ,otobanda yuksek hızda gide gide lastik yarilmis..Aracı zor kontrol ettim zor durdurdum dedi arac mondeo 2006 tdci..bi arkadasimda normal yolda giderken yardi..ayni kamyoncuların lastiği gibi yarilmisti lastikleri...bende bi kere yol yapım çalışması vardi yolu kenardan vermislerdi sivri bi taşa geldi yarildi...yani herseyi düşünmek lazım..
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.