Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Opet Otobilim

Mehmet Demir

Önerilen Mesajlar

opet in filolar ve yakıt takip ve tanıma için kullandığı otobil hizmetini, ne zaman bilmiyorum ama bireysel kullanıcılarada (otobilim) sunmuş ve epeydir aklımdaydı 3 hafta kadar önce işlemleri başlattım, sistem güncellemesinden dolayı geciktirdiler. banka ile ilgili sistem güncellemesi bitince müracaatımı tamamladım ve resimde gördüğünüz "otobilim" chipli anahtarlık kargo ile ulaştı.

resimde gördüğünüz sticker, kestim, küçülmüş halini görüyorsunuz, üstüne 95+ yazdım, depo kapağının içine yapıştıracağım. birde kelebek cama içerden yapışabilen türü var ama onu yapıştırmayacağım. opet worldcard ımı sisteme tanıttım.. paro kartımı tanıttım. yakıt aldıkça tutarı ve kazanılan puanlar otomatik işlenecek..

arabadan çıkmadan pompacı anahtarlığı pompaya okutuyor, dolduruyor ve çekip gidiyorsunuz.. sistemde kullanıcı arayüzü var, online işlemlerle.. bir seferde kaç tl lik yakıt alınabileceğini, bir günde en fazla kaç tl lik yakıt alınabileceğini ve 1 ayda en fazla ne kadar yakıt alınabileceğini; sisteme üst sınırları giriyorsunuz.. olurda anahtarlık kaybolursa diye sanırım ama plaka ile anahtarlık uyumsuz olacağından başkası bulsa kendi plakası ile dolduramaz diye düşünüyorum, doldursa bile kameralara takılır. anahtarlığın en son nerede kullanıldığı ortaya çıkar. bunların da takibi sitede mevcut.. + isterseniz her yakıt alımından sonra sms geliyor..

2007 de aldığım ilk arabamdan bu tarafa en çok yakıtı bp ve opet ten almışımdır, focus la bu %95 opet e dönmüştü..yakıtından bugüne kadar sorun yaşamadım, tatil güzergahlarımda bile yakıt aldığım opet istasyonları bellidir :) bilmediğimiz yere gidersek ne ala..

otobilim_zpscgiv2wff.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi hayırlı olsun. Ben 2 aydır sanırım kullanıyorum. Opet artık 95 dışında benzin satmıyor Ankara da. O yüzden kafam rahat. Ford un verdiği ygs olan paro karta bağlattım otomatik işliyor puanlar ve aldığım yakıt.

Bu arada iıs için ope uygulaması var kullanıyorum. Tavsiye ederim anlık yakıt ücreti alınan yakıt gibi birçok bilgiler var

Opet programı şöyle. Yakıt alım hareketleri bu şekilde depolanıyor.

78a1853b420c80bdff616380e7dd8535.jpg

En yakın opet menüsü ile bilmediğiniz yerde hemen yönlendiriyor sizi.

e9b871144ed288149e824b2e4df87931.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi hayırlı olsun. Ben 2 aydır sanırım kullanıyorum. Opet artık 95 dışında benzin satmıyor Ankara da. O yüzden kafam rahat. Ford un verdiği ygs olan paro karta bağlattım otomatik işliyor puanlar ve aldığım yakıt.

Bu arada iıs için ope uygulaması var kullanıyorum. Tavsiye ederim anlık yakıt ücreti alınan yakıt gibi birçok bilgiler var

seninkide hayırlı olsun. bende android uygulamasını yüklemiştim. kullandıkça bakacağız artık.. :)  yerli iyidir, garantide  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 11 ay sonra...
  • 4 hafta sonra...

Cevap

On 20.02.2016 at 20:10, Yakup Çağatay said:

Buradan başvurabilir

https://otobilim.opet.com.tr/portal/SignUpForm.aspx

Buradan ise kafanıza takılan soruları kontrol edebilirsiniz.

https://www.opet.com.tr/otobilim

Yakup Çağatay hocam yardımlarınız ile ben de otobilime kayıt oldum ve anahtarlığım geldi, ancak kullanma fırsatı bulamadım. 

Teşekkür ederim,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

farklı plaka ile ne oluyor ben hala anlayamadım, otobilin sitesinde plakaya dair bir şey yazmıyor. aynı hesaba/kredi kartına bağlı 2 tane alabiliyor muyuz acep diye de düşünmedim değil. otobildesteğe bir mail çakayım ben akşam

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Mertcan Çelik said:

farklı plaka ile ne oluyor ben hala anlayamadım, otobilin sitesinde plakaya dair bir şey yazmıyor. aynı hesaba/kredi kartına bağlı 2 tane alabiliyor muyuz acep diye de düşünmedim değil. otobildesteğe bir mail çakayım ben akşam

Tosunum 1 hesap ile 2 adet çip kullanabiliyorsun. Aynı karta bağlayabilirsin. Her çip için sınırlama da girebilirsin. Yani yakıtından tut günlük şu kadar yakıt alabilsin diyebilirsin. Otobilim çipini pompanın ucuna tutuyorlar. yani aracından inersen daha iyi olur. Hem spor da yapmış olursun yahu arabanın depo kapağına kadar yürürsün bişey olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

otobile başvurıyım didim, "Anahtarlık rezervasyonu yapılamadığı için işleminize devam edilemiyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz." diye hata alıyorum. bakalım yarın olcak mı, tut ki oldu bakalım elimize ne zaman geçecek

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

otobile başvurıyım didim, "Anahtarlık rezervasyonu yapılamadığı için işleminize devam edilemiyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz." diye hata alıyorum. bakalım yarın olcak mı, tut ki oldu bakalım elimize ne zaman geçecek

3-5 güne gelir. Sonra visa ya bağlarsın sonra da otobilim sayfasından bilgileri doldurursun oldu bitti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Doğan Kurban said:

3-5 güne gelir. Sonra visa ya bağlarsın sonra da otobilim sayfasından bilgileri doldurursun oldu bitti.

Herşeyi doldurdum günlük limitleri filan da seçtim de sadece kredi kartına bağlamak kaldı.

Anahtar Kodu Anahtar Sahibi Hesap Numarası Hesap Sahibi Statü
Tanımlanmamış. MERTCAN ÇELİK   MERTCAN ÇELİK Aktif
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Mertcan Çelik said:

Herşeyi doldurdum günlük limitleri filan da seçtim de sadece kredi kartına bağlamak kaldı.

Anahtar Kodu Anahtar Sahibi Hesap Numarası Hesap Sahibi Statü
Tanımlanmamış. MERTCAN ÇELİK   MERTCAN ÇELİK Aktif

Anahtar gelince onuda tanımlarsın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

42 dakika önce, Doğan Kurban said:

Anahtar gelince onuda tanımlarsın.

şeyi sorayım, bu otobil karttan provizyon çekiyormuş sanırsam, aylık 100 tl limiti olunca o 100 tl tüm ay boyunca bloklanmış mı oluyor?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şeyi sorayım, bu otobil karttan provizyon çekiyormuş sanırsam, aylık 100 tl limiti olunca o 100 tl tüm ay boyunca bloklanmış mı oluyor?

Visa ilk tanıttığında 1tl felan çekiyor. Sonrasında hep alışveriş yaptığın anda alıyor para otomatik.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Doğan Kurban said:

Visa ilk tanıttığında 1tl felan çekiyor. Sonrasında hep alışveriş yaptığın anda alıyor para otomatik.

ne kadarlık alırsak o kadar alıyor yani, fazlasını provizyon gibi çekme durumu yok. e iyi bari

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.