Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Ranger Hakkında Herşey

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Dar römork ile kar motorsikleti götürüyordum,sanırım arkada 4 metre uzunluğunda alüminyum bir kasa, onun üzerinde 300kg'lık motor ve römork ile aramda 1,5 metrelik çelik bir kol olduğunu unutup ana yoldan tali yol'a girişte sert bir manevra yaptım. Römork kaydı, ben frene bastım ve ranger sağ tarafa doğru döndü çünkü römork üzerindeki kinetik enerji yükü ile pick-up'ın arkasını ters yöne doğru itiyordu. direksiyonu ters yöne çevirip ayağımı frenden çektim,hatta gaz'a abandım, ranger bu defa sol tarafa doğru kıç attı (tabi römork tasmasından çekilmiş köpek gibi arkamda savruldu) sonra toprak yol üzerinde topladı. Alet 4x4 değil 4x2 olsa veya o an 4x4 ile gitmesem kesin şarampoldeydim (tepemde kar motoru ile) .. o yüzden TSM için hiç kasmadan "değerli bir eser" diyebilirim. (LAC'da değerli bir eser,yol tutuşunu + konforu olumlu yönde çok etkiliyor)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sözünü ettiğim araç bu (bir üst başlıkta yüreğimi ağzıma getiren :) ...) benden sonra Ballıca köyü sapağında şarampole yatana kadar (ben kullandığım süre boyunca) laci/gümüş rengindeydi, şimdilerde "soğan kabuğu" oldu.

Ex-Ranger.jpg

turuncu'nun moda olacağını o günden bilmişiz ... malum olmuş sanırsam :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sözünü ettiğim araç bu (bir üst başlıkta yüreğimi ağzıma getiren ^_^ ...) benden sonra Ballıca köyü sapağında şarampole yatana kadar (ben kullandığım süre boyunca) laci/gümüş rengindeydi, şimdilerde "soğan kabuğu" oldu.

Ex-Ranger.jpg

turuncu'nun moda olacağını o günden bilmişiz ... malum olmuş sanırsam :)

Abicim bunların arazi kabiliyeti nasıl ?

Yükseltme kiti ve çamur lastiği ile hilux tarzında olabilirmi ?

Sorum tam olarak bunu Ranger ile yapabilirmiyiz ?

[media=]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu aletleri karayolları,haritacılar ve bütün GSM operatörlerinin baz istasyon ekiplerine sormak lazım aslında, taş ocakları ve mermercilere de sorabiliriz. işin üstadı sayılmam ama bildiğim kadarı ile "çamur" için üç püf noktası var (yanlış biliyorsam beni düzeltin) aks açıklığı (yükseklik ayarlanıyor ne de olsa) , çekiş gücü/kabiliyeti ve hafiflik (batmamak için) belki de o nedenle Lada Niva'lar çamur ve debris şampiyonları,bir de suzuki vitara'lar.

ranger bu filmdeki hareketi yapar mı derseniz?! valla aracın mekaniği müsait,ama aynı zamanda bunu yapacak şöför lazım. açık konuşmak gerekirse ben yapamam,yapmam da zaten .. kıyamam ^_^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok o işlere girecek olsam CJ5 ten ya da nivadan şaşmazdım. Ben Bodrum'un yollarında dolaşmak için bakıyorum bu tip bir alet.

bodrum'a ikisi de olur mertol, bizim orada "kirpi yavrusunu pamuğum diye severmiş" derler, o nedenle toyota dememi bekleme ama açık konuşalım hilux'de kötü bir seçenek değil. gene de iki kuzu arasındaki seçim potansiyel araç sahibinindir. bu konuda benim seçimim ise net (söylememe gerek var mı?)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben rangerın tipini beğenemedim bir türlü. Şu uzakdoğudaki eco bilmemne gelmiş olsa onu alırdım muhtemelen.

Yok toyota demeni beklemiyorum da onunda onyıllardır çalışan yaşayan örneklerini görünce insanın kanı ısınıveriyor.. Açıkcası thailandtansa güney afrikada üretilen bir aleti tercih etme ihtimalim daha yüksek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.