Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Michelin Cross Climate

Kaan Zaim

Önerilen Mesajlar

3 saat önce, saner can yazdı:

4 değişik lastiği yanyana koydum ve karşılaşırdım.

Üçü yaz biri dört mevsim lastiği.

Etikete bakıp lastik almak görücü usulü evlenmeye benzer...

3 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

C.C Plus çıktı, ona da bakmalı.

Crossclimate'ın yerini alacak. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Üçü yaz biri dört mevsim lastiği.

Etikete bakıp lastik almak görücü usulü evlenmeye benzer...

Crossclimate'ın yerini alacak. 

Yaz lasiği alacaktım kararsız kaldım hocam. O yüzden yanyana koydum lastikleri. Yani CClimate hiç fena değil gibi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20170122_092822_HDR.jpg

4 değişik lastiği yanyana koydum ve karşılaşırdım. CClimate nin etiket değerleri iyi gibi. Özellikle ses ve yakıt tasarrufu etkileyici.

Yakıt konusunda bişey diyemem ama ses konusunda crossclimate üzer tecrübeyle sabit.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
Sunday, December 06, 2015 - 23:29 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

Yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum Cross Climate'ı. 

n11'de düşük fiyatla görünce kışın ara sıra karlı bölgelere giden biri olarak Antalya'nın sıcak kışında bayılmayacak, karda da kaymayacak bir opsiyon olarak mantıklı geldi.

Kar kısmını yorum yapamıyorum şimdilik.

Ama kuru ve ıslakta yaz lastiklerini kesinlikte aratmadığını, tutunmanın neredeyse 20 Bin km devirmiş CPC5'lerden kuru ve ıslakta kat kat iyi olduğunu, ayrıca ıslakta kızaklama direncinin daha yüksek olduğunu rahatlıkla yazabilirim. Üstelik kıyaslamayı 205 ve 215 tabanlar arasında yapıyorum. 

Düz gidişte ve dönüşte kararlı ve istikrarlı, geri bildirimi yeterli. Yani ılık kışta memnunum, karda buzda ne olur ileride göreceğiz. Diş yapısına rağmen oldukça da sessiz.

Tek dezavantajı var, taban çok sert, bu da küçük engebeler karşısında aracı konforsuzluk sınırına getiriyor ve açıkcası beni de pek mutlu etmiyor. Yani bu haliyle dört mevsim kullanmaya pek tahammül edemem. 

Ayrıca daha önce de yazmıştım sanırım Türkiye'de satılanlar 94XL (extra load), tabii bu yük sınıfına çıkabilmesi için muadili 91'i için ideal basınç değerinin 3-4 Psi üstünde kullanılması gerekiyor, ben 91'e razıyım 31-32 hava ile kullanıyorum.  

Crossclimate aldım 2 yıldır kullanıyorum , 48 bin küsür km oldu . 5-10 bin km da gider ancak lastik eskidikce ve havalar isindikça farkli bir sorun ortaya çıktı. Lastikler uğultu yapıyor. Sadece benim aracımın lastikleri mi böyle yoksa diğer kullanıcılar da aynı problemi yaşadı/yaşıyor mu?

--1 dakika sonra eklendi--
Monday, January 23, 2017 - 01:53 tarihinde, Yasin Taşcı yazdı:

Yakıt konusunda bişey diyemem ama ses konusunda crossclimate üzer tecrübeyle sabit.

Evet yeni takılmış iken hakkını vermek lazım oldukça sessiz , ben memnundum ancak artık ömrünü tamamladığından mıdır nedir hava sıcaklığı 10 derecenin altında iken lastikler aşırı uğultu yapıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Burak Bodur yazdı:

Lastikler uğultu yapıyor.

Benim daha 10.000 civarında olmuştur, malum Antalya'da kış lastiği niyetine kullanıyorum. 

Yaz lastiğine göre daha gürültülü.

Belli zeminlerde çirkin bir uğultu yapabiliyor, ancak genel kullanımda rahatsız edici denemez.

Tabii arabasında yatak odası sessizliği arayanlar başka tarafa baksın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Benim daha 10.000 civarında olmuştur, malum Antalya'da kış lastiği niyetine kullanıyorum. 

Yaz lastiğine göre daha gürültülü.

Belli zeminlerde çirkin bir uğultu yapabiliyor, ancak genel kullanımda rahatsız edici denemez.

Tabii arabasında yatak odası sessizliği arayanlar başka tarafa baksın.

Ugultuyu şu şekilde tarif ediyim ;

-Servise gidip yahu bu araçta tofaşlardaki diferansiyel ugultusu gibi ince bir ugultu var neyin nesidir bu  dedigimde test ettiler lastiklerden  gelebilecegini mekanik bir ses olmadigini soylediler...

O derece bir ses

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim lastikler 45bin civarı oldu sanırım. Arabanın yalıtımı bir tık azalmış gibi bir ses var aşırı birşey değil. Zaten araba da izolasyonu ile iddialı değil, çok takılmıyorum. Daha sessiz için MCA almak lazım mesela. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Bir hortmu yapsam acaba dedim. Yeni konu açmayı gereksiz buldum. Malum yazın son günleri önümüz sonbahar ve ardından kış. Bu zamana kadar hep 4 mevsim lastik kullandım hiç kış lastiği kullanmadım. Ama geçtiğimiz kış aniden yağan kardan dolayı yolda kaldığım için bu kış düşünüyorum. Aslında net olarak karar verebilmişte değilim o yüzden sizinde fikrinizi almak istedim. 

Nokian weatherproof düşünüyorum aslında yine 4 mevsim lastik olarak. Ama şu an aracımın üstündeki michelinlerden çok memnun kaldım ve michelinde kafamı çelmiyor değil. 

Ya da diyorum 4 tane teneke jant alsam 195-65-15 kış lastiği kullansam dahamı iyi olur. Yolda kalmamam lazım çünkü spor yaylarımdan dolayı zincir takma şansım yok. Evim ile işim arasında toplu taşıma da çok ters. O yüzden çok kararsızım çok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Ogün Özemre yazdı:

Bir hortmu yapsam acaba dedim. Yeni konu açmayı gereksiz buldum. Malum yazın son günleri önümüz sonbahar ve ardından kış. Bu zamana kadar hep 4 mevsim lastik kullandım hiç kış lastiği kullanmadım. Ama geçtiğimiz kış aniden yağan kardan dolayı yolda kaldığım için bu kış düşünüyorum. Aslında net olarak karar verebilmişte değilim o yüzden sizinde fikrinizi almak istedim. 

Nokian weatherproof düşünüyorum aslında yine 4 mevsim lastik olarak. Ama şu an aracımın üstündeki michelinlerden çok memnun kaldım ve michelinde kafamı çelmiyor değil. 

Ya da diyorum 4 tane teneke jant alsam 195-65-15 kış lastiği kullansam dahamı iyi olur. Yolda kalmamam lazım çünkü spor yaylarımdan dolayı zincir takma şansım yok. Evim ile işim arasında toplu taşıma da çok ters. O yüzden çok kararsızım çok.

Dört tane kapaklı jant süper olur, yazlık-kışlık takım tavsiye ederim...

--0 dakika sonra eklendi--

Yaklaşık 10 senedir öyle kullanıyorum. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Ogün Özemre yazdı:

Nokian karda, Michelin CC kuruda daha başarılı.

Çoğunlukla karsız süreceğin için kesinlikle Michelin CC derim.

Yalnız XL alma, sertliğinden rahatsız olursun. 

Ben her koşulda çok memnun kaldım.

Kaldı ki şimdi plus var.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.