Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Angel Eyes Projem Hakkında Teknik Bilgilere Ihtiyacım Var

Önerilen Mesajlar

Selamlar angel fara kafayı taktım kendim yapacam ama biraz sayılara değerlere ihtiyacım var resim koyuyorum resimde kırmızı yuvarlakla çizdiğim yerlerin çapları konusunda bilgi sahibi arkadaşlar yardım edebilirlermi teşekkürler

Taner eviş'e danısabilirsin o bu islerle ilgileniyo
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu an için aklımda net değerler mevcut değil . Focus 2.5 ile ayni kısa hüzme caplarina sahip uzun da öyle olmalı. Sisler için de ölçüyü kendiniz bakabilirsiniz.

Sadece angel için far açacaksanız ben gerekli olmadığını düşünüyorum.

Ama karar sizin tabi . Net ölçü yü yarın verebilirim gibi. İstanbul dan Van a dönüş yapıyorum. Akşam da nöbet var . Yarın yazarım gibi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selamlar angel fara kafayı taktım kendim yapacam ama biraz sayılara değerlere ihtiyacım var resim koyuyorum resimde kırmızı yuvarlakla çizdiğim yerlerin çapları konusunda bilgi sahibi arkadaşlar yardım edebilirlermi teşekkürler

Kısa far tası çapı 126mm

Uzun far tası çapı 106mm

Sis farı hakkında tam bir bilgim yok.

Muhammed Şentürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu an için aklımda net değerler mevcut değil . Focus 2.5 ile ayni kısa hüzme caplarina sahip uzun da öyle olmalı. Sisler için de ölçüyü kendiniz bakabilirsiniz.

Sadece angel için far açacaksanız ben gerekli olmadığını düşünüyorum.

Ama karar sizin tabi . Net ölçü yü yarın verebilirim gibi. İstanbul dan Van a dönüş yapıyorum. Akşam da nöbet var . Yarın yazarım gibi

cevap için teşekkürler bu arada Muhammed beyle hemfikirmisiniz ölçüler konusunda

Kısa far tası çapı 126mm

Uzun far tası çapı 106mm

Sis farı hakkında tam bir bilgim yok.

cevap için teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Rice ederim.

Ola ki örnek görmek isterseniz benim yaptığım uygulama burada: 

tekrar teşekkürler Muhammed bey ayrıca çalışmanız içinde kutlarım gerçekten çok güzel olmuş bu arada bir sorum daha olacak angel halkaları sizmi yaptınız eğer öyleyse ben o zıkkımı yapacak malzemeyi hala bulamadım adı plexi çubuk olarak yada akralik çubuk diye geçiyo ama bi türlü bulamadım nereden bulunur biliyormusunuz

Rice ederim.

Ola ki örnek görmek isterseniz benim yaptığım uygulama burada: 

çalışmanızı gördükten sonra mercektemi yapsam diye düşünür oldum kaça mal olur ve fenni muaynede sıkıntı olurmu mercek ve angel için

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tekrar teşekkürler Muhammed bey ayrıca çalışmanız içinde kutlarım gerçekten çok güzel olmuş bu arada bir sorum daha olacak angel halkaları sizmi yaptınız eğer öyleyse ben o zıkkımı yapacak malzemeyi hala bulamadım adı plexi çubuk olarak yada akralik çubuk diye geçiyo ama bi türlü bulamadım nereden bulunur biliyormusunuz

çalışmanızı gördükten sonra mercektemi yapsam diye düşünür oldum kaça mal olur ve fenni muaynede sıkıntı olurmu mercek ve angel için

Kendinizin yapabileceği angel ne kadar ışık verir bilmem. Bende yapacak malzemesi mevcut lakin projelerim var birkaç adet. Bauhausta filan jaluzi çubuğu olarak var . Ama orjinal angellerdeki gibi değiller. Mercek işine girerseniz yardimci olurum size malzeme temini veya yapim konularında. Muayeneden geçmiyor bi xenon olarak . Yedek far ya da Halojen ampul modifikasyonu ile çözüm bulabilirsiniz.

0f32230fe66c5249a201751aaa170ec8.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kendinizin yapabileceği angel ne kadar ışık verir bilmem. Bende yapacak malzemesi mevcut lakin projelerim var birkaç adet. Bauhausta filan jaluzi çubuğu olarak var . Ama orjinal angellerdeki gibi değiller. Mercek işine girerseniz yardimci olurum size malzeme temini veya yapim konularında. Muayeneden geçmiyor bi xenon olarak . Yedek far ya da Halojen ampul modifikasyonu ile çözüm bulabilirsiniz.

Teşekkürler ve rica ederim. Bende pek malzeme yok açıkçası. İlk deneme olduğu için yetecek kadar almıştım. Ama arama bulma konusunda yardımcı olabilirim.

Angel mevzuuna gelince piyasada mevcut olan pleksi angellardan aldım ama aydınlatma yetersiz kalıyor. Mevcut LED'lerini power LED ile değiştirmediğime pişman oldum.

Hella G3 mercek kullandım. Ampul tutucusu, mercek kapağı derken 200 lira verdim. Depo marka iki far 260 lira tuttu. Malzemeleri yeni aldığım için bana toplamda 600 lira civarına patladı. 

Üstat cevabı vermiş. Yine takıldığınız bir kısım olursa buradan sorabilirsiniz. Elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım. Bu arada geç yazdığım cevap için kusuruma bakmayın. Bu aralar gün günü tutmuyor. Evrak trafiği başladı. Mesai bir gün rahat geçse sonrası yoğun geçiyor. Evde bile rahat yok.

Muhammed Şentürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

0f32230fe66c5249a201751aaa170ec8.jpg

teşekkürler biraz yoğunluk var bu ara bendede ama yapmaya başyayınca sizden ve Muhammed beydende yardım talebim olacak bilgi konusunda saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.