Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2015 Cenevre Fuarını Hep Beraber Gezelim Mi?

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Genf-Highlights-2015-1200x800-448383d887

Gidecektik Kaansan yan çizince kısmet olmadı.

Biz de sanal gezelim.

Tek başıma beceremem katkıları da beklerim, Ford kısmısı zaten Yakupta...

Honda uzun süredir konsept olarak gösterdiği Civic Type R'ı sonunda seri üretim olarak fuarda standına yerleştirdi.

Araç en güçlü seri üretim önden çekişli olacak, 2L motordan 310 PS elde edilmiş, 100 km hıza 5,7 saniyede taşıdığı gibi son hızı da 270 km/h.

Ama çirkin mi çirkin...

geneva-web-8_0.jpg?itok=fnKKHzy9

r-fthqstat.jpg?itok=3ibJ6XFB

r-fstat3.jpg?itok=8H6v_5IP

r-fstrear.jpg?itok=GIAeB2Uk

r-sdash.jpg?itok=_9-JiV0H

Honda'nın bir diğer aracı da artık Avrupa'ya yeniden getirmeye karar verdiği Jazz. Eskisi gibi bir iç hacim mucizesi, pratiik kullanımda üstüne yok, biraz vücut çalışmış gibi duruyor, daha bir şişmiş.

Bence bu da çirkin, ama yine işlevsel!

Honda-Jazz-Sitzprobe-Genf-2015-1200x800-

Honda yeni HRV'yi de tanıtıyor. Esnek iç mekan yapılandırması ile dikkat çeken araç 1.5L 130 PS benzinli manüel ve CVT şanzımanla ve 1.6L 120 PS dizel manüel şanzımanla sunulacak.

Honda-HR-V-Autosalon-Genf-2015-Vorstellu

VAG grubunun pek çok yeniliği var.http://www.autobild.de/bilder/sitzprobe-audi-prologue-sport-kombi-5640597.html#bild1

En dikkat çekenlerden birisi de Audi'nin gelecekteki tasarım diline ve öğelerine ait ipuçları veren Prologue kod isimli spor steyşın tasarım modeli ki büyük olasılıkla A9 olarak seri üretime girecek bir süre sonra.

Araç e-tron serisinden ve 3L dizel ve elektrik motoru birlikte çalışarak 400 PS üzerinde güç sağlıyor.

Ön pancur buzdolabının arkasındaki soğutma ızgarasına benziyor, nedeni var, e-motorun soğutucusu olarak da iş görüyor. 

Ayrıca çok ilginç detay çözümleri var, mesela ön koltuk çerçevesine yeri değil de yan duvarlara sabitlemişler, böylece ayaklarınız kızaklara takılmıyor.

Çok şey var bakılacak, detaylı görseller için: 

Audi-Prologue-Sport-Kombi-1200x800-bd365

Audi-Prologue-Sport-Kombi-1200x800-28516

Audi-Prologue-Sport-Kombi-1200x800-8de2e

Geleceğe ait ipuçları taşıyan diğer bir model de VW Sport Coupé Concept GTE. İlk defa itici geldi bana VW nedense.

VW-Sport-Coup-Concept-GTE-1200x800-dd715

VW-Sport-Coup-Concept-GTE-1200x800-67d97

VAG grubu kardeş şirketlerinden Seat'dan çok ilgi çeken bir SUV modeli de şimdilik konsept olarak tanıtıldı ve fakat çok ilgi gördü: Seat 20V20. Tiguan'ın İspanyolcası...

Seat-20v20-1200x800-8c0ae1672f8f9372.jpg

Seat-20v20-1200x800-2e1ce2da76bb69f0.jpg

Bir gövde gösterisi de Kia'dan. Spor tasarım steyşını Sportspace çekici çizgileri ile fena halde ilgi odağı olmuş durumda.

Kia-Sportspace-1200x800-36e96692c718b1c1

Kia-Sportspace-1200x800-d839a6fce12e9f4a

Kia-Sportspace-1200x800-8ee0ae5aae1adcca

Bir de egzotik markaların egzotik modellerini içeren videoyu da ekleyeyim.

Şimdilik bu kadar fırsat buldukça eklemeler yapacağım.

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Multimedia büyük ihtimalle direksiyonun oradaki ekrandan kontrol edilebiliyor. Vites de kalkış ve duruş haricinde hiç kullanılmadığından pek önemi yok bence.

Hala dışarıdan çok çirkin. Bu boydan boya led işine ben alışamadım, 6 serisinde bile sevmedim, ilk A7'de görmüştüm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

emeğinize sağlık sayenizde mini bir gezme oldu,inşallah gidip görmekte nasip olur

oldum olası japon araçlarını sevmem tek meziyeti sorunsuz olmaları bence

kore araçlarında eksik olan direksiyon kalitesi,presitij ve serisi olan modeller.zamanla hepsini yapacaklar ve alman otomobilleri gibi referans marka olacaklar bence 10 yılı bulmaz

Bahadır Atay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu yıl ki en dikkat çekici araçlardan biri sanırım 20V20 idi, oldukça ilgi görmüşe benziyor. 2016'da yollarda olacağı söyleniyor. Henüz konsept araç seri üretimi nasıl olur bilinmez fakat şimdiden orta sınıf SUV'ların içinde TDİ-TSİ / DSG kombinasyonları ile iyi bir yer edineceği belli.

image.jpg?OriginalImageUrl=%2Fuk%2Fasset

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.