Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2015 Yeni Ecosport S Tanıtıldı (2016 Ecosport Makyaj değil)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Latin! Ecosport Avrupa'ya uyum sürecinde :) Makyaj bekliyorduk ve gelmiş oldu. Cenevre'de spor modeli gösteriliyor olsa da bu değişiklikler genelinde olacak.

Cenevre başlığında verdiğim fotoğraflara detaylarını burada eklemiş olacağım, hem sizden yorumları almış oluruz belki büyüklere fikir olur.

• Bagaj bölümünde yer alan stepne artık yok, gösterge tabloları dahil iç mekanda değişiklikler yapıldı.
  • Sürüş yüksekliği, sürüş ve yol tutuşu iyileştirmek için azaltıldı.
  • Isıtmalı ön cam, ısıtmalı yan aynalar, ısıtmalı ön koltuk ve daha kalın yalıtım malzemesi kullanıldı.
  • Makyajlı Ecosport Haziran ayında müşterilerle buluşmuş olacak, ülkemize 2016 model olarak gelecek yani 2016 Şubat diyelim en erken.
  • S modelinde ise, derin mavi renk, 18'' alaşım jant ve siyah tavan mevcut.

Krom çerçeveli yeni gösterge paneli, ışık karartma opsiyonu ve cam açma kapama düğmelerinde krom süslemeler eklenmiş.

Sürüş yüksekliği 10mm azaltılması ile bitmemiş süspansiyon şasi optimizasyonu için yay ve amortisör oranları revize edilmiş.

Ayrıca esp sistemi ve direksiyon sistemi avrupa yollarına uygun hale getirilmiş yine avrupa kullanıcı için yukarda yazdığım özellikleri tanımlayan kış paketi eklenmiş.

Malum yedek lastik sebebi ile aracın arkasında ecosport rozeti bile yoktu kılıfının üstünde yazıyordu araç ismi, artık onunda bir rozeti var :D

El freninin konumu daha kolay erişebilmek için değiştirilmiş, Gürültü, titreşim ve sertlik seviyesi azaltılması için konsol ve kapılardaki yalıtım geliştirilmiş buna ek olarak pedal etrafına da el atılmış az ses gelsin diye.

Navigasyon ve geri görüş kamerası da yoktu artık bunlar da sunulacak :D Yahu bunda da hiçbirşey yokmuş :P:P

Aşağıdaki listede de yeniliklerin devamı:

• Yedek lastik opsiyon sunulacak, standart olarak tamir kiti yer alacak.
  • Renkli 4'' ekran SYNC ile standart sunulacak. (Bknz foto no.3)
  • Orta konsol ve kapı kolları bölümü kömür siyahı olacak şu makyajlı focus'da gördüğümüz. Piano black olmaması iyi.
  • Parçalı deri koltuk Titanium ile standart.
  • Düşük viteslerde tork kesimi azaltılmış ve daha canlı olması sağlanmış (Ecoboost ve Tdci için)
  • Kış paketine ek olarak arka koltuklar için havalandırma kanalları eklendi.
  • Karartılmış camlar opsiyon sunulacak.
  • Motorlar Euro 6.1 normlarına uygun hale getirildi.Dizel versiyonda 5 ps güç arttırımı yapıldı.

1.0 Ecoboost 125 ps

1.5 Tdci 95 ps

Link ile paylaşım serbest :yeah:

Bu şekilde full dizel olarak 65 bin'e getirilirse ne olur acaba? Fiyatı salladım bir duyum bilgi yok :D

odzMPQL.thumb.jpg.57b07124b57a4ec882854bo5tzJDd.thumb.jpg.458ff4e1706aec4297f172uUZPivl.thumb.jpg.97974a2993e2bbcd964c2c8bv9muO.thumb.jpg.ba3285218dc2ea5121cd52v9td46V.thumb.jpg.775594bc5f8f9146cb3386

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiesta- B-Max - C-Max'i karıştıralım ortaya bir araba çıksın, adıda Ecosport S olsun :)

Şimdi bana sorsalar şu arabayı B-Max'den ayıran şeyin biraz süslü ve az yüksek olması derim.

temelde katılıyorum... zaten iç mekandan fiestanın suv versiyonu olduğu anlaşılıyor. ama bana çok tutulurmuş gibi geldi nedense, içim ısındı keretaya :) ha desenki sen alır mısın ? yok yaklaşmam bile... ben focus red alıcam, aşık oldum :)

ne olursa olsun ürün yelpazesinin artık iyice genişlemesi lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sipariş vermek için bekleyen bir kişi biliyorum ben (eşim) ... aracını değiştirecekti, bunun resimlerini görünce beklemeye karar verdi. "SUV yavrusu" diyor Ecosport'a  :)  ...bence çok da haksız değil. Bunun arkasına "büyüyünce Kuga olucem" diye bir sticker yapıştır ... bitti, gitti. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Kaan Yagizer,

olmamış bu..

o stepne arkanın saçmasapanlığını iyi kapatıyormuş meğerse. stepneyi kaldırdılar eblehlik ortaya çıktı , stepne yok ama kapı yine yanlamasına açılıyor. 

Kaan bu konuyu eşine anlat..Böyle bagajı açılan bir arabanın şehiriçinde kullanılamayacağını bu resimle kendi de görecektir. 

919960-ford-ecosport-preview-auto-expo-2

Ayrıca bu segmentin yıldız 1.5 dizel otomatik ve 4x4 ile mazda CX-3 olacak kesin . Temmuza doğru satışı başlayabilir diyorlar.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Böyle bagajı açılan bir arabanın şehiriçinde kullanılamayacağını bu resimle kendi de görecektir. 

...haddime mi düşmüş? Zaten beni dinlemez (evet...pro olsam da beni dinlemiyor, bildiğini yapıp sonra da "neden beni uyarmadın" diye atarlanıyor) ...şu anda B-Max kullandığı için aşağı - yukarı - yana açılan bagaj kapaklarına alışık  :)  zaten bagajı pek kullandığı/kullandıkları da yok ... ana/kız ellerine ne geçerse arabanın içine atıyor, sonra da o yığının içinde aradıklarını bulmaya çalışıyor.

sonuç : Aklımı peynir-ekmekle mi yedim? hiç karışmam işine (benim hatunun...) sonra ihale bana kalır/kalıyor.  

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dar alanda açılabilmesi için parça halinde açılma eklenmiş, nasıl olduğuna dair fikrim yok.

Yakup resimde görülen kapağın alt kısmındaki küçük/ince amortisörü gördün mü?  Büyük ihtimal ile onun karşılığı kapının altındaki bir kızak üzerinde kayıyordur. İlk açılışta (atıyorum) o karşılık kapağın 45 derece açılmasına müsade ediyordur ... daha fazla açmak için kapıyı hafifçe kapatır ve sonra kendine doğru çekersin böylece o kızak üzerindeki kilit/limitör'den kurtarırsın. Basit/ucuz bir çözüm ama kapağı elinden kaçırıp -dank- diye arkada park etmiş araca vurmanı engeller.

...belki daha teknik :) bir çözüm bulmuşlardır (sanmam ama..) temelde kapağı o şekilde sınırlamaları makul bir çözüm olmuş.

Ecosport'u G.Amerikalılar ve Çinliler geliştirdi (bizim Courier - Connect ve Cargo'yu geliştirdiğimiz gibi...) onlar basit / makul maliyetli ve mekanik temelli çözümler üretmeyi sever. Araç her ne kadar Avrupa pazarı için "medenileştiriliyor" olsa da DNA'sında ki -basit güzeldir- mantığına daldıklarını sanmam (ben de aynı şekilde düşünürüm) bence de dalmasınlar.

Konu ile pek alakası yok ama zamanında Toyota'nın Land Cruiser Pick-up'ın yapılandırılmasını Güney Amerikalılara (Meksika ve Brezilya ekipleri) verdiğini biliyorum ... direksiyonuna oturup Afrika'da epey bir kullandığım LC Pick up'ın onlar el attığında ne denli basit / sağlam / kullanışlı hale geldiğinin ilk elden şahidiyim. 

Yahu bunda da hiçbirşey yokmuş

... bunda da hiç bir şey yokmuş demişsin ya ... o zihniyet bilerek / isteyerek "bir şeyler" koymamıştır ... basit / maliyeti düşük / tamiri kolay / satın alması dertsiz / kilo olarak hafif , çamura batarsa köyden getirilecek buffalo tarafınca çekilebilecek araçlar yapan zihniyet otu - kuşu araca bilerek koymamışır.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8c/Ghana_Police_Toyota_Land_Cruiser_J70_pickup.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Anlaşılan geneli kadınlar tarafından alınacak bir araçla daha karşı karşıyayız. Evli büyüklerime sabır ve kolaylık diliyorum :D 

Birde sanki otoparklarda çekeceğimiz var gibi,(sözüm meclisten dışarı) daha Polo'yu, Fiesta'yı hatta Ka'yı 2 çizgi arasına yerleştiremeyen kadınlar, bunu nasıl bırakıp gidecekler çok merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yeterli param olmaz da elimdeki arabayı 6-7 yaşında değiştiremezsem, emekli olana kadar binmeyi düşünüyorum ve son bineceğim araba -tabi yıllar sonra durum neyi gösterecek bakacağız-  hala ecosport tarzı bir arabası olursa, alır-binerim. ölmeden önce alacağım son araç olur, çünkü emekli olduktan sonra sıfır araca güç yetmez.

ford fusion bir geldi bir gitti, bakalım ecosport nasıl olacak. inşallah iyi olur. bence hoş araba, uygun fiyatla taliplisi olur, yoksa fusion gibi biter gider, en azından Türkiye de.

ingilteredeki focus fiyatları ile kıyaslarsak, ecosport focus titaniumla hemen hemen aynı para veya daha ucuz olacaktır

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı 2015 Yeni Ecosport S Tanıtıldı (2016 Ecosport Makyaj değil) olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.