Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2015 Ford Mondeo 1.5 Ecoboost 160 Ps 6 Ileri Otomatik Test - Sürüş İzlenimi - İnceleme

Önerilen Mesajlar

Şunu anlatmaya çalışıyorum; d modda giderken gazdan ayağımı çektim tekrar gaz pedalına bastığımda yaklaşık 3 sn kadar hiç bir tepki yok sonrasında turbo açıp birden ivmeleniyor ve ben gaz pedalını aynı konumda tutarken yapıyor bunu. Hani tepki vermedi diye daha fazla pedala bassam atlamasını anlarım da durup durup bir den sanki o gecikmeyi kapatır gibi ivmelenmesini beğenmedim. Ayrıca dizel otomatik s60, bir çok dsg araç ve hatta 2000 opel astra kullandım bu kadar geç tepki veren şanzıman ilk kez kullanıyorum. 

Ek olarak ben hep insan gibi kullanırım trafikte, benim kişisel olarak yaptığım yoruma bu denli sert karşılık vermek neden?

Burada sert bir şey yoktu, öyle anlaşıldıysa uzatmıyorum.

Buarada 3 sn gibi bir gecikme ben almadım, ekstrem durum olmuştur mutlaka, normal değil yani 3 sn (tabi 3 sn ise)

Not: Turbo açmak gibi bir deyim yoktur her daim açıktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 sn gecikmiyor. En azından ben kullanırken gecikmedi. Arabaya ne istediğinizi doğru söylerseniz sıkıntı olmaz. Eğer anlik hızlanma yapmak isterseniz dip gaz yapınca vitesi büyütmeden tüm gücü o viteste tekerleklere aktarır. Sollamaya çıkarken bazen gerekir [emoji6] Çok ta zevklidir. Eğer dip gaz yapmadan yarim gaz yada yarımdan fazla pedal tepki alırsa. Sizin hızlanmak istediğinizi düşünür ama sollama yada acil bir durum değildir. Vitesine bakar abov abovvvv der hımmm yapar madem öyle bir vites yukarı çoktan atim gaz kelebeği açık löp löp yakıtta ciğerlere akıyor. [emoji48]

Devrime uygun vitese geçiyim 1300 + 115 (Bu benim) 1415 kg şöyle yola akıtayım der. Bizde bugün 3 saniye gecikti bu meret deriz. 3000 devirin üstünde tekrar 4 ten 5e hızlanırsın.

Bunlar kafamı yordu dersen otomatik viteste S (sport) moda geçersin. Yazılım derki manyaklasti bu devre vitese bakma koca gövdeyi at ileri. Yakıtı nede olsa o aliyor. Lop löp Vuuuuuuvvv Vuuuuuuvvv.

Dizel'i sevmem bilenler bilir. Benim için benzinli candır ama bu focus benzinli nin miriltisi dışında hic performans farkı hissettirmedi. Aynı fiyat yapsınlar alırım :)

Edit: Okurken vuuuuv vuuuv diye ağzıyla ses yapan bizdendir.

Ben focus'tan bahsettim ama tüm otomatikler aynı mantıkla çalışıyor.

Volkan Ö. tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hiç derdim yok arabaya çamur atmaya uğraşıyorum. Şimdi de yalancı olduk. Daha fazla laf anlatmaya çalışmayacağım hesabım ve paylaşımlarım silinsin lütfen.

Bu ne alınganlık kardeşim size şimdiye kadar böyle bir şey diyen oldu mu? Oturun düşünün hala aynı isteğiniz varsa özel mesaj atın.

Kaç yıldır burdasınız, nerde görülmüş böyle birine laf dediğimiz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...
12 dakika önce, Tugay Kuruöz yazdı:

İkinci el fiyatları cezbedici olmuş :) Ort. hız 35 km/h civarı iken ş.içi 9 lt ye razıyım, ama 10 lt nin altına inmez gibi görünüyor.

Yakalama olanağı var ama hep uslu dokunmak şartıyla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Tugay Kuruöz yazdı:

Euro 6 ş.içi fabrika verisi 8,7 lt ye inmiş (10,3 den) s&s lu ölçüm sanırım.

İleriyi düşünen, zengin veri tabanımıza alalım sizi de :D Burada hepsi var.

https://www.focusclubtr.com/topic/9304-2015-yeni-ford-mondeo-tam-donanım-listesi-ve-fiyatları/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

36 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

EU5 ile EU6 arasında %3'lük bir fark var :) (S&S etkisi hariç)

Ş.dışı ölçümlerinde %10 luk bir iyileşme var; 5,5 lt den 4,9 lt ye düşmüş, ş.dışı ölçümlerinde s&s etkisi oluyor mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Tugay Kuruöz yazdı:

Ş.dışı ölçümlerinde %10 luk bir iyileşme var; 5,5 lt den 4,9 lt ye düşmüş, ş.dışı ölçümlerinde s&s etkisi oluyor mu ?

Ölçüm metoduna bağlı :) Şuan olmaz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 hours ago, Tugay Kuruöz said:

İkinci el fiyatları cezbedici olmuş :) Ort. hız 35 km/h civarı iken ş.içi 9 lt ye razıyım, ama 10 lt nin altına inmez gibi görünüyor.

Benzinli turbo havasından uzak pek ağır bir okadar da çok yakan araba için 1.5Eb AT tercih ediniz, pişman etmez. Performans için alınmamalı, düşük yakıt tüketimi beklenerek hiiiç alınmamalı. Sadece 2L dizele powershift koyan diğer tüm modellerinde mahrum bırakan ford'a buradan selam olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
22.05.2017 - 20:34 tarihinde, Servet Ö. yazdı:

Benzinli turbo havasından uzak pek ağır bir okadar da çok yakan araba için 1.5Eb AT tercih ediniz, pişman etmez. Performans için alınmamalı, düşük yakıt tüketimi beklenerek hiiiç alınmamalı. Sadece 2L dizele powershift koyan diğer tüm modellerinde mahrum bırakan ford'a buradan selam olsun. 

Ama ucuz :) şöyleki, bir yıl kadar (15-20 bin km) kullanılmış olanları 75-80 bin tl aralığında alınabiliyor, güncel kasa olması da avantaj, bu sınıfta ilk alım maliyetiyle f/p iyi gibi duruyor. Kullanım maaliyeti göreceli tabi... Ayrıca, belirttiğiniz şanzıman konusuna +1

Tugay Kuruöz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.