Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Cem Boneval

2018 Focus Mk4 Olası Tasarımlar

Önerilen Mesajlar

Bu haliyle gelecekse hiç gelmesin daha iyi. Arkasının öyle olacağını kesinlikle düşünmüyorum. Ön tasarımında daha hırçın olacağını düşünüyorum. Fiesta gibi ördek suratlı, ebleh bir tasarımla geleceğini düşünmüyorum.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ön panjur güzel.

Arka stoplar da öyle. Genel olarak arkayı beğendim, ama bu seferde BMW 1 görür oldum.

Farların LED olmayanını da görmek lazım.

Sisler pek eğreti duruyor. 

Kaputun iki yanından A sütununa uzanan çizgi ile yandan giden omuz çizgisi arsındaki yükseklik farkı çirkin ötesi, tasarım hatası tadında.

Burun hala uzun. İç mekanda arka koltuk mesafesi iyi ise bagaj küçük kalacak, bagaj iyi ise diz mesafesi. 

Focus 3,75 desek?

Amma sinirim...

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence ön taraf fena değil. Fiesta gibi fazla yuvarlak durmuyor. Sis farları beklediğimden iyi duruyor. En çok sedan tasarımını beğeneceğimizi düşünüyorum. Artık donanımları, teknik özellikleri ve fiyatı görmek için bekleyeceğiz. Bunlar iyi olursa bu araba satar bence.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla ben çok beğendim. Ki zira sektörün durumunu düşünecek olursak sıfırdan yeni bir tasarım beklemek zaten hayaldi. İyice pişsin bi daha bakarız. Hatta sedanı görmeden yorum yapılamıyacağını  düşünüyorum. Yalnız içerideki değişikliklerin dışarıdan daha fazla olması gerekiyor bence. Neyse bu başlık daha çok su götürür. Beklemeye devam

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Misafir
6 dakika önce, Süleyman Ünal yazdı:

Valla ben çok beğendim. Ki zira sektörün durumunu düşünecek olursak sıfırdan yeni bir tasarım beklemek zaten hayaldi. İyice pişsin bi daha bakarız. Hatta sedanı görmeden yorum yapılamıyacağını  düşünüyorum. Yalnız içerideki değişikliklerin dışarıdan daha fazla olması gerekiyor bence. Neyse bu başlık daha çok su götürür. Beklemeye devam

Çekiyomuz birer tane şöyyyle en donanımlısından ?? :) 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaklaşık 1 yıl önce açıklanan konudur. Ford tasarımları artık A'dan L'ye dönüşmeyecek sadece gelişecek; bunu kabul etmeyenler için bazı şeyler zor olacaktır :D 

https://www.focusclubtr.com/topic/13132-ford’un-üretimi-bölgeye-göre-özelleşecek/

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
16 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Ön panjur güzel.

Arka stoplar da öyle. Genel olarak arkayı beğendim, ama bu seferde BMW 1 görür oldum.

Farların LED olmayanını da görmek lazım.

Sisler pek eğreti duruyor. 

Kaputun iki yanından A sütununa uzanan çizgi ile yandan giden omuz çizgisi arsındaki yükseklik farkı çirkin ötesi, tasarım hatası tadında.

Burun hala uzun. İç mekanda arka koltuk mesafesi iyi ise bagaj küçük kalacak, bagaj iyi ise diz mesafesi. 

Focus 3,75 desek?

Amma sinirim...

ön panjur mevcut olanın ters çevrilmiş hali. Bir kaç yeri eğip bükmüşler(Aerodinamik muhabbeti) Anten zaten  olması gerektiği gibi  ama geç yapılmış ,shark  olmuş.Silecek suyu fışkiyeleri kaput altına alınmış  ,silecekler tek yönlü olmuş.Sisler bence bu kadar çirkin değildir.(İnşallah değildir.) Ön-arka far takımı volvo dan kırpılma olmuş.   Asıl değişiklik içeride olmalı. Yan dikizler önde ,  arka kelebek cami ise kapıda bu da iç mekan biraz daha genişlemiş gibi düşündürüyor bana. Sonuçta F 3,5 makyajlanmış , eksiklikler giderilmiş gibi bir şey olmuş.

Ama dediğiniz gibi sanki,  bagaj küçük olacak gibi geldi bana.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Misafir
This topic is now closed to further replies.

• Benzer İçerikler

• Yazan: Bülent Y.
      Şimdi ekte göreceğiniz yazıyı okuyunca diyeceksiniz ki adam 2015 model arabasının baskı balatasını garantiden %50 indirimli yaptırmış. Sonra 30-40 bin km. yaptıktan sonra gidip bir daha indirim istemiş, Ford neden destek versin? Olayı birde ben anlatayım da koskoca şirketin yalanı çıksın ortaya, koskoca şirketin müşteriye verdiği değer bilinsin. 

Çoğu Focus kullanıcısı gibi kalkışlarda baskı balatadan ses geliyor şikayeti ile servise başvurdum. Servis garanti kapsamında %50 bedel ödemek koşulu ile değişim yapacağını söyledi. Bende kabul ettim. Aracımı verdim. 3 gün sonra cumartesi günü saat 16:00 da teslim aldım. Aracı alır almaz şikayetimin giderilmediğini tespit ettim. Pazartesi sabah servis açılır açılmaz durumu bildirdim. Servisin bahçesinde şikayetimi video ile kayıt edip haklı olduğumu gördüler. Servis durumu Otosan'a iletti. Otosandan gelen cevap ekte görüldüğü gibi. Benden aldıkları 1850,00 TL'yi sineye çekmemi, ayıplı malın bedelini benim ödememi. Yeniden değişim için aynı ücreti bir daha ödememi istediler. Yani öyle canım sıkıldığı için baskı balatamı değiştirmek istemedim. Yani verdiğim parayı çöpe atmışım gibi davranmamı bekliyorlar. 

Defalarca görüştüğüm Ford yetkilileri konuya uzaylı gibi yaklaştığı için hukuki yollara başvurdum. Fakat başkaları mağdur olmasın diye paylaşmayı kendime borç bildim.

• Yazan: Samet Y
      Merhaba, 

Bir yıla yakın kullanmakta olduğum, 2016 model, 16bin kmdeki garantisi devam eden, Focus 1.5tdci aracımda, sonradan farkettiğim bir husus hakkında sorum olacaktı;

Eklediğim fotoğrafta da görüldüğü gibi, Garrett Vnt1244vz turbonun, eksoz salyangozu kısmında yer alan vnt/vgt mekanizmasını kontrol eden kolun, mil yatağında kurum sızıntısı var. Bu sorunu farkettiğimde, Trabzon'daydım(hâliyle yeni uzun yol yaptığımdan, DPF tıkalı da olamazdı), oradaki yetkili servis normal bir durum olduğunu söyleyince, araca da ihtiyacım olunca üzerinde durmadım pek. Herhangi bir arıza lambası yakma ve çekiş düşüklüğü yok. Motoru görecek bir kamerayla kayıt yapıp izlediğimde, mekanizmanın çalışmasına mani bir durum olmadığını söyleyebilirim.

Istanbul'a döndükten bir süre sonra, temizlediğim o bölgenin yine kurum sızdırdığını gördüm. Servisten randevu alarak, ustanın nezaretinde, servis alanında bulunan bir diğer 1.5tdci Focusa da baktığımda, benimkinden de fena halde olduğunu gördüm.

Sizlerde durum nasıl, bu bir sorun mudur; eğer öyleyse nasıl çözüme kavuşturdunuz ? 

Ikinci aracım olan euro5 motorlu c3 1.4hdi'ın aksine, euro6 1.5tdci focusun eksoz borusu görebildiğim kadarıyla yine kurumla kaplı. Serviste sıra beklerken, başka Focuslarda da aynı olduğunu gördüm. Bu nasıl euro6'dır anlamadım doğrusu  🙂

Oysa ki yakıtı da bilindik yerlerden alırım hep.

Dpf rejenerasyonunda, rölanti 1000rpm e kadar çıkıp, fan açıyor; gözlemlediğim kadarıyla. Anlık tüketim ise 0.5lt de kalıyor. Rölanti normal seyrine dönmeden kontak kapatmıyorum. Doğru mu yapıyorum?

Vnt kolu ve milin ucunda, salyangozun iç kısmındaki kanatçıklar var. Kol, vnt kontrolöründen tahrik alarak hareket edip, içerideki kanatların(paller) açılarını değiştiriyor. Kullanımda herhangi bir aksaklık(turbonun geç veya erken dolması gibi) hissettirmiyor bu problem ama kaputun altında kirli bir görünüm oluşturuyor. 

Bu arada, servisten edindiğim bilgiye göre, Otosan tarafından onay alınsa bile(arıza lambası yakmadığı için zor bir olasılıkmış onay çıkması), turbo değişiminden ziyade; revizyona gidilebiliyormuş. Hiç dokunmamalarını yeğlerim..

Aynı marka/model turboyu bazı VW 1.6tdi'lar da kullanıyor;o tarafta böyle bir sorun duymadım. İşin ilginci Ford cephesinde de duymadım ama serviste gözlerimle gördüm 🙂

• Yazan: ER-OL Otomotiv
      Focus 3.5 Gündüz Farlı sis kapakları

Fiyat :
      Takımı kdv dahil 340 tl. (25 Eylül 2018 Fiyatı ve stok mevcut)

Açıklama :
      Kargo tarafımızdan karşılanacaktır.
      Ürün eşdeğerdir.

• Yazan: Ahmet Polatkan
      Aradım 2015 model dizel 1.5.Sabah araci çalıştırmadan yağ kontrol için motor kaputunu açtığımda sol kisimdan duyulan ince bir ses geliyordu.Bilmedigim için sormak istedimAcaba bu ses nedir ve normalmidir.simdiden teşekkürler
    • Yazan: Uğur Kat
      Merhaba 2016 model 30000 km de manuel hb focusum var ancak eşimin otomatik istemesi sebebiyle focusu satıp üstüne 5-10 koyup sıfır fiesta alalım diyoruz ancak çok arada kaldık ya pişman olursak diye malum fiesta ufak araba c segmentten b ye düşmek ne kadar mantiklimantıklı

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.