Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2018 Focus Mk4 Olası Tasarımlar

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

57 dakika önce, Serkan D. yazdı:

Bence Mazda daha güzel görünüyor.

--1 dakika sonra eklendi--

Donanım ve fiyat  orantısı daha uygun bir araba

Mazda bir çok açıdan iyi bir araç, ancak bu satış/servis yapısı ile Türkiyede mantıklı bir tercih olması zor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Serkan D. yazdı:

İşte sorun da bu ya.. Ama en az arıza veren araç mazda değil mi?

Yaşadığım şehirde Servisi var diye Ford aldım.oto sanayideki özel servisler bile daha iyi.başka yerleri bilmem...

Az arıza yapan araç deyimi  japon araçları için sıklıkla duyduğum bir ifade. Ancak bu araçlara baktığınızda atmosferik benzinli motor, CVT şanzımanla sunuluyor. Turbo benzinli araç Toyota'da yok mesela. Honda yeni çıkardı, göreceğiz arıza çıkarıyor mu çıkarmıyor mu. Ya da yılların turbo dizel teknolojisini, manuel şanzıman ile kombine ediyorlar. Corolla'nın dizel otomatiğine bakıyorsunuz evlere şenlik, showroom'daki satıcı bile alma diyor. Çift kavramalı şanzıman zaten yok..

Mazda özelinde birşey söylemiyorum. Araçlar az arıza yapıyor olabilir ama motor ve şanzımanda kullandığı teknolojiye de bakmak lazım...

Erhan Er. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Motor ve teknoloji iyi hoş ama ekonomi de önemli değil mi? Şu an Navili , sunroof lu , bi-xenonlu bir  Titanyum PWS  focus 121.000TL.Motor desen(benzinli var bende) atmosferik , yakıtı içmek değil fondip yapıyor.Ayda 600TL yakıt alıyorum. Mazda 3 Power Sense de 120.000TL.  İki araç ta aynı platform üzerine kurulmuş.Yol tutuşu vs.aynı .Donanımlara bakarsan Mazda Focus a tur üstüne tur (fiyat-donanım oranında) bindiriyor. Focus ta opsiyon olan çoğu şey mazda  da standart.Ben şahsen konfor-donanım ve ekonomi yi daha önde tutuyorum. Tabii ki herkesin zevk başka bunlar benim düşüncelerim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Siz de haklisiniz. mk4 icin yazmadim yukaridakileri.yeni focus un donanim ve konforu hakkinda henuz birsey bilmiyoruz. Ama ford donanim paketlerini en kazik fiyattan veriyor.bircok aracta srandart olan ozellikleri opsiyon olarak dayatiyor.Bunlari alinca da arac fiyati epey kabariyor. Bu arada sticker im geldi tesekkur ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16.11.2017 - 18:03 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Son servis edilen SpyShot ile render yapmış Ruslar. Ön tarafı iyi yapamamışlar -ayrıca LED ters olmuş- ama fikir verir sanırım.

Led olması gereken

O zaman bu da benden Ruslara gelsin @Yakup Çağatay :lol:;) 

Inked23698479_1639827459421117_1797069490_o.jpg.8055c43ba6c1a96465aec5adadc4b6d59a873_LI.jpg

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Cem G. yazdı:

O zaman bu da benden Ruslara gelsin @Yakup Çağatay :lol:;) 

Inked23698479_1639827459421117_1797069490_o.jpg.8055c43ba6c1a96465aec5adadc4b6d59a873_LI.jpg

Rus abiler shoplarken, sisfarını kasaya göre bezelye tanesi kadar bırakmışlar :D 

Giydirmenin altında genel olarak güzel bir görüntü yatıyordur.

Sona gelindiğine göre lansman nezamandır acep ?

+ OLarak şurada açılır bir cam tavan var gibi :) 

Untitled.jpg

Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.