Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2018 Focus Mk4 Olası Tasarımlar

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Gayet açık, bir çok marka dünyanın heryerine araç satmıyor. Satanlarda aynı malı satıyor. Ford gibi oraya ayrı buraya ayrı üretim yapan kim vardı VEYA var ?

Konu sapmadan düzeltelim, araba aynı araba farklı araba ondan bahsetmiyoruz?

Opsiyonların çeşitliliği yetersiz. Dar alanda kısa paslaşmalar. Konu bu.

o değilde tan otoda deri döşeme yapılmış kurye vardı 1850tl yazmışlar gözüm kaldı valla :D

Ben de gördüm beğendim, fakat kullandıkça ne hale gelir soru işareti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konu sapmadan düzeltelim, araba aynı araba farklı araba ondan bahsetmiyoruz?

Opsiyonların çeşitliliği yetersiz. Dar alanda kısa paslaşmalar. Konu bu.

Bende gördüm beğendim, fakat kullandıkça ne hale gelir soru işareti.

Anladım o öyle ama OneFord ile alakası yok tabi :D 

Türkiye ayağındaki problem, kaldıki şuan Ford'u vw ile birebir kıyaslamak hata olur, müşterileri zaten beklediği için opsiyon sunmaları daha basit; ford'da şuan sana 2-3 bekle dersen kimse almaz arabayı. Öncelikle o havayı bulmaları lazım sonra bunları sunarlar. 

Ben böyle düşünüyorum gereksiz triplere girmiyorum :D Bu diğer markalar içinde geçerli örneğin bunları sunduğunu sanan pejo var ama tamamen tombala ne gelirse öyle veriyorlar :zha:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Anladım o öyle ama OneFord ile alakası yok tabi :D

Türkiye ayağındaki problem, kaldıki şuan Ford'u vw ile birebir kıyaslamak hata olur, müşterileri zaten beklediği için opsiyon sunmaları daha basit; ford'da şuan sana 2-3 bekle dersen kimse almaz arabayı. Öncelikle o havayı bulmaları lazım sonra bunları sunarlar. 

Ben böyle düşünüyorum gereksiz triplere girmiyorum :D Bu diğer markalar içinde geçerli örneğin bunları sunduğunu sanan pejo var ama tamamen tombala ne gelirse öyle veriyorlar :zha:

Global pazardaki yeri, müşteri kitlesini yaratma çabaları ıbır kıbır beni ilgilendirmez. Ben bana sunulan yetersiz opsiyonları bilirim. Geriside beni pek ilgilendirmez ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hani utanmasalar arabaların hepsinide aynı renk yapalım ekstra maliyet çıkmasın mantığına girecekler

utanma ile alakası yok, aklımızdan çıkmış sadece (..ya da gelmemiş) aslında iyi fikir. Customer Clinic not'u olarak paylaşılabilir.

örnek not : Müşteriler diyor ki "Ne gerek var on tane renk'e? Tek renk yapın aracı ... hem sizin maliyet düşsün, hem de biz karar vereceğiz diye uğraşmayalım."

...kesinlikle değerlendirilmesi gereken bir fikir bu.  Üstelik yaşlı adamın (H.Ford Sr.) düşünce yapısına da uygun ... hımmm, hımmmm :yeah: 

Yeni focusun gögüs yapısını nasıl beğendiniz hayret ettim

hiç abartısız çok beğendim, düğme kalabalığı kalkmış ... pek çok ayar (kişiselleştirme) dokunmatik ekrana taşınmış, göğüs geri çekilmiş ve bütün bunlar NCAP + ENCAP sonuçlarından (kaza/kırım) tolerans verilmeden gerçekleştirilmiş.  kuşkusuz bu kişisel düşüncemdir, kimseyi bağlamaz ama ben beğendim. Üstelik bu konuda (beğenmek adına) yanlız da değilim.

Diğerleri salak bir ford akıllı sanki

...diğerleri adına yorum yapamam tabi  :)  ama Ford bence geç bile kaldı. Ürünü ülkeye göre çeşitlendirme (veya kıta'ya göre) acaip pahalı, bir o kadar da verimsiz bir yöntemdi ... şükür vaz geçtiler. Bu "globalleşme" modasının lideri, mucidi veya öncüsü değil Ford ... tam tersine trene en son vagonlardan binen konumunda. Nasıl Avrupa'ya özel iPhone çıkmıyorsa, ya da Bic kalemi bir garip tutan Amerikalılar için -çolak- tükenmez imal etmiyorsa Ford'da bundan sonra ürünü kıta ve/veya ülke bazında çeşitlendirmeyecek.

...ee? ben kişiselleştirilmiş ürün istiyorum!! o nasıl olacak?

eh!?! pek çok (hem de çoğu onaylı) aksesuar / modifiye firmaları + ürünleri var ... koltuk kumaşının rengini mi sevmediniz? deri kaplatırız, yarım deri kaplatırız ... paranıza geçer hükmünüz ... rekaro yarış koltuğu+4 noktadan bağlantılı emniyet kemeri koyarız. Ne olacak ki?

...sizden değerli mi yahu? ..hiç mi yapmadık?

Yok bilader! Ben bunları fabrika'dan istiyorum, fabrika benim isteğime göre araç imal edecek deniyor ve bu konuda ısrar ediliyor ise o zaman cevap belli. Let the cat out of bag diyelim ... Ford tüm konsantrasyonunu toplu üretim ve bunun beraberinde getirdiği avantaj ile yeni/yüksek teknolojiyi orta sınıf araçlara koyma hedefine yönlendirmiş durumda.  Yani araçları fabrika çıkışı -kişiselleştirme- yapılacak işler listesinin ilk 100 basamağında bile değil. (bkn.benim adım hıdır... )

Ürün belli ... ürün kendini ispat etmiş ... ürün mantıklı fiyat ve epey iyi aksesuar seviyesi ile satılıyor. Ürün'de acil olarak elden geçirilmesi gereken şeyler vardı, yapıldı ... eklenmesi gereken motor/şanzıman opsiyonu vardı ... geç kalındı ama yapılıyor. 

Ürün + mantık kafanıza yatıyor ise başımızın üzerinizde yeriniz var ... olmuyorsa da inşallah ileride olur demenin dışında söylenecek fazla bir şey de yok. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk görsel asparagasın tillahı zaten  : :muha: Ford'un yeni tasarım dili ile alakası yok.. Ön kapıdan itibaren arkaya doğru bildiğin Astra.. İkincisi ise MK4 yerine makyaj dese daha inandırıcı olur..

Zaman daha çok gerçekten.. 

Astra ile ilgisi yok bence.Honda civic hb olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynen katılıyorum. Vw bir şekilde imajını yaratmış durumda, çok isteyen bir sürü opsiyonla aracı ısmarlayıp üzerine 2-3 ay beklemeyi, fiyat garantisi olmamasını vs kabulleniyor. Ayrıca her durumda bir müddet araç almak için beklemek gerekiyor ama bu durum son dönemde azalmış durumda, stoktan satış epey arttı.

Ford kendisine bu tip bir hedef koymuş durumda değil, Vw veya Apple'ın yürüdüğü yoldan gitmiyor. Beklenti buysa yanlış araca bakılıyor mevcut durumda.   

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni focusun gögüs yapısını nasıl beğendiniz hayret ettim .Ve bu çizgilerden dolayı geri dönüşler olumlu diyorsunuz .Ben yeni makyajlı focusumu iş yerimin önüne park ediyorum ,akşama kadar bir sürü arkadaşım ve tanışlar geliyor .çoğu arabanın önünü hiç beğenmiyor .Hele ön ızgara ne öyle içi görünüyor.herkes burayı boyattır.diyor.titanyumlardaki krom ızgaradan alsam oda uyduruktan bir çita onunda hiç gösterişi yok.arabanın altındaki siyah lip görünümlü plastik parçasıda hiç yakışmamış.ben burayı beyaza boyattıracağım.yeni focusa yapmak istedikleri aslında tam benim istediklerimdi.Bende o yüzden arabayı fotoğraftan gördüm aldım.Ama arabaya yapılanlar hiç yakışmamış.Yeni mondeonun bile altına bakın tamponun rengine boyamışlar.fiestanınkide öyle .focusu onlardan ayrı tutmuşlar.Sonradan bu yazımı düzeltiyorum ben göğüs yapısı diye ön kaput ve ön tamponu kastetmiştim yanlış anlama oldu.Yeni mca nın tabiki göğüs yapısı güzel ve daha geniş.

utanma ile alakası yok, aklımızdan çıkmış sadece (..ya da gelmemiş) aslında iyi fikir. Customer Clinic not'u olarak paylaşılabilir.

örnek not : Müşteriler diyor ki "Ne gerek var on tane renk'e? Tek renk yapın aracı ... hem sizin maliyet düşsün, hem de biz karar vereceğiz diye uğraşmayalım."

...kesinlikle değerlendirilmesi gereken bir fikir bu.  Üstelik yaşlı adamın (H.Ford Sr.) düşünce yapısına da uygun ... hımmm, hımmmm :yeah:

hiç abartısız çok beğendim, düğme kalabalığı kalkmış ... pek çok ayar (kişiselleştirme) dokunmatik ekrana taşınmış, göğüs geri çekilmiş ve bütün bunlar NCAP + ENCAP sonuçlarından (kaza/kırım) tolerans verilmeden gerçekleştirilmiş.  kuşkusuz bu kişisel düşüncemdir, kimseyi bağlamaz ama ben beğendim. Üstelik bu konuda (beğenmek adına) yanlız da değilim.

...diğerleri adına yorum yapamam tabi   :)  ama Ford bence geç bile kaldı. Ürünü ülkeye göre çeşitlendirme (veya kıta'ya göre) acaip pahalı, bir o kadar da verimsiz bir yöntemdi ... şükür vaz geçtiler. Bu "globalleşme" modasının lideri, mucidi veya öncüsü değil Ford ... tam tersine trene en son vagonlardan binen konumunda. Nasıl Avrupa'ya özel iPhone çıkmıyorsa, ya da Bic kalemi bir garip tutan Amerikalılar için -çolak- tükenmez imal etmiyorsa Ford'da bundan sonra ürünü kıta ve/veya ülke bazında çeşitlendirmeyecek.

...ee? ben kişiselleştirilmiş ürün istiyorum!! o nasıl olacak?

eh!?! pek çok (hem de çoğu onaylı) aksesuar / modifiye firmaları + ürünleri var ... koltuk kumaşının rengini mi sevmediniz? deri kaplatırız, yarım deri kaplatırız ... paranıza geçer hükmünüz ... rekaro yarış koltuğu+4 noktadan bağlantılı emniyet kemeri koyarız. Ne olacak ki?

...sizden değerli mi yahu? ..hiç mi yapmadık?

Yok bilader! Ben bunları fabrika'dan istiyorum, fabrika benim isteğime göre araç imal edecek deniyor ve bu konuda ısrar ediliyor ise o zaman cevap belli. Let the cat out of bag diyelim ... Ford tüm konsantrasyonunu toplu üretim ve bunun beraberinde getirdiği avantaj ile yeni/yüksek teknolojiyi orta sınıf araçlara koyma hedefine yönlendirmiş durumda.  Yani araçları fabrika çıkışı -kişiselleştirme- yapılacak işler listesinin ilk 100 basamağında bile değil. (bkn.benim adım hıdır... )

Ürün belli ... ürün kendini ispat etmiş ... ürün mantıklı fiyat ve epey iyi aksesuar seviyesi ile satılıyor. Ürün'de acil olarak elden geçirilmesi gereken şeyler vardı, yapıldı ... eklenmesi gereken motor/şanzıman opsiyonu vardı ... geç kalındı ama yapılıyor. 

Ürün + mantık kafanıza yatıyor ise başımızın üzerinizde yeriniz var ... olmuyorsa da inşallah ileride olur demenin dışında söylenecek fazla bir şey de yok. 

Kaan bey ben yanlış anladım göğüs demekle ön kaputu kastetmiştim .Ve tampon altını.Siz haklısını mca nın göğüsü tabiki daha güzel ve geniş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kaan bey ben yanlış anladım göğüs demekle ön kaputu kastetmiştim .Ve tampon altını.Siz haklısını mca nın göğüsü tabiki daha güzel ve geniş.

...O.K'dir üstadım. Sıkıntı yok ... ön göğüs'ü de beğenmemiş olabilirsiniz (...ki bu en doğal hakkınız)  sadece aynı fikirde olmadığımı belirttim. Sonuçta "zevk" olayından bahsediyoruz, zevk'i nasıl sınıflandırırsını ki? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şükrü bey, o kadar yakından bakınca içinin görünmesi normal. Güneşe doğru parketmeyin yine de :) Ön tasarım iyi sizin arabada. O lipler günün modası, her araç bir şekilde uzatıyor orayı (sanırım yakıt tüketimine falan faydası var).

Madem okuyorlarmış, benim de ford'dan bir isteğim var. Elektrikli çocuk kilidi güzel bir şey. Ancak devreden çıkarması çok kolay bu özelliği, bu haliyle unutmak ta çok kolay. En azından göstergede bir yerlerde bir uyarı olması lazım, çocuk kilidi devrede değil diye. Unutuyoruz açtıktan sonra kapamayı, sonra otobanda 120-130 ile giderken pat ekranda bir yazı, "sağ arka kapı açıldı, acele sağa çek.." Heyecan yapıyor insanda..

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı 2018 Focus Mk4 Olası Tasarımlar olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.