Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yetkili Servise Kendi Temin Ettiğiniz Parçalarla Gitmek

Aykut Dizdar

Önerilen Mesajlar

Kendi temin ettiğimiz orijinal yedek parça ile yetkili servise gidip periyodik bakım için bu parçaların kullanılmasını talep edersek ne oluyor? Servisten servise yaklaşım değişiyor mu? Bu konuda servislerle tecrübe yaşayan oldu mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eşdeğer parça ise sorun olmaz ... no name, ya da EC onayı olmayan parça ile giderseniz servisin o parçaya elini sürmeme hakkı var.  Aksi durumda size hizmet vermek boynumuzun borcu. Yağ için de aynı şey söz konusu ... onaysız yağ götürürseniz yokuş yapma hakkımız var.

Sonuç : Yanınızda götürdüğünüz parça "düzgün" ise hizmet veririz, zaten Tüketici Haklarının Korunmasına dair kanun nedeni ile aksine davranma hakkımız da yok.  Burada temel nokta ilk başta söylediğim gibi parçanın "eşdeğer" kapsamında olması. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben İzmir otokoça yağ götürdüm, koyarız ama garanti dışı kalır diyip koydular. Yasa gereği böyle birşey olmadığı için hee diyip geçtim.

Eşdeğer parça ise sorun olmaz ... no name, ya da EC onayı olmayan parça ile giderseniz servisin o parçaya elini sürmeme hakkı var.  Aksi durumda size hizmet vermek boynumuzun borcu. Yağ için de aynı şey söz konusu ... onaysız yağ götürürseniz yokuş yapma hakkımız var.

Sonuç : Yanınızda götürdüğünüz parça "düzgün" ise hizmet veririz, zaten Tüketici Haklarının Korunmasına dair kanun nedeni ile aksine davranma hakkımız da yok.  Burada temel nokta ilk başta söylediğim gibi parçanın "eşdeğer" kapsamında olması. 

Abi Ankaraya, olmadı İzmire transferin için ne yapmak lazım?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aydında sadece yağı kendim alacağımı söyledim . Yağ da kardeşe laptop alınca n11.com 'un verdiği hediye çekiyle alınmış bir yağdı. geri kalanı da serviste yaptıracağımı söyledim. kesinlikle bakımı yapamayacaklarını söylediler. zafer otomotiv olur kendileri. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1. Dışarıdan gelen malzeme ile bakım yapma servisin tercihidir. Müşteriyi kaybetmemek adına razı gelebilirler, zorluk çıkartıp ya da değişik yöntemlerle korkutmaya çalışıp sonunda olur diyebilirler, ya da baştan reddederler. Ticari stratejilerinin bir sonucudur bu. Biz kullanıcı olarak zorlayamayız, önceden sorar kabel etmiyorlarsa başkasını deneriz.
  2. Kaan Üstad da yazdı yineleyeyim, orijinal malzeme kullanıldığı sürece malzemeyi kimin aldığının önemi yoktur, yani aracınız garanti dışı kalmaz. Kullanılan malzemeyi servis bakım föyüne not düşmek isteyebilir, söz gelimi "müşterinin getirdiği yağ kullanıldı" diye. Bu gibi durumlarda mutlaka kullanılan malzemenin markasının da detaylı yazılmasını talep edin, mesela "Müşterinin getirdiği FMY 5W-20 yağ kullanıldı" gibi.
  3. Aslında bakımların usulüne uygun olarak ve orijinal parça ile özel serviste yapılması da aracı garanti dışı bırakmaz, tabii garanti konusu arıza işçilik hatasından kaynaklanmıyor ise. Ama bu durumlarda Otosan'ın garanti şartlarını yerine getirme konusunda zorluk çıkarması söz konusu olabilir ve iş mahkemeye intikal edebilir. Şart değil ama mümkün.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eşdeğer parça ise sorun olmaz ... no name, ya da EC onayı olmayan parça ile giderseniz servisin o parçaya elini sürmeme hakkı var. Aksi durumda size hizmet vermek boynumuzun borcu. Yağ için de aynı şey söz konusu ... onaysız yağ götürürseniz yokuş yapma hakkımız var.

Sonuç : Yanınızda götürdüğünüz parça "düzgün" ise hizmet veririz, zaten Tüketici Haklarının Korunmasına dair kanun nedeni ile aksine davranma hakkımız da yok. Burada temel nokta ilk başta söylediğim gibi parçanın "eşdeğer" kapsamında olması.

Hangi servistesiniz? [emoji4]
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Kaan Abi, şahsınıza ait olan servis hangisi öğrenebilirsem bakım için gelmeyi düşünüyorum.(İstanbul'da olduğunu varsayarak yazdım)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nasrettin Hoca, köy meydanındaki koca çınar ağacının üzerine çıkmış,

elindeki balta ile bindiği dalı kesmeye başlamış.
Görenler :
-“Aman Hocam, bindiğin dalı kesiyorsun, düşeceksin!” diye bağırmaya başlamışlar.
Hoca kesmeye devam ederek seslenmiş:
-“Bu dalı kesenin yere düşeceğini hepiniz akıl ettiniz de ,

ben size yıllardır ahiretin dalı olan dünyanızı keserseniz cehenneme düşersiniz diyorum,

neden hâlâ akıl edemiyorsunuz!”

Kaynak: fikralarim.com

Şimdi herkes sevgili Kaan'ın kendi eliyle servisini zarara uğrattığını düşünüyor olabilir...

Servise istediğiniz parçayla gitmekte özgürsünüz beyler!

A.Coşar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sıfır araba alırken insanlar 3 sene servise arabasını götürmeyi zaten kabul etmiş olur.3 sene sonra zaten çoğu insan arabasını yıllık bakımını servise yaptırmaz dışarıdan daha ucuza yapılır bunu hepimiz biiriz.arabamızın plastik veya başka bir parçasını dışarıdan alıp tabikii servise taktırabiliriz.Ama arabanın yağını polen filitresini .hava filitsesini,garantisi dolmadan dışarıdan alıp getirmek bence etik olarakta ayıp.Orada o kadar insan çalışıyor .Ben şahsen bunu yapamam.arabamın garantisi bitene kadar serviste onların kendi taktığı parça ve yağı kullanırım.Helali hoş olsun aldıkları para.3 sene sonrada, serviste yıllık bakımlarıımıda kesinlikle yaptırmam dışarıda daha ucuza ve kendi aldığı yağ ile yaptırırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben İzmir otokoça yağ götürdüm, koyarız ama garanti dışı kalır diyip koydular. Yasa gereği böyle birşey olmadığı için hee diyip geçtim.

Abi Ankaraya, olmadı İzmire transferin için ne yapmak lazım?

bizi çiğneyip geçmen lazım :) 

cumartesi kaan abiyle selfie çekip yollıycam size, çatlayın hepiniz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.